Pierwszy samochód - dojazdy do pracy

06 Sty 2011, 14:24

Hej,

Przymierzam się do kupna samochodu. Ze względów finansowych celuję w auto używane. Moja wiedza na tematy motoryzacyjne jest niewielka. Jeśli chodzi o wymagania to - jako dla laika - najważniejsza jest bezawaryjność, ewentualnie niski koszt napraw. Wyposażenie nie musi być bogate, niemniej jednak chciałbym, żeby auto miało centralny zamek, wspomaganie, ABS i elek. szyby. Wersja 4/5 drzwiowa to na pewno plus. Myślę, że odpowiednie segmenty to B i C. No i zdecydowanie odpada Diesel.

Auto będzie służyło głównie do dojazdów do pracy - ok, 60 km dziennie (1400-1600 km miesięcznie).

Od jakiegoś czasu przeglądam fora, blogi i oferty w gazetach/internecie (otomoto.pl, mobile.de) i w oko wpadły mi następujące oferty:

--
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jest jeszcze ciekawy Opel Astra 1.6 z 2002 roku, którego nie mogę podlinkować.
--

Jak widać jest tych ofert kilka, spory rozrzut i mam problem z podjęciem wyboru. Ograniczenie kwotowe to ok. 15000 zł bez opłat. Ewentualnie trochę więcej jeśli to jest naprawdę warte. Jak myślicie, które z tych ofert są warte zachodu a które powinienem odrzucić? Jestem też oczywiście otwarty na inne propozycje.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
oldie
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Nowa Sól

06 Sty 2011, 14:47

hmmm rozsadna sie wydaje byc astra, mielismy taka tylko z 2000r i sobie chwalilismy, jakos bez wiekszych napraw, dobilismy do 190000 tys, sympatyczne auto, reszty nie znam osobiscie, ale moj wujek jezdzil corolla z tego rocznika i byl bardzo zadowolony. No coz, kupujesz uzywany samochod wiec trzeba liczyc sie z tym ze pewnych wydatkow nie da sie uniknac. Jed
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań