Pierwszy samochód do 6-8 tys zł

Pierwszy samochód do 6-8 tys zł

24 Cze 2015, 17:14

Witam. Na wstępie zaznaczę, że zupełnie nie znam się na samochodach, ale coraz bardziej jednego potrzebuję.

Potrzebuję samochodu osobowego głównie do jazdy po mieście. Kilka razy w miesiącu możliwy wypad poza miasto w granicach 250km. Kilka razy w roku pewnie dłuższy wyjazd (np za granicę).

Nie zależy mi na super osiągach auta. Chciałbym żeby było to combi, żeby samochód był w miarę możliwości ekonomiczny (myślałem raczej o dieslu) i mało awaryjny (bo się na tym nie znam i nie chce zostawiać fortuny w warsztatach).

Wyposażenie jest dla mnie mało istotne. Szyby mogą być na korbkę itd. Klimatyzacja mile widziana, ale nie konieczna.

Chciałbym pojeździć tym samochodem ok 3-4 lat.

Kilku znajomych proponowało mi np żeby kupić audi albo VW (np Passata) ok 2000-2002r.

Co sądzicie o tych propozycjach? Może jakieś podpowiedzi?

A może warto kupić coś zupełnie innego?

Może nie warto kupować samochodu za 6-8 tys, tylko lepiej się "zadłużyć" (mam np możliwość wzięcia leasingu) i kupić coś za np 30tys?

Wszelkie uwagi mile widziane :)
ktk
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód do 6-8 tys zł

24 Cze 2015, 17:33

Jeżeli masz do wydania na samochód 8 tys, to szukaj auta za max 5,5 tys gdyż resztę musisz przeznaczyć na naprawy, które niewątpliwie będa do wykonania, poza tym auto trzeba przerejestrować i ubezpieczyć. Prawda jest taka, że nikt nie sprzedaje sprawnego auta, a to co czytasz w ogłoszeniach to są pierdoły wyssane z palca i faktów w tych tekstach jest max 30%. Moja rada - szukaj starego diesla nie w technice common rail, ponieważ były to auta faktycznie trwałe, niewymagające znakomitego paliwa i olejów. Jeśli się nie znasz na autach, to weź kogoś obeznanego do pomocy - nie sugeruj się tym, co mówi sprzedajcy.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

Re: Pierwszy samochód do 6-8 tys zł

24 Cze 2015, 19:53

Passat do 8k będzie max 99/00. Z mojej strony Peugeot 406 które będzie napewno mniej problematyczny niż Passat.
[link wygasł]
ewentualnie Skoda Octavia,prosta w budowie jak budowa cepa.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50
      GTP Light
      Jaguar