Pierwsze auto, ze sportową duszą, za około 30tyś złotych.

17 Gru 2016, 20:00

Witam! Poszukuję auta ze sportową duszą, w graniach 30tyś złotych. Będzie to moje pierwsze auto, stawiam raczej na automat, przez wzgląd na wygodę. Przewertowałem na prawdę wiele forów i serwisów aukcyjnych i nie mogę się ostatecznie zdecydować. Nie zależy mi na wielkich pojemnościach silnika, ani jak największej liczbie koni, ale bardzo bym był zadowolony, jeśli silnik wydawałby piękny dźwięk.
Auto będzie służyło do normalnego przemieszczania się, nie przysłowego "dawania w p*zde". Bardzo dużą wagę przykładam do wyglądu i komfortu użytkowania. Poszukuję auta które ma sportowe rysy, nie lubię typowych limuzyn(co nie znaczy, że auto ma być w coupe), okrągłych kształtów - zwyczajnie mi się nie podobają, a jak już wcześniej wspominałem wygląd odgrywa bardzo dużą rolę.
Auta nad którymi się zastanawiam to:
BMW seria 3 e90 320/318
Mercedesy: W211, W203,W204(raczej będzie ciężko?) AMG
Audi: TT, A6,A4(najlepiej s-line)

Nie potrafię sprecyzować czy potrzebuję Diesla czy benzyny, na pewno zależy mi na niższych kosztach utrzymania. Przy Mercedesie i Audi nie jestem za bardzo poinformowany, jeśli chodzi o to, jaki silnik jest opłacalny. Słyszałem bardzo dobre opinie o 2.2CDI(jeśli chodzi o mercedesa). Wolałbym raczej nie przekraczać 3.0
Dziękuję z góry za pomoc!
Aquerr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Mercedes S W220/Mercedes W210

17 Gru 2016, 22:17

Może tego typu?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Diesel mi jakoś nie pasuje do auta z dusza sportową :D

Oczywiście te linki to takie pierwsze z brzegu, bo nie wiem skąd jesteś tylko przykłady aut.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Gru 2016, 22:33

Odległość raczej nie gra roli, rozważałem nawet sprowadzenie auta z niemiec. Znalazłem takie modele:
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co o nich sądzicie? Dodam jeszcze że po namyśle stara TT odpada, jeśli miałbym brać to tylko 8J. To samo z mercedesami w coupe- tylko sedan. C klasy w coupe, są strasznie dziwnie zrobione.
Aquerr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Mercedes S W220/Mercedes W210

17 Gru 2016, 22:52

TT 8J za 30k to chyba po solidnym dzwonie lub wymęczony i zniszczony egzemplarz :D Poniżej 45 tys to raczej nie masz szans.
A co do E90 z dieslem to raczej bym odpuścił, chyba że sporo jeździsz i ten sport też średni w tym wydaniu.

To ma być Twoje pierwsze auto? To przemyśl dobrze bo auto to nie inwestycja ;)
A nie za mocne te auta? Bo dopiero teraz to zobaczyłem.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

18 Gru 2016, 01:31

Audi lipny silnik. Merc za 26k + sprowadzenie, a więc w 30 się nie zmieścisz (akcyza, opłaty). Diesel nie jest sportowy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Gru 2016, 02:04

A co sądzicie o tym BWM, które wyżej podesłałem? Chodzi o tą wersję z benzyną
Aquerr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Mercedes S W220/Mercedes W210