Samochód do 6 tys. dla studenta, pierwszy samochód

28 Lip 2010, 19:28

Witam. Jak w temacie poszukuję pierwszego samochodu do 6 tys. Autem będę robił miesięcznie przebieg 1600-1700km. Głównie będą to to dojazd 200km w jedną stronę ze studiów do domu i z powrotem w weekend. Jako student wiadomo mam ograniczone fundusze, dlatego szukam auta taniego w eksploatacji i użytkowaniu, ale o przyzwoitych osiągach, wiem, że nie można mieć ciastka ;) i zjeść ciastka ,ale chodzi o to, aby auto nie było zawalidrogą. tzn. między 12-13 do setki. Interesują mnie auta segmentu B, nie będę woził w aucie powietrza, niech to robią inni.:P Ze względu na to , że mam 19 lat czyli wysokie OC więc szukam samochodu o pojemności silnika do max 1.4.
Poczytałem i wysłuchałem kilka opinii i na początku postawiłem na auta bezawaryjne czyli japońskie, lub awaryjne ale tanie w naprawie jak np. fiat. Ale ponieważ denerwuje mnie jak urządzenia się psują więc wolę japończyki.

Podsumowując moje wypociny (wiem, że nikomu nie będzie się chciało czytać wypocin w stylu "wzruszyła mnie twoja historia :P) to szukam auta:
- do 6000 tys. zł
- tanie w utrzymaniu
- segment B lub C ( C bo nie wiem do jakiego modelu zaliczają się niżej wymienione modele)
- pojemność silnika do 1.4
- benzyna

Auta na którymi się zastanawiam są oczywiście produkcji japońskiej:
-Mitsubishi Colt V 1.3
Nissan Almera I 1.4
Nissan Sunny Hatchback 1.4 ( Sunny mi się za bardzo sylwetka nie podoba, ale wiem, że przy takich funduszach nie ma co wybrzydzać)
Toyota Starlet IV 1.4 75koni (bez turbo)
Myślałem też na Hondą Civic V, ale wiele egzemplarzy jest po wieś tuningu, po za tym silnik polecany to już 1.5. Myślałem też o Mazdzie 323f, ale również dyskwalifikuje ją pojemność silnika.
Teraz pytanie do Was. Co sądzicie o moich propozycjach i jakie alternatywne auta polecacie. :)
Tekaj
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Subaru

28 Lip 2010, 19:48

A ja z innej półki,mianowicie VW Polo 6N,Fiat Punto mkI.A wogóle kto Ci powiedział że Fiat sie psuje??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lip 2010, 20:59

A może seat ibiza II przed liftem 1.4

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

28 Lip 2010, 21:28

Też dobra propozycja.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lip 2010, 22:42

Psujący się fiat to częściowo sterotyp, a częściowo opinie użytkowników. Tyle, że naprawy to grosze. Seat też podobno dosyć awaryjny jest. I przestarzałe jednostki napędowe- tak w gazecie moto przeczytałem.

Hmm wrzucę linki do oceny (wiem, że kilka przekracza ograniczenia, które postawiłem, ale to tak orientacyjnie).
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ten bity wg. mnie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tuning, czyżby młody gniewny kierowca?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - nieźle wygląda, ale znowu lekki tuning i trochę zbyt odpicowany
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ciekawa wg. mnie ale czy nie za bardzo wypicowany
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - znowu tuning
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ciekawy, ale czy nie bity
[link do oferty na Allegro wygasł] - wygląda ok
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ruda bierze, ale może warto obejrzeć
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - rysy, ale też ciekawy
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wygląda ok

[ Dodano: 1 Sierpień 2010, 00:06 ]
Dobra no to mam ważne pytanie do posiadaczy aut o stawki OC. Auto chciałbym zarejestrować na siebie.
Już się zdążyłem zorientować, że kalkulatory na internecie dosyć niedokładnie podają. Nie miałem jeszcze auta, mam poniżej 25 roku, życia. Pytanie 1: ile wynosi wtedy stawka?
110% czy 120%?
Pytanie 2: Ile wynosi w takiej sytuacji lub stawka 100% na pojemności 1.3, 1.4, 1.6?
Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ obliczałem stawkę 100% w kalkulatorze na pojemność 1.4 i wyliczyło ok. 1400zł, po czym od kolegi dowiedziałem się, że za 1.6 płaci 1100zł.

[ Dodano: 1 Sierpień 2010, 22:48 ]
Odświeżam. Zależy mi na informacji o OC. :)
Tekaj
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Subaru

14 Lut 2011, 23:42

lanos :)
Emce
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: sc
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan GT-R
    Choć GT-R jest w zasadzie zupełnie nowym autem, wprowadzonym na rynek w 2008 roku, wprost wywodzi się od sportowych wersji modelu Skyline o takim samym oznaczeniu. A te nigdy nie były dostępne ze zdejmowanym dachem. Nawet ...
    Wyposażenie na każdą wyprawę
    Jak przetrwać samochodową wyprawę w teren, do leśnej głuszy lub… na kemping? Jesteśmy coraz wygodniejsi i chcemy ułatwiać sobie życie. Nawet, jeśli pragniemy spędzić kilka dni jak Bear Grylls, możemy przy tym podarować ...

15 Lut 2011, 15:36

Tekaj na pewno czekał 7 miesięcy na Twoją radę...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

15 Lut 2011, 19:08

A może Fiat Brava 1,2.
ax341
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: Slask

15 Lut 2011, 19:29

Brawo za odgrzewanie półrocznego kotleta :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Lis 2011, 21:51

Z silnika do 1.4 nie wyciągniesz nie wiadomo czego. Polecam CI Volkswagena Polo III. Tu masz wszystkie jego silniki do 1.4:
* 1.4 16V (100KM)
* 1.0 (45KM)
* 1.0 (50KM)
* 1.3 (55KM)
* 1.0 (60KM)
* 1.4 (60KM)
* 1.4 (75KM)
I jeden dieselek:
* 1.4 TDI (75KM)
Jak na takie trasy to polecał bym ci bardziej 1.4 TDI 75KM niż benzyniaka, bo taniej wyjdziesz na drodze. Benzyniaki są bardziej na miasto. Tam w benzyniakach masz jeszcze silnik 1.4 16V 100KM. Osobiście nie brał tym na twoim miejscu tego silnika, ponieważ jest moim zdaniem za dużą moc z niech wyciągnięta no i troche dużo pali.
Moje zdanie jest takie : Volkswagen Polo III 1.4TDI 75KM, ale to ty kupujesz i ty wybierasz. Życzę powodzenia w zakupie. Napisz jak kupisz coś co wybrałes.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

26 Lis 2011, 08:41

Sory że również odgrzewam hehe.Ale musze sprostowac post powyżej za 6tys ne dotaniesz 1.4 tdi bo ten silnik był montowany dopiero po lifcie w 6n2,a takie egzemplarze z tym silnikiem kosztują więcej ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

26 Lis 2011, 13:36

Wiem wiem. Ale może jakiś lekko podrapany by cie znalazł do 6 tys zł. Ostatnio kolega kupił sobie zaraz jak prawko zdał od innego kolegi bo zmieniał autko taką polówke lekko wgniecioną na tylnych drzwiach lewych i troszke zadrapaną w tamtym miejscu po FL za niecałe 7 tys. TO nie wiem czy nie dało by rady znaleść takiej.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

26 Lis 2011, 13:46

Za 6 tys to stoją 6n-ki w sdi ewentualnie ;)Za 1.4 tdi w ładnym stanie to by trzeba było z 10-12k dac
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)