Motyl holowniczy

16 Lis 2021, 22:08

Czy ktoś używał może takiego motyla holowniczego jak tu w ogłoszeniu? Jestem ciekawy czy się sprawdza. [link do oferty na Allegro Lokalnie wygasł]
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Lis 2021, 14:14

Myślę, że powinien się sprawdzić przy holowaniu samochodów osobowych. Tylko pytanie czy faktycznie nie powinien być jakoś zarejestrowany? Na pewno muszą być jakieś papiery do niego z homologacją.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

17 Lis 2021, 17:50

Rejestracji to nie podlega, w ogóle to dziwne urządzenie bo nigdzie nie można dorwać konkretnych info, natrafiłem tylko na takie coś ze holowanie auta jest legalne bo ciągniesz inny pojazd ale juz holowanie samego motyla nie jest takie legalne bo jest traktowany jak np przyczepka a nie jest ani zarejestrowane ani nie ma świateł ani nic. Legalnością akurat się nie przejmuje bo tutaj gdzie jestem nie mają kija w.... I luźniej podchodzą do takich tematów, zaczepie sobie dodatkowa tablice rej z numerem auta i tyle. Nigdy nie spotkałem nikogo kto to użytkował....
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lis 2021, 10:18

Kao napisał(a):natrafiłem tylko na takie coś ze holowanie auta jest legalne bo ciągniesz inny pojazd ale juz holowanie samego motyla nie jest takie legalne bo jest traktowany jak np przyczepka a nie jest ani zarejestrowane ani nie ma świateł ani nic
No właśnie wiec jak pojechać po holowane auto? Trzeba by go było wozić w samochodzie, a to trochę słabe. Z drugiej strony tak wąski rozstaw kół może powodować jego dużą niestabilność na nawet niewielkich zakrętach co może spowodować jego wywrotkę.

Kao napisał(a):Legalnością akurat się nie przejmuje bo tutaj gdzie jestem nie mają kija w.... I luźniej podchodzą do takich tematów, zaczepie sobie dodatkowa tablice rej z numerem auta i tyle.
No ale zawsze masz tą świadomość że nie do końca jest tak jak powinno :)

Kao napisał(a):Nigdy nie spotkałem nikogo kto to użytkował....
Bo dzisiaj raczej używa się samochodów pomocy technicznej które takiego motyla mają opuszczanego z tyłu na siłowniku i on nie ma dodatkowych kół. Coś takiego:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

18 Lis 2021, 10:22

Chyba sobie kupię takie coś, czasami trzeba gdzieś kawałek przetransportować to się nawet nie chce lawety odpalać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4