Pierwszy samochód do 10 000 zł, okolice Bielska-Białej.

20 Gru 2016, 14:56

Możesz spokojnie po świętach szukać nowego ubezpieczenia.
Co do pozostałych czynności to teoretycznie masz 30dni na przerejestrowanie samochodu ale nic się nie stanie jeśli tego nie zrobisz w terminie.
Podatek musisz zapłacić tak jak mówisz do 14dni bo skarbówka to skarbówka złodzieje :P
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Gru 2016, 18:29

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedną pilną sprawę. Chodzi o to, że będę miał współwłaściciela (wcześniej mialo go nie być, ale jakoś namówiłem znajomego ze zniżkami) i nie ma go na umowie. Poprzedni właściciel może go dopisać na umowie i podpisac się za niego? Wiem jak to brzmi, ale chodzi o odległość jaka nas dzieli i nie ma jak sporządzić nowej umowy. Będzie ktoś porównywał podpisy pod umową czy wystarczy, że dane na obu formularzach będą sie zgadzaly?
MW9
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: brak

20 Gru 2016, 19:36

Pocztą sobie to załatw

W praktyce mógłbyś napisać umowę darowizny na 50% auta, ale skoro ta osoba to "znajomy" to będzie musiał zapłacić podatek od tego - czyli się nie opłaca (w przypadku członków najbliższej rodziny podatku brak)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Gru 2016, 18:43

A jak to wygląda z opłaceniem podatku?
Potrzebuję jakieś upoważnienie od współwłaściciela? Wiem, że trzeba wypełnić PCC-3 i PCC-3/A dla współwłaściciela, ale nie wiem czy muszę mieć ze sobą jakieś upoważnienie?
Aha, i jak to wygląda z ubezpieczeniem? Muszę najpierw zapłacić podatek, potem zarejestrować i wtedy będę mógł ubezpieczyć, czy mogę OC opłacić już przed US i rejestracją?
MW9
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: brak