Pierwszy samochód dla młodego kierowcy

02 Lis 2015, 17:10

Witam serdecznie

Jako że osiemnaste urodziny mam już w tą sobotę (07.11), a pieniążki odłożone oznacza to że przymierzam się do kupna mojego pierwszego samochodu. Myślę żeby auto zagazować lub kupić zagazowane ponieważ chcę żeby to był mój codzienny transport do szkoły (10km w jedną stronę). Mój budżet to około 6-6.5 tys. bo jeszcze odłożone na naprawy, rejestracje. Jeżeli chodzi o koszty utrzymania to jako że mieszkam jeszcze z rodzicami i pracuje z czego mam jakieś 200-400 zł więc wydaje mi się że będę miał za co zalać, opony zmienić i naprawić. Najbardziej pasują mi liftbacki lub sedany, po prostu bardzo lubię taką strukturę samochodu. Jeździłem ojca Peugeotem 407 oraz brata Citroenem C5 i jakoś nie przeszkadzały mi wymiary auta.

Prawo jazdy zdane za pierwszym razem (teoria, praktyka bez błędów). Teraz czekać tylko na plastik.

Zastanawiam się głównie nad tymi dwoma Mondeo bo są po prostu baaardzo blisko. W przyszłym tygodniu bym je oglądał tylko na co głównie zwracać uwagę przy zakupie właśnie Mondeo oraz instalacji gazowej. Oto linki do aut które mnie interesują

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Oraz znalazłem też takie autka

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

02 Lis 2015, 17:27

Za 6k można szukać Mk2 a nie Mk3. :ok: A te po zdjęciach wyglądają źle..
A4 okej ale nie 1.8T tylko 1.8. te po zdjęciach wyglądają równie źle jak Fordy
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lis 2015, 19:00

Będę w przyszłym tygodniu jechał to się konkretnie dowiem, tylko co do tego drugiego to ma jakieś usterki, najgorzej z tym prędkościomierzem. Co tam możliwego jest uszkodzonego?
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

02 Lis 2015, 21:18

Wszystko.. prędzej czy póżniej okaże się skarbonką,co chwilę będzie coś padać a Ty będziesz dokładał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Lis 2015, 22:02

Mój budżet niestety to o 5-5,5 tys. Bardzo wpadł mi w oko ten Accord, szczególnie że jest to niedaleko

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

08 Lis 2015, 22:07

Strach pomyśleć co reprezentuje sobą ta Honda, skoro jest w cenie poprzednika a komis musi na tym zarobić. Przód po dzwonie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Lis 2015, 22:08

Po krzakach widac że ta Honda troche sobie już stoi ;p
Po pierwsze, nie kupuj samochodu "bo już musze mieć" bo z doświadczenia wiem, ze sie kupuje g...o.
Z samochodami tym bardziej w takim budżecie to jest tak, że trzeba znaleźć, wyłuskać ten właściwy, bo takie samochody jak są w dobrym stanie, bardzo szybko są kupowane przez handlarzy.

Po drugie, usiądz i policz, czy będziesz w stanie utrzymać ten samochód. Bo kupno to jedno, a utrzymanie to drugie.
Policz sobie ile jeździsz miesięcznie, ile wydasz na paliwo + plus później opłaty jak OC, przegląd, po drodze może wyjśc jakas wymiana oleju, rozrzad, zmiana opon, kupno opon, wymiana filtrów. To są naprawde podstawowe koszta, a już nie mówie jak w miedzy czasie wyjdzie coś ekstra.
Jesteś młodym człowiekiem i naprawde przemysl czy sie z motyka na słonce nie wybierasz ;)
gustawson
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 28 03 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Omega BFL
Silnik: 2.5 V6 170 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

08 Lis 2015, 22:15

Mam zamiar za jakiś tydzień lub dwa pojechać właśnie w tamte okolicę i pooglądać różne auta. Nie liczę że ten Accord nie miał żadnej stłuczki, lecz jeżeli byłby naruszone już nośne to już o wiele większy problem.

Co do kosztów eksploatacji to oczywiście liczę się z tym. Chciałbym codziennie jeździć do szkoły w dwie strony jest to 20km dlatego najlepiej gaz. Obecnie zarabiam coś na poziomie 300-400 zł, a nie mam żadnych wydatków.
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

08 Lis 2015, 22:32

Ja jeździłem na początku rowerem 200 , i mercedesem 190d , potem " wymusiłem " sytuację że mercedes jeździłem cały czas a ojca wcisnąłem w tamto miniaturowe dziadostwo które mi się nie spodobało i niezbyt chętnie do tego wsiadałem :naughty:
Szczur
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 09 09 2011
Przebieg/rok: 28tys. km
Auto: Suzuki Grand Vitara
Silnik: 2.0 Diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

08 Lis 2015, 22:42

Jak pojadę to się dowiem co z tym autem, na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie takiego auta? Jak sprawdzić czy jest po dzwonie?
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

09 Lis 2015, 08:08

Ten Accord stoi w tym komisie co najmniej od lata zobacz na zdjęcia są jeszcze liście na drzewach więc sam sobie odpowiedż na pytanie czemu go nikt nie wziął za te śmieszne pieniądze..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Lis 2015, 12:45

A czy w cenie ~5,5 tys. można wyrwać E36 320i w coupe najlepiej z gazem?
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

09 Lis 2015, 14:17

Hado napisał(a):A czy w cenie ~5,5 tys. można wyrwać E36 320i w coupe najlepiej z gazem?


Raczej nie ma szans na nic bezwypadkowego w tej kwocie, tym bardziej coupe. Najłatwiej będzie o compact albo sedan. Może taki?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

09 Lis 2015, 15:44

Jednak BMW to nie auto dla mnie. Nie chce wyglądać na typowego "sebe" i kupować auta na tył.

Jako że na Accorda nie mam chyba co liczyć, zastanawiam się nad Peugeotem 406. Chociaż Accord mi się baaardzo podoba. Sądząc po innych autach w komisie w którym jest tamto wystawione to jest wiele bardzo tanich
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

09 Lis 2015, 15:58

A teraz pomyśl sobie w jakim stanie były te samochody jak odkupował je handlarz bądź zastawiali ludzie na zamianę.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam