Pierwsza terenówka a niski budżet- czy to KIA Retona???

23 Lip 2009, 11:51

a jak wyglądają faktyczne różnice...? czy ktoś tu wie?

tak , rozrząd w tych Vitarach 2.0 to droga sprawa bo tam jest łańcuch.... tylko nie wiem jak często go się wymienia?

Wyczuwam Leon twoją aluzje i powiem Ci że też mnie to trapii ...bo ta kia jest z 1999 i ma chyba około 100 000....
carloswalderama
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa

23 Lip 2009, 14:59

noo.. rozrząd w vitce V6 to drogi gips - coś koło 4tysi. wymiana średnio co 100kkm
minusem vitki jest jej wielkość, dokładając do tego butlę to robi się.... mała :sad:

monterey/trooper to konik @Fourupa, sam upala troopka i bardzo go sobie chwali.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

23 Lip 2009, 15:50

no dobra ale najważniejsze - proszę Was o te różnice....

Czy Vitara jest tańsza w eksploatacji, zwłaszcza z gazem- a na tym mi zależy,
- do Vitary jest wiecej części ,
- Czy części do Vitary są tańsze od części do opla/ izuzu
- na trasie, asfalcie Vitara będzie lepiej przyspieszała-wyprzedzała, nie będzie taka mułowata jak diesel w Oplu?
- Vitara będzie mniej awaryjna od opla?
- w lekki teren to oba się nadają
- Vitara bedzie bardziej rozwojowa?

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 16:51 ]
apropo rozrządu .. ktoś mi powiedział ze takiego na łańcuchu nie trzeba wymieniać...
carloswalderama
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa

23 Lip 2009, 16:00

- jest demokracjai teraz do najdziwniejszych maszyn dostaniesz częsći pytanie tylko w jakim czasie
-nie wpadleś, że to pewnie zależy od danej części ?
-może i tak( ale nie wiem czemu diesel Ci sie kojaży z mułowatośćią, te czasy już bezpowrotnie minęły.
-kupisz to zobaczysz
-tak
-a co chcesz zrobić transoformersa z tego :mrgreen: ( nie mogłem się powstrzymać )

no nie wiem wydaje mi się, że zbytnio czepiasz sie pierdół i szczegółów...
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

23 Lip 2009, 17:25

wezyrko nie czepiam się szczegółów.. tak to jest że diabeł tkwi w szczegółach, na ich podstawie można podjąć decyzje, pozatym nie miałem terenówki.. nie mam wiedzy... liczę każdą złotókę.... nie stać mnie na podjęcie złej decyzji...

ile miałeś samochodów terenowych, jaki masz obecnie, ile lat siedzisz w tym temacie...
szukam tutaj informacji i pomocy od ludzi którzy znają się na temacie i mogę mnie wesprzeć...

to co proszę nie jestem czepianiem się bo pytania o to pojawiają się na tym bardzo często ja dla ułatwienia i sobie i odpowidającym pragnę porównać dwa modele aby było prościej odpisywać lub odpowiedzieć na pytanie któe jest w tytule:Pierwsza terenówka a niski budżet....
carloswalderama
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa

23 Lip 2009, 17:40

1. tak - spala średnio 12-16l LPG
2. nie wiem
3. porównywalne
4. zdecydowanie tak
5. być może - vitka to japończyk
6. tak
7. nie - oba mają granice
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

23 Lip 2009, 17:44

carloswalderama napisał(a):wezyrko nie czepiam się szczegółów.. tak to jest że diabeł tkwi w szczegółach, na ich podstawie można podjąć decyzje, pozatym nie miałem terenówki.. nie mam wiedzy... liczę każdą złotókę.... nie stać mnie na podjęcie złej decyzji...




to może warto sobie dać z tym siana i kupić coś co będzie na Twoją kieszeń ? wiesz nie żebym chciał źle doradzać albo coś, ale tak to jest w życiu. Może poczekaj jeszcze odłóż kasę, a zresztą to Ty będziesz tym jeździł nie ja :mrgreen:

carloswalderama napisał(a):ile miałeś samochodów terenowych, jaki masz obecnie, ile lat siedzisz w tym temacie...
szukam tutaj informacji i pomocy od ludzi którzy znają się na temacie i mogę mnie wesprzeć...


ja dopiero co sprzedałem mój pierwszy samochód i odłożyłem całą kasiurę jaką byłem w stanie zarobić itp. Gr będzie moim pierwszym samochodem terenowym, co nie znaczy, że nie jeździłem takimi samochodami i nie miałem z nimi styczności. nie uważam się za mastera 4x4...a jeżeli Cię to bardzo intersuje to w temacie siedzę rok, nawet niecały, ale na tyle wystarczająco, żeby podjąć decyzje o zakupie danego auta.
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

23 Lip 2009, 18:01

to jesteśmy na podobnym poziomie... z tym że ja za część moich odłożonych pieniędzy musiałem kupić samochód i kupiem honde civic... oraz tak jak ty mam swojego faworyta ; jest to suzuki Vitara... i uważam że jest to super propozycja jako pierwsze auto terenowe... o oplu monterey wie bardzo mało .. a bardzo mi się podoba... dlatego uważam że warto te dwa modele skonfrontować ze sobą...

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 19:08 ]
Carson - dzięki- o taką mmniej więcej odpowiedź mi chodziło.. liczyłem że wiesz jak z cenami do montereya ( wybacz za poodjudzanie) :mrgreen:

jestes ba tym forum skarbem... czyli Vitarka wraca jako mój faworyt...


Może ktoś pomoże w kwestii samego zakupu... mówię o tej sztuce k. Opola..
carloswalderama
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa

23 Lip 2009, 18:12

no niby warto... jak masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało o tym montku...
ja też zanim doszedłem czego chcę i dlaczego chcę, wertowałem szperałem itp
o montku mogę ci powiedzieć tyle, że ma bardzą wysoką jakość w stosunku do swojej ceny, do 98 rocznika były w nim najlepsze motory czyli diesle 3,1, duża ilośc akcesoriów do motania, budowa klasycznej japońskiej terenówki, po lifcie 2" możesz kombinować z kołami 32", spalanie 11-12 litrów, chłop z którym kiedyś gadałem faktycznie zachwalał sobie ten silnik, mówił że do holowania i terenu ja znalazł.

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 19:13 ]
carloswalderama napisał(a):to jesteśmy na podobnym poziomie...


tylko, że Ty pytasz a ja odpowiadam :wink:
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

23 Lip 2009, 18:27

puściłem maila kumplowi z Opola, jeśli nie jest na urlopie to pewnie pomoże i podjedzie sprawdzić tą vitarę :wink:



[edit]:
vitara obejrzana. inst.gazowa I generacji, czyli nie nadająca się do tego silnika, sporo dziur i rys na karoserii, coś grzebane w elektryce (tapicerka nosi ślady wielokrotnego zdejmowania).
generalnie bez choćby podstawowej wiedzy o 4x4 i dostępie do spawarki lepiej autko omijać łukiem. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

27 Lip 2009, 10:39

:shock: Carson , wielkie dzięki dla Ciebie i Twojego kolegi... jak się kiedys spotkamy masz u mnie największe piwko jakie znajdzimy... uratowałeś mnie przed wdepnięciem w kupę...

Rozumiem że gaz powinien być II generacji lub sekwencyjny?

A gość trochę mnie oszukał... bo mówi że ma "prawdziwy" terenowy a ten stroi ..dlatego sprzedaje... pytam co trzeba w nim zrobić - nic, mówię mu że mam do niego 350 km i nie chce na darmo jechać... dziwnie się zaskoczył ,gdy powiedziałem mu że chcę go na przegląd techniczny zabarać... :evil:

Carson jak będziesz miał sprawę do załatwienia w W-wie dawaj znać.... :wink:

Dziękuję jeszcze raz Tobie i kumplowi z Opola
carloswalderama
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa

27 Lip 2009, 12:53

nie ma sprawy. mam jedną prośbę - mój nick to Karson :mrgreen:


do vitki 2.0 V6 musi być gaz sekwencyjny.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

30 Lip 2009, 13:29

Karson napisał(a):nie ma sprawy. mam jedną prośbę - mój nick to Karson :mrgreen:.


o sorry wstyd mi :oops: za szybki jestem.. wbije sobie wreszcze kiedys.. Karson Karson ( a ja skojarzyłem Carson od car i son

To szukam dalej... 10-15 000 to jednak za mało na samochód terenowy..30 000 już nie ma problemu....
jak się nie ma co się lubie - to się lubi co się ma :grin: wiem wiem ja jeszcze nic nie mam :???:
carloswalderama
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Warszawa

30 Lip 2009, 17:11

carloswalderama napisał(a):


10-15 000 to jednak za mało na samochód terenowy..30 000 już nie ma problemu....



trochę czasu mija zanim pewne sprawy sie rozkminia :mrgreen:
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

21 Sie 2009, 07:03

Witam wszystkich

Czy samochód już kupiony?
Posiadam właśnie Kia Retona, kupiona w marcu tego roku. Mogę się podzielić swoimi doświadczeniami przed zakupem i po zakupie.
kruszon72
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 02 05 1990
Auto: Kia Retona 2.0TD 83KM