-=PILNE=- Touareg czy Land Cruiser a może x5 ??

28 Sty 2011, 16:26

Proszę o pomoc w wyborze auta
Mam problem i proszę ludzi lepiej zorientowanych ode mnie, aby pomogli dokonać mi w miarę słusznego wyboru, mianowicie chcę zakupić sobie auto suw/terenowe w grę wchodzą 3 modele a mianowicie :

1. Toyota Land Cruiser z silnikiem 3.0D D4D rocznik ok 2005 w full opcji. Już odpada z selekcji pomijamy to autko ;)
2. Volkswagen Touareg i tu dodatkowe pytanie jakie silnik lepszy 3.0 czy 5.0 jakie mają faktyczne spalania, proszę o dodatkową poradę jeżeli Touareg to jaki silnik lepszy rocznik 2005-2006 oczywiście full opcja
3.BMW x5 3.0d.rocznik 2004-2005 też full

Samochód raczej na drogi publiczne mniej w teren. Wszystkie auta tylko w automacie.

I teraz moje pytania proszę użytkowników lub znawców o wypowiedź na temat tych aut.
o Toyocie słyszałem coś, że blachy słabe czy to prawda ? :?:
O VW że mina na kółkach i się sypie jak stare budownictwo ??? :?:
O BMW że skrzynie przy ok 200000 km lecą??? :?:

Proszę o wypowiedź ludzi którzy naprawdę mieli styczność z tymi autami a nie tylko się naczytali albo podsłuchali bo od tego typu informacji już mi głowa pęka :mad:
Nie proponujcie mi nic innego powiedzcie po prostu co wiecie i bardzo proszę bez zbędnego spamu. Z góry dziękuję za pomoc i jeżeli nadejdzie ku temu okazja z pewnością się odwdzięczę ;)
Ostatnio edytowany przez dominikp84 29 Sty 2011, 16:14, edytowano w sumie 11 razy
dominikp84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Mazowsze

28 Sty 2011, 17:13

Jeżeli w większości jeździsz po drogach publicznych toja bym odrzucił Toyotę. Auto prowadzi się najgorzej z tych wszystkich (co nie znaczy, że źle) i będzie miał najgorsze osiągi (13s do 100km/h to moim zdaniem trochę dużo). Ja wybrałbym VW, ale nie z 5.0tdi. bo podobno jest paliwożerny i miewa problemy. Lepiej wybrać 2.5 R5 albo 3.0TDi. BMW jest bardzo dobrym wyborem, ale po liftingu, czyli po 2004r.
barney
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: polska

28 Sty 2011, 17:30

Po pierwsze jak X5 jest w tym samym roczniku co pozostałe i w tej samej cenie to już jest podejrzane. Według mnie na drogi publiczne najlepiej się sprawdzi X5, ale pewnie musiałbyś dołożyć trochę aby dobrą kupić bądź zejść z rocznika.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Sty 2011, 17:34

Nie nie o pieniążkach nie rozmawiamy, bazuję na roczniku ok 2005 a cena w tym wypadku wiadomo, że będzie odbiegać w zależności od marki ;)
Ostatnio edytowany przez dominikp84, 28 Sty 2011, 17:36, edytowano w sumie 1 raz
dominikp84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Mazowsze

28 Sty 2011, 17:36

Co do skrzyń to jest prosta reguła... producent nie zaleca wymieniać oleju w skrzyni, skrzynie lubią polecieć po ponad 200tys. Jeżeli wymieniasz olej w skrzyni to skrzynie robią ponad 400tys km. Licz się z tym, że X5 w diesel'u z 2005 roku ma już 200tys przekroczone i ktoś mógł nie wymieniać tego oleju.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Sty 2011, 19:00

Ja osobiście polecił bym również X5 . Touarega ma znajomy 2.5TDI R5 z 2004r. to troche na niego narzeka , ma strasznie dużo elektroniki . Kiedyś padł mu silniczek od tylnej wycieraczki , wymienił silniczek na nowy , okazało sie że trzeba też nowy program do komputera wgrać bo ten wykazuje cały czas błąd że wycieraczka nie chodzi . Co do landa 120 to mi osobiście bardzo sie to auto podoba , lecz 3 znajomych te auta posiada i strasznie narzekają . We dwóch padły pompy paliwa , w jednym ma cała podłoga zgniła także nie polecam .
Kris
kris11kris12
Początkujący
 
Posty: 212
Miejscowość: Słupsk
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra 2.0Di
Silnik: 2.0Di 82km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa
    Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, ...

28 Sty 2011, 21:09

Znajomi mają trzy BMki i wszystkie w benzynie, ich mechanik (magik i fan BMW z ojca na syna) odradzają silniki diesela.
Z wyżej wymienionych polecałbym Toyotę LC, nie jestem pewien jak blachy ale wiem, że rama trzyma się bardzo dobrze (a to w terenówce podstawa) i na silnik nie można narzekać. barney, pisze, że prowadzi się najgorzej i osiągi ma slabe ale to jedyna terenówka w tym zestawieniu. Jej wady na drodze są zaletami poza nią.
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

28 Sty 2011, 22:07

Jeśli ktoś nie ma zamiaru wogóle zjeżdżać z asfaltu bądź szutru to X5, jeśli masz zamiar dojechać gorszą drogą na ryby, grzyby po deszcz itp. lub na polowanie to zdecydowanie Toyka większy prześwit, rama, sztywny most, prowadzenie gorsze niż w X5 ale nie można oczekiwać cudu po aucie ze sztywnym mostem z tyłu. :wink:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

28 Sty 2011, 22:36

Bierz BMW. Nie ma co porownywać BMW z innymi. Zawsze jest lepsze :)
Kris30cm
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Rutki

28 Sty 2011, 23:48

Bardzo mi się podoba to BMW i generalnie najchętniej bym polecił to auto, ale znam chłopaka który śmiga takim 8 letnim BMW które dostał od teścia (teść kupił nowe) i średnio co 2 miesiące auto stoi w serwisie. Kolejny przypadek to znajomy mechanik który ma dość dobry, duzy i znany zakład mechaniczny. Miał takie auto (nie wiem ilo letnie) i dość szybko sprzedał bo pomimo że naprawy go nie kosztowaly to co miesiąc musial płacić za jakieś części. Więc skoro 2 osoby które znam narzekaja to chyba coś nie tak.
Zalety Toyoty docenisz najbardziej zima gdzie czasami inni nie mogą jechać a Ty pojedziesz bez problemu, gdy nie ma miejsca do zaparkowania, a na jąś zaspę wjedziesz bez problemu i miejsce do zaparkowania się znajdzie. Auto bardzo mało awaryjne i skoro nie BMW to zdecydowanie Land.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

29 Sty 2011, 00:50

fiko7 napisał(a): BMW które dostał od teścia (teść kupił nowe) i średnio co 2 miesiące auto stoi w serwisie

BMW od teścia :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

29 Sty 2011, 08:58

W sumie tym autem to w większości jeździ jego żona więc powinienem napisać dostała córka od ojca.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

29 Sty 2011, 09:18

Z tego co się dowiedziałem to awaryjne, mało dopracowane były X5 przed liftingiem (czyli ta 8-letnia od teścia się łapie) po lifcie jest już znacznie lepiej. Tylko te diesel'e :???: Stary, prosty wolnossący, z małą ilością elektroniki to tak, te nowe to już mi tak nie leżą. A może to tylko takie moje skrzywienie (terenówka im prostsza tym lepsza :wink: )
Ostatnio edytowany przez BRODATY, 29 Sty 2011, 09:39, edytowano w sumie 1 raz
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

29 Sty 2011, 09:34

Ja również jestem tego samego zdania. Ciągle cos słychać o kołach dwumasowych, turbosprężarkach, wtryskach, nie wspominając o filtrach cząstek stałych, gdzie wielu znajomych juz je wymieniało i stwierdziło że żadnych diesli więcej.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

29 Sty 2011, 09:42

Mam dodatkowe pytanie mianowicie znalazłem takie ogłoszenie i powie może ktoś dlaczego mógł być na gwarancji wymieniony silnik ze skrzynią zobaczcie i osądźcie:
[link do oferty na Allegro wygasł][link do oferty na Allegro wygasł]
dominikp84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Mazowsze