Peugeot 301 kwiatki z rdzą po zakupie

18 Lis 2021, 12:13

Witam wszystkich,
tydzień temu zakupiłem pojazd Peugeot 301 z 2013 r z silnikiem 1.6 Vti 115KM - model polecany w Internecie.

Ww. pojazd nabyłem w salonie Fiata, który pośredniczył w sprzedaży od pierwszego właściciela. Samochód pochodzi z Polski.

Wydawało mi się, że sprawdziłem pojazd dokładnie. Silnik dobrze pracował, nigdzie nie znalazłem rdzy.



Jakież było moje zdziwienie wczoraj kiedy czyściłem samochód. Po przejechaniu szmatką po dolnych rantach wewnątrz drzwi ukazała się rdza na całej długości. I to głęboka rdza. Przejechałem szczotką drucianą i ściągnąłem gumę, żeby zobaczyć co tam się dokładnie podziało.
Wszystkie drzwi wyglądają tak samo. Załączam zdjęcia.

Bardzo proszę o poradę co z tym fantem zrobić. Jak zabezpieczyć? Wymiana drzwi nie wchodzi w grę, gdyż to dość nietypowy model.

Dziękuję i pozdrawiam.
Hexadecymalny
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Lis 2021, 12:19

Hexadecymalny napisał(a):model polecany w Internecie
gdzie niby ?

Hexadecymalny napisał(a):Bardzo proszę o poradę co z tym fantem zrobić
demontaż piaskowanie i konkretne zabezpieczenie, innego wyjścia nie ma.

Hexadecymalny napisał(a):nigdzie nie znalazłem rdzy.
to jednak slabo szukales jak przeoczyłeś takie rzeczy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lis 2021, 12:23

Polecono mi ten model na grupie motoryzacyjnej Facebook ze względu na silnik - podobno w tej wersji mało awaryjny.

No niestety. Moja wina. Niestety pozostaje mi tylko to naprawić.
Czy jesteś w stanie polecić jakieś odpowiednie środki do zabezpieczenia tego elementu? Będę to próbował czyścić samodzielnie.
Hexadecymalny
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Lis 2021, 12:29

Hexadecymalny napisał(a):Będę to próbował czyścić samodzielnie.
więc juz szukaj powoli drugich drzwi bo rdza jest tak zaawansowana ze teraz co byś nie zrobił na własną rękę to tylko przykryjesz problem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lis 2021, 13:56

Problem jest taki, że nikt nie chce się tego podjąć. Oferują jedynie piaskowanie. Nie wiem gdzie się zwrócić.
Hexadecymalny
Nowicjusz
 
Posty: 3