Najlepiej azjatyckie i najlepiej coupe do 20 tysięcy

10 Mar 2016, 23:32

Witam forumowicze. Chciałbym poprosić o pomoc i radę w wyborze nowego samochodu. Motoryzacją interesuje się od niedawna, w zasadzie od około pół roku, odkąd mam samochód, moja wiedza jest raczej nikła, nie jestem kompletnie zielony, orientuje się na tyle żeby wiedzieć co mam pod maską i co ewentualnie chciałbym mieć. Zacznę od tego, do czego samochód mi służy i będzie służył następnych kilka lat. Przede wszystkim do codziennej jazdy po mieście przez cały rok i, co bardzo ważne, do przejazdu w tę i z powrotem 170 km odcinka dwa razy w miesiącu, także przez cały rok. Rzadko, ale może trafić się jakaś dłuższa trasa np. z Rzeszowa na Mazury, bądź nieco jeszcze dłuższa np. na Węgry.

W samochodzie najbardziej zależy mi na:
1. Małej awaryjności, a przynajmniej ewentualne awarie nie powinny mnie zmuszać do wezwania lawety, co mi się już kiedyś zdarzyło dwa razy w przeciągu 2 tygodni i nie wspominam tego zbyt miło. (zła geometria powodowała wypadanie półosi od strony skrzyni)
2. Przyzwoitej mocy, aczkolwiek nie spodziewam się w tym przedziale cenowym nie wiadomo czego, mam na myśli raczej jakąś jednostkę o mocy pomiędzy 120 a 200 KM i z odpowiednio analogicznym momentem.
3. Cena części i dostępność zamienników. Nie chciałbym, żeby samochód przy każdej wymianie części stawał się skarbonką.
4.Koniecznie benzyna. Spalanie w granicach 10 litrów w trasie i 15 po mieście, z tym, że są to mocno górne granice, fajnie by było jakby auto dobrze znosiło gaz, aczkolwiek nie jest to priorytet.
5. Nie ukrywam, że fajnie by było, gdyby był to samochód chociaż odrobinę oryginalny, w takim pozytywnym znaczeniu, ale niekoniecznie lansersko bajeranckim.

Najlepiej byłoby gdyby był to japończyk bądź koreańczyk. Miałem okazję jechać różnymi samochodami, i najlepiej jeździ mi się właśnie samochodami takiej produkcji. Można fajnie wskoczyć na obroty, lubię taką dynamikę silnika i ogólnie po prostu jazda takimi samochodami sprawia mi najwięcej frajdy. Obecnie mam bardzo niepozorne 94 konne Suzuki Ignis II generacji, które potrafi bardzo przyjemnie zaskawiać dynamiką i właściwościami jezdnymi.
Komfort jazdy jest dla mnie praktycznie bez znaczenia, dopóki najechanie na dziurę nie powoduje wybicia zębów :)

Moje typy:

-Toyota Celica VII generacji 1.8 VVTL - i Sport 192KM (faworyt)
-Toyota Celica VI generacji 2.0 175KM
-Hyundai Coupe III generacji 2.0 143 KM albo 2.7 V6 167KM
-Mitsubishi Eclipse II generacji 2.0 GS 146KM (zakładam, że to z jednostką 213 konną jest pewnie bardzo ciężkie do znalezenie i też nie wiem jak cenowo)
-Mitsubishi Eclipse III generacji 2.4 150KM

Spoza coupe w oko strasznie wpadły mi jeszcze dwa inne samochoody:

-Suzuki Swift IV generacji wersja sport 1.6 VVT 125KM (może dlatego, że teraz poruszam się suzuki z vvt, a swiftem jechałem kiedyś wprawdzie tylko jako pasażer ale sprawiał przyjemne wrażenie)
-Hyundai Sonata IV generacji 2.0 144 KM

Bardzo proszę o pomoc w wyborze i o podsyłanie innych typów, azjatyckich ale nie tylko, również nie tylko coupe, na jakiś fajny hot hatch albo lekko sportowy sedan też na pewno zwróce uwagę. Zakup planuję bądź we wrześniu/ październiku tego roku, bądź za rok o podobnej porze więc mam sporo czasu.

Niewykluczone że napisałem coś głupiego bądź nieprzystającego do rynkowych realiów, za co z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość, jak wspominałem dopiero zaczynam się orientować w tematyce motoryzacji.

O coupe myślę głównie dlatego, że zawsze chciałem mieć jakieś fajne, chociaż odrobinę sportowe autko, a póki nie założyłem jeszcze rodziny, samochodem jeżdzę albo sam albo z dziewczyną, bardzo okazjonalnie robię za kierowcę na spotkaniach rodzinnych(ale rzadko bo na codzień mieszkam i studiuję w innym mieście), więc nie ma lepszego momentu na taki zakup, no chyba, że jak będę mógł sobie pozwolić na posiadanie dwóch samochodów, ale do tego momentu minie trochę czasu :)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, rady i propozycje :)
Mikuś
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Suzuki Ignis II
Silnik: 1.3 94KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

11 Mar 2016, 00:16

Celica jak najbardziej na plus, zdecydowanie łatwiej o ładną celicę niż o ładnego eclipse.
Jeśli chodzi o celica vs hyundai coupe to dosyć wyrównany pojedynek, celica będzie żwawsza ale hyu też jakoś zbytnio nie zamula.
Ogólne przejedź się oboma i oceń który z nich bardziej ci się podoba.
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automaster Show 2013 / relacja
    Na lotnisku w Kamieniu Śląskim 28 kwietnia odbyła się impreza Automaster Show 2013. Dla fanów motoryzacji przygotowanych było kilka testów sprawnościowych: jazda na trolejach czy test Stewarta, ale każdy mógł ...