Daily car do 17 000,- 3d, najlepiej coupe

07 Gru 2018, 11:28

Witajcie,
Jestem na etapie zakupu auta do codziennej jazdy, frotka ma swój urok, ale słabo nadaje się jako auto do codziennej jazdy. Stad pomysł na zakup drugiego auta.
Nadwozie najlepiej 3d coupe, ale 5d też nie pogardzę. Silnik napewno >120km, LPG (ale niekoniecznie musi je tolerować)
Przeglądałem olx i natknąłem się na alfe GT, Civica, Astra GTC, Megane, ew e46 z silnikiem >2l
[link do oferty na Olx wygasł]
Ta mi dzisiaj wpadła w oko, choć cena wydaje mi się lekko za niska.
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

07 Gru 2018, 12:03

W AR GT nie ma benzyn godnych w 100% polecenia (nie licząc busso, ale to budżet spokojnie x2). Najbezpieczniej z w.w będzie uderzyć w Astrę GTC. Jeśli chcesz montować gaz i mieć osiągi godne takiej sylwetki, to szukaj 2.0t
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Gru 2018, 18:56

Popatrz na volvo c70
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Gru 2018, 08:50

Może Mercedes?
Np. W203 Coupe
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

08 Gru 2018, 09:16

Ossy ten w203 z linka ma fajną nokię jak oryginalna to bym ją odkupił :happy:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Gru 2018, 19:37

O ile volvo odpada (no trochę wygląda "starawo") o tyle mietek mnie zaskoczył wnętrzem, nigdy nie patrzyłem na tą markę, przez to że kiedyś obawiałem się o koszty eksploatacji... ale teraz to jest drugorzędna sprawa.
Powiedzcie mi bo widzę na olx coraz więcej civicow VII (ufo) w okolicach 20 000, jest to ponad mój zakładany budżet. Jednak jeśli wg Was jest to w miarę normalna cena, to jestem w stanie znaleźć kaskę.
Civic mi się najbardziej podoba :D
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze
    Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody VISION RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS można już teraz obejrzeć na udostępnionych przez markę szkicach i ...

08 Gru 2018, 19:48

hektor napisał(a):Powiedzcie mi bo widzę na olx coraz więcej civicow VII (ufo) w okolicach 20 000, jest to ponad mój zakładany budżet. Jednak jeśli wg Was jest to w miarę normalna cena, to jestem w stanie znaleźć kaskę.

Civic UFO to Civic VIII a nie VII
najlepiej wziąć z silnikiem 1.8 140KM - jeden z najlepszych silników benzynowych jeżeli chodzi o bezawaryjność.
za 20 tys zł możesz kupić z pocz. roczników, wychodziły od 2006R, jednak igieł się nie spodziewaj, nawet za taką kase
Aczkolwiek czasami zdarzają się okazje cenowe, zobacz w dziale sprzedam za ile poszło moje bezszkodowe UFO 1.8 w wersji SPORT. sprzedane za 16 tys. Cena specjalna na black friday :lol: zważywszy że od 14-15 tys są rozbite UFO,
Aczkolwiek w pierwszej odsłonie czyli na miesiąc nie zostało sprzedane, chociaż miałem z 5 klientów ,ale to byli nie znający się miejscowi janusze, porównujący tą wersję do innych 1.4 biedaedyszyn + LPG :lol:
W drugiej odsłonie poszło w 1 dzień ...sprzedane za tą cenę do kumatego handlarza który sprzeda je za 20 tys, decyzja padła po 15 minutach oględzin i jazdy próbnej :lol:
Natomiast chcesz mieć "Igłę" z pierwszej ręki, z przebiegiem ok. 100 tys. za 10 letnie UFO musisz za takie coś np. u mnie położyć kwotę 28 000zł, za tyle została sprzedane takie UFO 2 miesiące temu, klient wiedział że daje dużo ale wiedział za co płaci, sprzedane w 3 dni.
Stety/niestety Honda jest holernie droga, i bardzo dobrze trzyma cenę, szczególnie za topowe wersje.
A na tą chwilę mam w ofercie Civica VIII TypeR+ '07 201KM 175 000km za 36 000zł i pewnie szybko oferta będzie nieaktualna :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

08 Gru 2018, 22:37

andrewb25 napisał(a):A na tą chwilę mam w ofercie Civica VIII TypeR+ '07 201KM 175 000km za 36 000zł i pewnie szybko oferta będzie nieaktualna :lol:


Ja miałem taką z przebiegiem 100k.km. to pierwszy telefon zadzwonił przy 32900zł. Masturbatorów smsowych i śledczych nie liczę.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Gru 2018, 10:22

szybki, miesiąc temu poszła fura która była droższa od najtańszych egzemplarzy o jakieś 10 000zł, był to SUV Suzuki Grand Vitara, i mało tego, to klient czekał na samochód a nie samochód na klienta, o negocjowaniu ceny nie było nawet mowy.
Ale...auto z pierwszej ręki, bezwypadkowe, udokumentowany przebieg 140 000 km, w rzadkiej, bogatej wersji, z automatem.
Oczywiście e-maili z ofertami o kilka tys mniej nie brakowało, ale ja to zlewam i nawet nie wchodzę w polemikę, taki typ groszem nie śmierdzi, daje 4 tys mniej e-mailem , a przyjedzie i coś mu się nie spodoba i da kolejne 2 tys mniej, więc szkoda czasu, nerwów, wiadomo że i tak do transakcji nie dojdzie itp
Jak masz dobry towar to trzymaj cenę .wysoką, prędzej czy później klient przyjedzie i kupi, ale wcześniej ten klient musi objechać czasami i pół polski i pooglądać wszechobecny szrot żeby w końcu wrócił do ciebie, a miewam niejednokrotnie takie przypadki.
szybki napisał(a):Ja miałem taką z przebiegiem 100k.km. to pierwszy telefon zadzwonił przy 32900zł.

jak była dobra to bym ją za 35 tys spokojnie sprzedał.
Co do civica VIII type R to te wersje dochodzą nawet i do ok. 40 000zł i ludzie zadają tematy na innych forach że są zainteresowani zakupem, skoro jeżdżą na oględziny.
Z takim przebiegiem taki civic w Niemczech to koszt ok. 9000 EURO
W Danii, Szwecji można kupić już od 7000 EURO, ale wiadomo z Danią wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. :lol:
Ewentualnie taki Civic w wersji VAN (2 osobówka) do przerobienia z Danii to koszt 5000-6000 EURO
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

09 Gru 2018, 11:36

Widać okazje bywają, szkoda że nie sprawdziłem wcześniej forum:D
W przypadku civica biorę pod uwagę tylko ten silnik 1.8 140km :). Ale widać, że coś można już kupić za te 20k, będę w tym togodniu już chciał oglądać jakieś auta.
Civic VIII 1.8
Astra GTC jaki silnik pod LPG?
W203, jaki silnik pod LPG?
Dołożę jeszcze coś zupełnie innego czyli Vectrę C (do 12 000)
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

09 Gru 2018, 11:48

Anndrewb mam sporo aut zwariowanych i to bardziej niż typer + i dla mnie miernikiem jest to od jakiej kwoty zaczynają się telefony ...oczywiście pojedyńcze sztuki można sprzedać w dobrej cenie ale w większości przypadków jest to fart. Co do tr-ów ufo po 40k.to one są meblami w ciągłej sprzedaży.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Gru 2018, 12:01

hektor napisał(a):Widać okazje bywają, szkoda że nie sprawdziłem wcześniej forum:D

Oferta wisiała od 16 października, z tego forum telefonów/zainteresowania 0, słownie: ZERO, widać ludziska tutaj chyba nie zaglądają do działu sprzedaży, widać też po ilości ogłoszeń. Blacharsko Honda : Igła, zderzak tylni na dole było małe obtarcie i tyle, na upartego bym nawet tego nie robił, gdybym kupował...ale płakać za nią nie płaczę :lol:
szybki napisał(a):Co do tr-ów ufo po 40k.to one są meblami w ciągłej sprzedaży.

Kurczę, ale ktoś to kupuje, jak widzę po 7 - 8 tys Euro na zachodnich ogłoszeniach to jest do tygodnia i już tego nie ma...sprzedane
i kolejny i kolejny..i bach...sprzedane....
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

09 Gru 2018, 12:11

Będę przeglądać... od dziś :D :D
Na co zwrócić uwagę w przypadku civica? jakieś newralgiczne miejsca na karoserii? W silniku to pewnie niczego się na "oko" nie znajdę, a podczas jazdy? są jakieś przypadłości tego modelu?
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

09 Gru 2018, 12:19

Andrewb śledzę wszystkie ogłoszenia lexów w ch albo prawie wszystkie i te w cenach mocno wygórowanych nawet jak na ch już wrosły w plac. Śledzę je bo uderzam w pewnym momencie i wykorzystuje znudzenie sprzedażą auta proponując swoją cenę. Udało mi się tak kupić kilka aut i to za 50% ceny z ogł. Do tego też bierz pod uwagę że nie wiesz czemu spadło ogłoszenie często diabeł tkwi w szczegółach bo są kraje gdzie nie ma akcyzy albo jest fakt. vat a kupujący ma euro nip wtedy auto nie zrobi ani jednego kilometra a objedzie pół europy na papierze i dziwnym trafem z papierami rumuńskimi pojawi się gdzieś tam i taniej niż w np.był w de. Nie będę pisał o szczegółach ale z doświadczenia wiem że zniknięcie najdroższej sztuki w ogł.zagranicznych często może oznaczać coś innego niż uśmiechniętego nowego właściela.

P.s.

Miałem okazje sprzedawać perełke techniczną i modelową to zeszło się dwa lata...a cena mega atrakcyjna. Zresztą auto wziął Niemiec bez oglądania bo stwierdził że za tą cenę nawet nie ma co oglądać ... i tyle wyszło ze sprzedaży w pl. Ale jak pogadasz z miłośnikami tej marki to łolaboga oni daliby milion za ten model.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Gru 2018, 12:35

Nie wiem jak w CH ale ten kraj nie jest zbytnio popularny do przywożenia samochodów, przynajmniej mało ogłoszeń z tamtąd widzę, przedtem przywoziłem standardowo z Niemiec, ale od 2 lat Only Dania i Szwecja, teraz zauważyłem prawdziwy Bum na auta ze Skandynawii, Świetny rynek, o samochodzie po nr. VIN wiesz wszystko w przeciągu 3 minut, właścicele, zadłużenie, przeglądy, przebiegi, szkody i to mi się podoba. Dodatkowo w Danii wiadomo o co chodzi, ze zwrotami podatku auto wychodzi w atrakcyjnej cenie.
I patrząc na ogłoszenia to dobre i polecane benzyniaki do 200 000km schodzą od ręki, jak jest świeżak to dużego rabatu nie otrzymasz, a jak nie weźmiesz to za 15 min weźmie ktoś inny z węgier, rumuniii, polski czy turek na swój plac. Ja nawet kupuję czasami bez negocjacji ceny bo ona jest już wyjściowo dobra a wiem że zaraz mi to ktoś sprzątnie jak nie kupię, więc o te 100-200 euro się przebijać czasami nie ma sensu, bo tak to byś nic nie kupił.
Są samochody z większymi przebiegami, z dieslami których teraz nikt nie chce, więc takie auta można kupić tanio i z dużym rabatem, ale znowu po co to brać jak klienta na to nie będzie, więc to leci raczej dalej na wchód :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie