Ręcznie robiony samochód

07 Lis 2013, 16:56

Czy to możliwe żeby jeździć takim samochodem po Polsce? Czy też jest jakieś prawo, które tego zabrania albo trzeba to jakoś rejestrować oddzielnie?

Zdjęcie
kasianow
Obserwowany

Auto: nie mam

23 Kwi 2014, 01:00

Trzeba rejestrować każde auto i musi mieć aktualny przegląd, więc mogą być jakieś problemy. Podejrzewam, że w takich przypadkach jeszcze są problemy z homologacją.
Kozar
Nowicjusz

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

28 Maj 2014, 07:30

Po PL jeździ dość sporo " ślubowozów" tzw "Nestor" lub "Excalibur", są konstrukcje często pokraczne i bezgustne. Auto ze zdjęcia jest wyjątkowo szpetne, choć w Rosji ma pewnie spore powodzenie. Co do rejestracji to mógłby być problem z wymiarami tego... "pojazdu" :shock:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

11 Wrz 2014, 09:24

a kierowca siedzi jak stangret, na górze? :D

wymiary nie są chyba jakoś strasznie nietypowe. owszem wysoki, ale ten daszek tak na oko nie wystaje poza obrys pojazdu. z resztą skoro da się rejestrować karawany, kampery, auta rajdowe, off-roadowe zmoty i inne dziwactwa, to czemu nie to?
Error404
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy: 19 06 2003

15 Wrz 2014, 08:32

dużo się zmieniło od początku roku, teraz musisz przejść pełną ścieżkę homologacyjną żeby SAM-a zarejestrować, to drogie i małoopłącalne
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2014, 11:47

a to nie wiedziałem.

i każdą przeróbkę tak trzeba będzie homologować?
Error404
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy: 19 06 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator średniego spalania
    Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...
    Lexus LFA - nieznana historia legendy
    Lexus LFA, wyprodukowany w limitowanej serii liczącej tylko 500 egzemplarzy supersamochód, zaledwie w kilka lat od wejścia na rynek zyskał status legendy. Niezwykła jest również historia powstania tego modelu. ...

• 17 Wrz 2014, 21:01

te przepisy są już od dawna ale wcześniej się nikt nie czepiał, teraz już się przykładają,
    chodzi o wszystkie zmiany konstrukcyjne pojazdu
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

12 Mar 2015, 22:27

Można tylko homologacje musisz zrobić i zarejestrować ale to strasznie dużo wyjdzie.
    Fan123
    Nowicjusz

Zdjęcia: 20
    Auto: Nie mam

• Warto przeczytać