Ręcznie robiony samochód

07 Lis 2013, 15:56

Czy to możliwe żeby jeździć takim samochodem po Polsce? Czy też jest jakieś prawo, które tego zabrania albo trzeba to jakoś rejestrować oddzielnie?
kasianow
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: nie mam

23 Kwi 2014, 00:00

Trzeba rejestrować każde auto i musi mieć aktualny przegląd, więc mogą być jakieś problemy. Podejrzewam, że w takich przypadkach jeszcze są problemy z homologacją.
Kozar
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

28 Maj 2014, 06:30

Po PL jeździ dość sporo " ślubowozów" tzw "Nestor" lub "Excalibur", są konstrukcje często pokraczne i bezgustne. Auto ze zdjęcia jest wyjątkowo szpetne, choć w Rosji ma pewnie spore powodzenie. Co do rejestracji to mógłby być problem z wymiarami tego... "pojazdu" :shock:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

11 Wrz 2014, 08:24

a kierowca siedzi jak stangret, na górze? :D

wymiary nie są chyba jakoś strasznie nietypowe. owszem wysoki, ale ten daszek tak na oko nie wystaje poza obrys pojazdu. z resztą skoro da się rejestrować karawany, kampery, auta rajdowe, off-roadowe zmoty i inne dziwactwa, to czemu nie to?
Error404
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Prawo jazdy: 19 06 2003

15 Wrz 2014, 07:32

dużo się zmieniło od początku roku, teraz musisz przejść pełną ścieżkę homologacyjną żeby SAM-a zarejestrować, to drogie i małoopłącalne
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2014, 10:47

a to nie wiedziałem.

i każdą przeróbkę tak trzeba będzie homologować?
Error404
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Prawo jazdy: 19 06 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Siedmiomiejscowy Lexus RX
    Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...

17 Wrz 2014, 20:01

te przepisy są już od dawna ale wcześniej się nikt nie czepiał, teraz już się przykładają,
chodzi o wszystkie zmiany konstrukcyjne pojazdu
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

12 Mar 2015, 21:27

Można tylko homologacje musisz zrobić i zarejestrować ale to strasznie dużo wyjdzie.
Fan123
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 20
Auto: Nie mam