Pierwszy automat do jazdy po mieście

25 Sty 2023, 13:31

Honda Civic 8 1.8
Mitsu Lancer 1.8
Kia ceed sw 1.6
Mazda 6 2.0 mzr
Honda Cr-v 2.0

Zaden z nich nie jest demonem predkosci ani prestizu :) ale za tą są bezawaryjne, nadają się pod gaz.
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

25 Sty 2023, 13:35

@Franc
Tak, 450l dla mnie to większy bagażnik. Zamiast obrażać ludzi fajnie jakbyś zaproponował coś. Krytykować każdy potrafi.

Jeszcze pojawiła się myśl na temat Toyoty Verso. Piękna nie jest, ale chyba ma mniej wad, niż poprzednio wymienione modele.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Czytaj więcej: posting.php?mode=reply&f=7&t=130709
seju89
Nowicjusz
 
Posty: 25

25 Sty 2023, 13:42

Ewidentnie najlepszy wybór z Twoich propozycji.
Nie proponowałem takiego vana :)
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

25 Sty 2023, 13:54

Zaproponowałem ci astrę na samym początku. To chyba jedyne auto jakie w ogóle pojawiło się w tym temacie (oprócz tego co przed chwilą e0hater wrzucił) które jakkolwiek pasuje do stawianych przez ciebie wymagań. Jest bezpieczna pod względem kosztów serwisu i ma stosunkowo prosty konstrukcyjnie automat. Aut w takiej "konfiguracji" możesz na rynku ze świecą szukać bo ideałów nie ma, w każdym są jakieś wady a tutaj masz najlepszy kompromis. Ty za to wyjeżdżasz z golfem czy tiguanem z dsg, która jak padnie to ogarnięcie tego będzie kosztować 30% wartości auta. A gdzie jeszcze inne potencjalne usterki?
Zdecyduj się po prostu czy trzymasz się wymagań czy kupujesz oczami. Bo jeśli to drugie to produkowanie się w tym temacie nie ma żadnego sensu

Verso ma skrzynię CVT, bezstopniową
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Sty 2023, 13:59

Zgadzam się z Tobą, że Tiguan to był zły pomysł. Dlatego na tę chwilę top3 dla mnie to Verso, Mazda CX7 i mimo wszystko Astra. Jeszcze sprawdzę te podane przez [email widoczny po zalogowaniu] Hondę CRV już teraz obserwuję. Co do Golfa to czytałem o nim dobre opinie, ale nie będę się nakręcał, bo są inne opcje.
Możesz coś powiedzieć z własnego doświadczenia o skrzyni w Verso? Ponoć do miasta CVT jest bardzo dobre, ale usterki potrafią być kosztowne.
seju89
Nowicjusz
 
Posty: 25

25 Sty 2023, 14:04

franccc napisał(a):Verso ma skrzynię CVT, bezstopniową

I cvt ideałem nie jest + valvematic (wadliwy) .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Sty 2023, 15:39

W Astrze skrzynia chyba też nie jest ideałem :) Z tego co czytam to Valvematic nowy kosztuje 4k. Dużo, ale jeśli to będzie jedyna usterka przez 5 lat to brzmi spoko.
seju89
Nowicjusz
 
Posty: 25

26 Sty 2023, 10:24

Szybkie pytanko. Czy Honda CRV w wersji 2.4 TSI jest warta uwagi, czy tylko 2.0? Samochód super, ale w 2.0 trochę mało dynamiczny. Na otomoto czasem pojawiają się oferty w 2.4.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
seju89
Nowicjusz
 
Posty: 25