Peugeot 205

05 Lut 2010, 13:23

Witam,

Kolejnym problemem jaki mam ze swoim bolidem jest stukanie w tylnym zawieszeniu(prawa strona).Mało tego jak jadę i wpadnę w dziurę(tak należy to nazwać przy naszych nawierzchniach) jest bardzo twardy wszystko strzela i cała buda bierze odbicie na siebie.Co to może być i czy jakaś poważna i droga usterka zważając na to że auto zawsze naprawia mechanik.

PS.Jeżdżę Peugeotem 205 już prawie rok.Wcześniej nie było problemów ,dopiero zima zweryfikowała tego 20 latka.Co rusz coś wyskakuje.Mam dylemat czy wkładać w auto dalej czy go sprzedać?A dylematem jest to ,że jak przyznaje każdy mechanik oraz osoby które go widziały jest bardzo zadbany i raczej unikatowy jeżeli chodzi o stan .Wygląda na auto 5 letnie ,a nie na 20 latka. Tapicerka praktycznie nie ruszona (przypuszczam ze zawsze pokrowce były na nim),deska rozdzielcza bez zarysowań,nie wyblakła.Z zewnątrz bez korozji,aczkolwiek tu już trochę naruszył go ząb czasu w postaci drobnych wgnieceń po gradzie widzialnych" pod światło",po wymyciu i wypolerowaniu wygląda bardzo dobrze.
Co robić trzymać czy sprzedać ?
pueblo83
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice
  • 05 Lut 2010, 15:41

    Przyczyn samego stukania może być wiele ,począwszy od łączników stabilizatora(od tego zacznij),może stukać amortyzator.Twarde zawieszenie skaczące przy tej konstrukcji tylnego zawieszenia to objaw zużytych amortyzatorów.Zacznij od sprawdzenia tych łączników stabilizatorów oraz amortyzatorów.Jeśli okaże się nie to ,to niestety do remontu bądź wymiany (używka) będzie się kwalifikować tylna belka(wymiana łożysk igiełkowych),remont nie jest tani,ok.1400 zł.Używaną tylną belkę można kupić za ok.400 zł,ale niestety może być wątpliwego stanu.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    05 Lut 2010, 21:47

    Na 100% będzie to belka.. miałem to samo w 106...
    wymieniłem amortyzatory i nic nie dało. (więc nie wydawaj kasy niepotrzebnie)
    Belke kupisz za 400-500zł.
    Dejwid
    Początkujący
     
    Posty: 67
    Miejscowość: Zator
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW Concept X1 2008
      W przypadku BMW Concept X1 projektanci zawarli klasyczne cechy i język stylistyczny modeli BMW X w pojeździe nowej klasy. Wyrafinowanie, zwinność, wszechstronność i jakość premium – wszystko to zostało odzwierciedlone ...