Pomocy - Citroen C4 Picasso, Ford S-Max, Renault Scenic

24 Lip 2013, 17:06

Na wstepie jako nowy forumowicz, witam wszystkich bardzo serdecznie. Sledze forum od dluzszego czasu z duza systematycznoscia i widze ze sa tu ludzie, ktorzy potrafia doradzic, odradzic czy nakierowac.
Powodem do zarejstrowania sie na forum jest to ze chce kupic auto w najblizszym czasie (jak najszybciej). Nie chce podejmowac decyzji pochopnie i musze zasiegnac kilku rad i opini. Bede naprawde Wam wdzieczny za pomoc w wyborze .
Moimi kandydatami sa:
- C4 Picasso 5-osobowe lub 7-osobowe
- Ford S-Max
- Renault Scenic
Kwota jaka chce przeznaczyc na samochod to max 9 000 tys funtow (jako ze mieszkam w Irl. Pólnocnej).
Podam kilka modeli jednak podkresle ze nie sa one moimi wybranymi:
- C4 - [link do Autotrader wygasł]
- Ford S-Max - [link do Autotrader wygasł]
- Scenic - http://www.usedcarsni.com/115990080
Stawiam na diesel'a, moze nie robie 20 tys rocznie ale z kazdym rokiem coraz wiecej i szukam auta na dluzej.
Slyszalem ze sa modela Scenica, Citroena i Forda ktore lepiej omijac ale nie chce nic wiecej pisac na ten temat,
Naprawde bede bardzo wdzieczny za Wasza pomoc w wyborze auta. Na koniec tylko dodam ze jeste otwarty rowniez na inne propozycje. Z gory dziekuje
BedBug
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 08 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Punto
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

29 Lip 2013, 15:59

Jak bym miał takie auto wybierać dla siebie to myślę że wygrałby Ford S-Max, a kolejne miejsca należałyby do C4 i Scenica. Ford ma dużo plastików we wnętrzu, ale jest to samochód który moim zdaniem jest warty uwagi i całkiem wygodny. Ja stwierdzam tylko swoje subiektywne odczucia ponieważ miałem okazję prowadzić tylko S-maxa natomiast wnętrza wszystkich wymienionych aut znam.

Przydała by się opinia osób które jeżdżą takimi autami. Może ktoś z forumowiczów się znajdzie 8)

Jeździłeś już którymś wymienionych modeli?
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

31 Lip 2013, 00:58

Jeszcze nie jezdzilem, niestety, czas mi troszke na to nie pozwolil. Dodatkowo nadal przegladam modele. Do gry jeszcze wtrąciła sie Altea XL , musze przyznac ze naprawde zaciekawilo mnie to auto. Musze przyznac ze tak samo jak Tobie podoba mi sie chyba najbardziej S-Max, jesli chodzi o plastiki w niej zastosowane to wcale nie przeszkadzają. Minusem Forda jest to ze za kwote ktora mam przeznaczona na auto moge kupic starsze roczniki z duzym przebiegiem, natomiast w innych modelach ktore wymienilem wczesniej, juz to wyglada calkowicie inaczej - mniejsze przebiegi i roczniki mlodsze.
BedBug
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 08 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Punto
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy nowy Lexus CT zyska napęd elektryczny?
    Brytyjski magazyn Auto Express analizuje przyszłość popularnego w Europie Lexusa CT 200h przewidując, że nowa generacja samochodu, oparta na platformie TNGA pojawi się w 2020 roku i – w przeciwieństwie do aktualnego ...