Passat z silnikiem 1.6 - czy to dobry samochód?

30 Cze 2006, 14:41

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;),

Byłam dziś w salonie VW razem z mężem i dowiedzieliśmy się, że najtańszego Passata można kupić już za około 74 tys. PLN. Tyle, że jest to wersja z silnikiem 1.6, chyba coś koło 110 koni. Wyposażenie jest 'Trendline' i z tego co na jego temat się dowiedzieliśmy nam wystarcza.
Patrząc na gabaryty samochodu cieżko uwierzyć, że taki mały silniczek sobie z nim poradzi. Teraz mamy seata toledo, też 1.6. Toleda jeździ zupełnie poprawnie, no ale Passat jest przecież dużo większy. Z drugiej strony patrzyliśmy na dane, przyśpieszenie to np. 12,4. Porównaliśmy z Peugeotem 407 oraz Renault Laguną - mają one lepsze wartości, ale tylko o troszeczkę. Czy to naprawdę aż tak dużo znaczy? Przecież i tak ciągle stoimy w korkach.
Pomóżcie! Mi Passat z tej trójki najbardziej się podoba (jest ładny i solidny, czuje się w nim bezpiecznie), ale mąż twierdzi, że to tylko podstęp
sprzedawców, że tak naprawdę ten samochód nie nadaje się do jazdy z takim silnikiem i ta cena jest tylko po to, żeby zwabić klientów do salonów. (Mąż jest trochę nieufny) Niestety nasz budżet nie powala nam kupić modelu z lepszym silnikiem.
Czy ktoś z Was ma może takiego Passata? Czy naprawdę jest aż tak zły?
Podzielcie się proszę Waszymi opiniami.

Pozdrawiam, Dominika
Dominika
 
1

30 Cze 2006, 21:22

Seat Toledo i VW Passat to ta sama wielkość aut,lecz ja bym polecał Passata
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

03 Lip 2006, 17:14

Witam,
Polecam tak jak kolega Passata, są to samochody godne polecenia pod względem komfortu jak tez bezpieczeństwa. Wygląd też jest na plus... no i to zawsze Volkswagen :)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0