Passat z silnikiem 1.6 - czy to dobry samochód?

Passat z silnikiem 1.6 - czy to dobry samochód?

30 Cze 2006, 14:41

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;),

Byłam dziś w salonie VW razem z mężem i dowiedzieliśmy się, że najtańszego Passata można kupić już za około 74 tys. PLN. Tyle, że jest to wersja z silnikiem 1.6, chyba coś koło 110 koni. Wyposażenie jest 'Trendline' i z tego co na jego temat się dowiedzieliśmy nam wystarcza.
Patrząc na gabaryty samochodu cieżko uwierzyć, że taki mały silniczek sobie z nim poradzi. Teraz mamy seata toledo, też 1.6. Toleda jeździ zupełnie poprawnie, no ale Passat jest przecież dużo większy. Z drugiej strony patrzyliśmy na dane, przyśpieszenie to np. 12,4. Porównaliśmy z Peugeotem 407 oraz Renault Laguną - mają one lepsze wartości, ale tylko o troszeczkę. Czy to naprawdę aż tak dużo znaczy? Przecież i tak ciągle stoimy w korkach.
Pomóżcie! Mi Passat z tej trójki najbardziej się podoba (jest ładny i solidny, czuje się w nim bezpiecznie), ale mąż twierdzi, że to tylko podstęp
sprzedawców, że tak naprawdę ten samochód nie nadaje się do jazdy z takim silnikiem i ta cena jest tylko po to, żeby zwabić klientów do salonów. (Mąż jest trochę nieufny) Niestety nasz budżet nie powala nam kupić modelu z lepszym silnikiem.
Czy ktoś z Was ma może takiego Passata? Czy naprawdę jest aż tak zły?
Podzielcie się proszę Waszymi opiniami.

Pozdrawiam, Dominika
Dominika

1

30 Cze 2006, 21:22

Seat Toledo i VW Passat to ta sama wielkość aut,lecz ja bym polecał Passata
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

03 Lip 2006, 17:14

Witam,
Polecam tak jak kolega Passata, są to samochody godne polecenia pod względem komfortu jak tez bezpieczeństwa. Wygląd też jest na plus... no i to zawsze Volkswagen :)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ACC, BSW, LDW - systemy bezpieczeństwa na drodze ACC, BSW, LDW - systemy bezpieczeństwa na drodze
    Technologia coraz bardziej wspomaga kierowcę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Samochody rozpoznają znaki i ostrzegają o przekroczeniu dozwolonej prędkości, informują o obecności pojazdów w martwym polu a nawet ...
    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009