Peugeot 208 dziwny dźwięk po odpaleniu

16 Lis 2021, 18:22

Witam taki pacjent peugeot 208 1,2 z 2012 r taki dziwny dźwięk po zapaleniu za 1 razem na zimnym silniku a za 2 juz tego nie słychać. Były wymienione koła fazowe rozrządu i elektrozawór faz rozrzadu , świece nowe , olej wymienione. Czy mechanik źle założył koła? Mówi że po zmianie ich moze byc taki dzwiek . czy to coś innego? Na moje to słychać jakis dziwny dźwięk .

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Krisss177
Nowicjusz
 
Posty: 2

16 Lis 2021, 18:37

Zawsze jak dłużej postoi taki dźwięk się pojawia? Próbowałeś ustalić miejsce pod maską skąd dochodzi ten dźwięk? Tam słychać jak by coś po odpaleniu wytrącało prędkość i po chwili słychać już tylko sam silnik jak pracuje.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 5078
Zdjęcia: 18

16 Lis 2021, 19:27

Mechanik mówił ze to po zmianie tych kzfr. Moze wina tych części moze reklamować. Tłumaczył mi że olej sływa, i później się napełnia i to jest ten dźwięk. Ale tak dziwny dźwięk? Tak nie chodził na oryginalnych.
Krisss177
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niedzielny kierowca na autostradzie - nie bądź taki!
    W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub ...
    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...

  •