Pierwsze auto

04 Maj 2016, 12:43

Witam mam pytanie, niedługo bede miał prawo jazdy i rozmyslam nad kupnem mojego pierwszego samochodu. Mam kilka na oku, jednak nie wiem czy warto, kwota jaką chciałbym przeznaczyć to 2-3tys, zależy mi by auto było 5 drzwiowe i nie za duże oraz w miare tanie w utrzymaniu, zainteresowały mnie Golfy 3 - 4, Ople omegi b (są dosyć duże), Calibra, Audi 80 jednak nie znalazłem ciekawej oferty oraz BMW e36, ale podobno są drogie w utrzymaniu i palą nie mało. Podsyłam linki do interesujacych mnie aukcji, Jakby ktoś mógł pomóc bede wdzięczny:
[link do oferty na Allegro wygasł] - Golf 3
[link do oferty na Olx wygasł] - E36
[link do oferty na Olx wygasł] - Golf 3
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - Golf 3
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Znalazłem tu passata za 3k jednak nie wiem czy sie opłaca
[link do oferty na Olx wygasł] - E36
[link do oferty na Olx wygasł] - Calibra
Miałem jeszcze aukcje z Oplem Omega B za 2k ale była ze skrzynia automatyczna a one do tanich nie należa w razie awarii, jak znajde to podesle, dodam rownież że zależy mi by były w województwie zachodniopomorskim.
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

04 Maj 2016, 15:26

Dodam również, że auto służyło by głównie do jazdy po mieście i do pracy (20 km niecałe) W weekendy dłuższe trasy, co myślicie o tych bm'kach? bo mi to jakoś nie podchodzi, że za taka cene pewnie dobite mocno ale te golfy myśle że spoko pod koniec maja planuje jechać na oględziny ale nie wiem dalej którego . Może Calibra? wyglada na zadbana, ale znowu 3 drzwiowa :( patrzałem również inne wozy typu Fiaty albo Peugeot'y stare ale nie przemawiaja do mnie, wiem że to pierwsze auto i powinienem patrzeć tylko na to byleby jeżdziło, ale chciałbym zeby jako tako wyglądało tez
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

04 Maj 2016, 16:05

Wkleiłeś same złomy... Jeśli chcesz się zrazić do motoryzacji to kupno jednego z tych aut to bardzo dobre rozwiązanie.
Upieranie się przy kilku modelach mając budżet na dość kiepski rower jest bardzo nierozsądne. Z powyższych za 3k kupisz jakiegoś Golfa II/III, ale reszta z powyższych będzie trupami.

Wszystko masz napisane tutajhttps://www.forumsamochodowe.pl/poradnik-kupujemy-auto-za-kilka-tys-zl-vt92465.htm
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 17:31

Żaden z nich nie będzie sie nadawał na początek? Szukałem czegoś w moim budżecie i jedynie to te znalazłem, chciałem żeby na te 2-3 lata mi chociaz starczył bo koszty dojazdów mnie zjedzą, potem kupiłbym coś lepszego
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

04 Maj 2016, 17:42

Krusadex napisał(a):Żaden z nich nie będzie sie nadawał na początek?
ale to nie o to chodzi.
Będą dobre, ale to, że stoją za tyle na olx/allegro ma mniej więcej takie znaczenie ja rząd Ugandy dla Polski - żadne
Wkleiłeś same najtańsze ulepy, które w tej kwocie będą zwyczajnie zajeżdżone i zaniedbane. I tak jak mówiłem, o ile jeszcze znajdziesz jakiegoś rokującego na przyszłość Golfa (choć IMO lepiej szukać miodnej II, która ze statusu burakowozu zaczyna stawać się klasykiem) ale też bez cudów - powstała chora sytuacja, gdzie G III ma taką renomę, że za złom sprzedający wołają chore pieniądze. BMW nie skomentuję, bo będzie to po prostu egzemplarz po wiejskim drifterze. Calibra będzie szpachlowozem z mniej lub bardziej gustownym tuningiem.

Skąd jesteś to czegoś poszukamy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 19:30

Jestem ze Złocieńca i szukałem czegoś w moim województwie bo z wyjazdami dalej może być nie ciekawie i jedynie te mi wpadły w oko, a te BMW może nie bedą takie złe, ale słyszałem ze nie utrzymam go a z kolei golfem słyszałem rózne krytyki na jego temat a nie chce po kilku dniach miec szyby powybijane czy coś. Szukałem tera Audic i znalazłem takie coś [link do oferty na Olx wygasł] , ew Opel
[link do oferty na Olx wygasł] o tym pisałem wcześniej
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mazda MX-5 ze skrzynią automatyczną
    Po wersji Spring i Summer Edition do polskiej gamy Mazdy MX-5 dołącza model ze skrzynią automatyczną. Mazda MX-5 z dwulitrowym silnikiem MZR jest teraz dostępna również z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Posiada ...

04 Maj 2016, 20:11

Znowu wklejasz najtańsze szroty...

Masz taki problem, że nie masz pieniędzy, a wysoko mierzysz. Kupując w tym budżecie musisz niestety wsadzić dumę do kieszeni i kupić nie to, co Ci się podoba, ale auto w najlepszym stanie. Zazwyczaj oznacza to jakies małe auto, które szczerze mówiąc są całkiem przyzwoite w tej cenie.

Wrzucam sensownie wyglądające propozycje znalezione na szybko
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] długie opłaty
[link do oferty na Olx wygasł] pewnie "niiiee, bo DU" ale wrzucam, bo wygląda ładnie
[link do oferty na Olx wygasł] pancerny diesel
[link do oferty na Olx wygasł] j.w

Jest od groma ładnych aut w zachodniopomorskim, a Ty wrzucasz jakieś lumpy :o
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 21:10

Nie chodzi o to, że wybrzydzam czy coś po prostu celowałem głównie w VW oraz Ople ponieważ tymi autami głównie jeżdziłem i do nich miałem przekonanie (BMW z przymrużeniem oka). Z kasą trafiłes w sedno, ale to dotyczy 3/4 polaków niestety . No nic będe musiał pojeżdzić i popatrzeć jak te autka wyglądaja w realu . W każdym bądz razie dzieki za pomoc :ok:
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

04 Maj 2016, 21:33

Upierając się przy marce tylko prosisz się o kłopoty
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 22:19

Ale ja nie mówie, że musze mieć koniecznie Opla czy tam golfa, tylko że tymi mi sie dobrze jeżdziło i planowałem kupić któregos z nich, ale jeszcze nie jestem pewien, jakby nie te dojazdy to bym nie kupował nic tylko zbierał kase i za kilkanaście lat kupił porzadny
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

04 Maj 2016, 23:14

Matko jedyna jakie szroty i jeszcze błędne myślenie diesel do miasta.. to tylko proszenie się o kłopoty..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Maj 2016, 08:54

Jeśli nie jeździłeś innymi markami to skąd wiesz, że inne nie sprawdzą się tak samo dobrze jak ople? ;)
Trudno dodać coś nowego, bo panowie wyżej powiedzieli już wszystko. Nie ma co wybrzydzać, tylko brać cokolwiek w możliwie dobrym stanie.
Zielonka
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 07 03 2010
Auto: Fiat Sedici
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Maj 2016, 09:20

Sądząc po Twoich linkach szukasz czegoś z segmentu C/D więc zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - sporo wyświetleń ale ładnie wygląda,sądząc po tablicach długo w jednych rękach i trochę porobione.
[link do oferty na Olx wygasł] - widać początki rudej ale jest to do ogarnięcia.
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko niewiem czy kombi Ci podpasuje.
[link do oferty na Olx wygasł] - 11lat w jednych rękach,wady to dobry argument do zbicia jeszcze ceny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Maj 2016, 12:50

Czyli lepiej benzyne do miasta niż diesla? Czytałem mase tematów o tym, ale jedni mówia tak a drudzy inaczej i nie wiem, tego golfa z linka, który podałes widziałem mam do właściciela pare minut jazdy, ale w nim sie tragicznie biegi wbija jakby nie to to brałbym bez gadania bo auta fajne. Jak dobrze pójdzie będe posiadał troszke większa kwote ok 7-9tys co myślicie by wziąśc jakięs auto za 2-3 tys i reszte w ewentualne naprawy (tu może być różnie bo jedne sie psuja czesto a drugie mniej) przeznaczyć? Czy lepiej kupić troche droższe, ale bardziej zadbane?
Krusadex
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

05 Maj 2016, 13:05

Według mnie lepiej trochę dłużej poczekać, uzbierać kilka tysięcy więcej i kupić coś porządnego.
Krasek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Chevloret