Pokrywa wlotu powietrza

Pokrywa wlotu powietrza

12 Lip 2017, 09:27

Witam,
Podczas jazdy odczepiła mi się pokrywa dolotu powietrza (w załączonym obrazie zaznaczyłem ten element). Czy można jeździć bez tej pokrywy ?
MicMaj
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 06 2015
Auto: Volkswagen Golf VII
Silnik: 1.6 TDI 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

Re: Pokrywa wlotu powietrza

12 Lip 2017, 10:26

Napiszę to tak - gdyby nie było to potrzebne, to by tego nie zakładali i wlot powietrza byłby nie zasłonięty. A jako podpowiedż - chodzi o temp. zasysanego powietrza.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Pokrywa wlotu powietrza

27 Lip 2017, 11:07

Tak jak pisze @MotoAlbercik. Przez jakiś czas możesz bez niej jeździć ale powinieneś ją ponownie przyczepić. Jest ona połączona z obudową filtra powietrza gdzie dostarcza powietrze, a podczas jazdy w ciepłe dni jest to chłodniejsze powietrze które wpada bezpośrednio z przed samochodu. Bez tej osłony do układu dolotowego będzie trafiało trochę mniej powietrza podczas jazdy i teoretycznie może być odczuwalny lekki spadek mocy.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Latający samochód elektryczny - czy to jest możliwe? Latający samochód elektryczny - czy to jest możliwe?
    Toyota opatentowała nowy projekt latającego samochodu-drona, którego koła mogą pełnić funkcję śmigieł. Pojazd ma mieć napęd elektryczny zasilany bateriami lub ogniwami paliwowymi. Projekt opracowała Toyota Engineering ...
    Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem
    Według "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015", aż 44% polskich kierowców zapomina włączyć kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem. Tymczasem to niezbędny element bezpiecznej jazdy, dzięki któremu ...

•