5 najlepiej sprzedających się używanych pojazdów i maszyn użytkowych

30 Sie 2019, 12:11

Analiza danych ujawnia najczęściej wyszukiwane pojazdy i maszyny w transporcie, budownictwie i rolnictwie na jednym z czołowych internetowych portali używanych pojazdów i maszyn ciężkich o zasięgu globalnym, analizując dane zebrane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wyróżnił 5 najlepiej sprzedających się maszyn w kategorii budownictwa, transportu i rolnictwa.

TRADUS to jedna z wiodących platform handlowych dla używanych pojazdów i maszyn ciężkich. W swoich zasobach ma ponad 75 tys. ofert samochodów ciężarowych, ponad 60 tys. ogłoszeń rolniczych i prawie 42 tys. ofert sprzętu budowlanego. Na podstawie danych sprzedażowych firma przygotowała ranking najpopularniejszych maszyn budowlanych, transportowych i rolniczych. Analiza pokazuje, którzy producenci i jakie modele pojazdów cieszą się największym powodzeniem.
5 najlepiej sprzedających się używanych pojazdów i maszyn użytkowych Transport: 3 typy pojazdów od Mercedes-Benz w pierwszej piątce
Wprowadzony w 1995 roku, Mercedes-Benz Sprinter został wybrany „Vanem roku”. Do dziś nie przestaje być popularny i ciągle jest prawdziwym bestsellerem. Modele Sprinter są obecnie najbardziej poszukiwanymi w kategorii Transport na wspomnianej platformie, a zaraz za nimi znajduje się Ford Transit i Iveco Daily. Często poszukiwane są także cięższe pojazdy. Wśród nich najpopularniejszy jest Mercedes-Benz Actros, który uplasował się na czwartym miejscu w ogólnej klasyfikacji kategorii Transport.

1. miejsce: Mercedes-Benz Sprinter
2. miejsce: Drugie miejsce Ford Transit
3. miejsce: Iveco Codziennie Iveco Daily
4. miejsce: Mercedes-Benz Actros Mercedes-Benz Actros
5. miejsce: Mercedes-Benz Vito

Rolnictwo: Różnorodność produktów - rolnicy są wymagający
Marka Fendt jest bardzo popularna wśród rolników i zajmuje pierwsze miejsce na liście. Zaraz po niej pojawia się Massey Ferguson, który oferuje duży wachlarz produktów. W zwycięskim rankingu znalazły się także marki takie jak New Holland, Kubota oraz John Deere:

1. miejsce Fendt Farmer
2. miejsce Massey Ferguson MF
3. miejsce Nowa Holandia T
4. miejsce Kubota M
5. miejsce John Deere 6230

Budowa: Dominują minikoparki i urządzenia rodem z Japonii
Koparko-ładowarka JCB, która zadebiutowała na rynku w 1953 r., zajmuje pierwszą pozycję w czołowej piątce w kategorii Budownictwo. Ładowarki kołowe Volvo cieszą się niewiele mniejszym zainteresowaniem i zajmują drugie miejsce. Na pozycjach 3, 4 i 5 dominują japońskie koparki Minni, które niewątpliwie są teraz w modzie:

1. miejsce JCB 1-3
2. miejsce Volvo L
3. miejsce Hitachi ZX
4. miejsce Komatsu PC
5. miejsce Kubota KX

źródło: TRADUS
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3406
Zdjęcia: 12424
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

03 Wrz 2019, 08:54

Byłem ostatnio w kopalni w Rędzinach i oglądałem te wielkie maszyny, robią wrażenie.
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96

09 Lis 2020, 17:57

Ciekawe jak to jest prowadzić taki sprzęt :D
malmon3
Aktywny
 
Posty: 275
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koniec ruletki podczas zakupu aut używanych - bezpieczna zmiana auta
    AutoDNA przygotowało obszerną publikację poruszającą problem transparentności rynku motoryzacyjnego. Składają się na niego zarówno oferty kupna-sprzedaży pojazdów, jak i zachowania uczestników tego rynku. ...
    Lipcowe burze – uwaga na gwałtowne opady!
    Podczas burzy wielu kierowców najbardziej obawia się piorunów, ale skutkiem nawałnicy jest również zwiększone ryzyko poślizgu. Niebezpieczny jest zwłaszcza początek opadów, gdy woda łączy się z ...

  •