Pomóż wybrać auto. Dodaj coś swojego

22 Lis 2015, 14:13

Witam szanownych wielbicieli samochodów.
Mam poważny problem, ponieważ w piątek zdałem prawa jazdy, i mam ok. tyg czasu na kupno auta. Auta jakie mnie dotycza to do ceny 8000zł.
Warunki jakie muszą spełniać to:
-dojazd do szkoly ok 5km. W weekend i czasy wolne jakies wypady na 20/30km odległosci widziane.
-Ekonomiczność nie tylko benzynowa, ale tez ceny eksploatacji nie wygórowane
-Żeby autko też nie było żółwiem ale 200km też nie musi mieć :P.
-Wygląd - lubie podrywać blachary i te autko ma mi w tym pomóc :P.
-Mała awaryjność

Wiem że ciężko to ugrać w całość, ale takie coś mi się marzy. Diesel czy gaz lub benzyna, nie mam zadnego faworytu, nigdy nie mialem auta i nie mam pojecia co bardziej wole :).
A aut które mocno przykuły moją uwagę to:
-Honda civic
-Opel astra II
-Golf 2/3/4
-Mercedes benz (okularnik i odpowiedniki do niego w podobnych cenach) Oprócz A klasy bleee.
-audi a3 (chodz mam ciut za malo funduszy na jakis dobry zestawik)
-BMW (tutaj musze liczyc sie ze gaz bo sie nie wypłacę)
-Ford focus

Bardzo proszę wybrać coś z wymienionych, jezeli macie coś lepszego do zaoferowania to chętnie posłucham, i co najwazniejsze aby polecić jaki silnik do danej marki, co sie sprawdza i jest dobre. Wiem że cięzko to zgrać ze sobą za 8 tysięcy, ale wierze w Was, i jestem pewny że pomożecie mi z moim problemem :). Serdecznie pozdrawiam i czekam na odp. :naughty:
Daaver
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mrrrr bmw and merol

22 Lis 2015, 14:31

A pojemność silnika obojętna?

Ode mnie, popatrz na:
Rover 45/75 często egzemplarze w skórze / MG ZS np
Toyota Corolla E11 1.6, szukał bym G6
Renault Clio 1.6 w wersji Initiale w skórach
BMW E36 z jakimś większym silnikiem

[link do oferty na Allegro wygasł] - ciekawy egzemplarz
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe.

Ale jak lubisz jeździć z PASAŻERKAMI to pewnie wybierzesz znane marki typu ałdi/bmw/czy MB.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

22 Lis 2015, 14:50

Okej wielkie dzięki za rady, przejrzę autka bo szczerze nie wiem wiele o tych co podałeś :P. Osobiscie ojciec odradzał mi Rowerków, ale on czasami myśli ze wie więcej niż wie :P. Dzięki za rady i czekam także na wypowiedzi innych. Ogółem bardziej kręcą mnie sedany najmniej combi :).

Co do silników, to jeżeli mam wybierać to chcialbym te co najwiecej osób sprawdziło i poleca, w danym aucie. Te które jest sprawdzone i wiadome jest ze jest malo awaryjne i ma wystarczająca moc do danego wozu. Pozdrawiam
Daaver
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mrrrr bmw and merol

22 Lis 2015, 15:53

-Honda civic -8k masz to VI gen, silniki wszystkie godne polecenia po za dieslami.
-Opel astra II - żeby jako tako się odpychał to 1.8+

-audi a3 (chodz mam ciut za malo funduszy na jakis dobry zestawik) - silnikowo 1.8/1.8T
-BMW (tutaj musze liczyc sie ze gaz bo sie nie wypłacę) - 8k szukał bym czegoś z większym silnikiem 2.0+ i do tego LPG, np E36.
-Ford focus żeby się odpychał to jakiś 2.0 najlepiej, ale chyba ciężko w tym budżecie.

Rover 45 - to nic innego jak Honda Civic VI więc z częściami nie będzie problemów a awaryjność też nie gorsza od Japończyka.
Wszystkie benzyniaki są nawet spoko ale takim ciekawym będzie 2.0 V6 ^^
Rover 75 - 1.8T+, jest również RWD V8 ale w PL raczej nie znajdziesz. Budżet na 75 też w sumie taki sobie.
A MG to usportowione wersje zwykłych Roverków
Toyota Corolla E11 1.6 110km - dobrze się odpycha i jest ekonomiczne jak na osiągi.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

22 Lis 2015, 17:47

Daaver napisał(a):-BMW (tutaj musze liczyc sie ze gaz bo sie nie wypłacę)

Rozważasz zagazowane BMW, bardzo rozsądnie, popieram. Ale myślisz też o golfie a musisz wiedzieć, że golf 1.6 w mieście spali mniej więcej tyle samo co BMW z silnikiem 2.5 :mrgreen:

Co do roverków to bardzo polecam 45/75 i podpisuję się pod tym co napisał Kieł.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

22 Lis 2015, 17:53

Skoro w piątek zdałeś na prawko to jak chcesz testować auta na jeździe próbnej skoro na wydanie prawka czeka się około miesiąca?
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik RB26DETT - Nissan
    Konstrukcją zbliżoną do słynnego silnika 2JZ Toyoty jest motor RB26DETT Nissana. To również rzędowa szóstka z aluminiową głowicą i żeliwnym blokiem wyposażona w dwie turbosprężarki. Silnik Nissana miał co prawda ...

22 Lis 2015, 18:09

Shatanka - ja czekałem nieco ponad tydzień, a poza tym jest się już w bazie kierowców, więc ew. kontrol to mandat 50, nie 500zł. Abstahując od tego na I auto coś z napędem na tył to głupi pomysł, szczególnie na zimę - jeżeli jeździsz agresywnie to możesz nie doczekać wiosny z tym autem.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

22 Lis 2015, 18:16

Kupując auto z tylnym napędem na początek trzeba mieć trochę oleju w głowie no chyba że kupuję to jakiś palant to nie ma się co dziwić że wiosny nie doczeka.. ja sam zaczynałem od tylnionapędówki co prawda to maluch ale żyje i auto też :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lis 2015, 18:48

Też zaczynałam od malucha ale Ty jako młody kierowca będziesz chciał pewnie trochę poszaleć autem co przy tylnym napędzie i śliskiej drodze może się nieciekawie skończyć. Przekonał się o tym młody kierowca jadący starszą beemką na wiosnę w moim mieście który przy opuszczaniu ronda zbyt mocno wciskał gaz i władował się w przystanek tramwajowy, a jezdnia była mokra po deszczu ale nie było mrozu ani śniegu, nie wiem ile jechał ale dość szybko bo auto miało cały przód rozwalony więc solidnie przywalił.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

22 Lis 2015, 19:07

Żółtek napisał(a):Abstahując od tego na I auto coś z napędem na tył to głupi pomysł, szczególnie na zimę - jeżeli jeździsz agresywnie to możesz nie doczekać wiosny z tym autem.

Nie ma co odradzać RWD, w najgorszym wypadku zadziała prawo selekcji naturalnej jeżeli ktoś nie potrafił by korzystać z rozumu.
RWD z małym silnikiem są raczej przewidywalne.
Autor ma do wydania 8 tys. zł więc jak chodzi o bmw, zapewne e46 to do dyspozycji ma 1.6 bądź 1.8. Niedobór mocy sprawia, że zagrożeń płynących z tylnego napędu prawie nie ma.
Moim pierwszym na prawdę własnym samochodem było bmw e30 1.6 :mrgreen: Żyję do dziś i mam się nie najgorzej.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

22 Lis 2015, 21:10

Jak ma się fajnie odpychać to golf II to nie najgorszy wybór bo za 8000 zł kupisz wersję GTI która dość fajnie przyspiesza
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] przyspieszenie jakieś 8 sekund do 100 km/h więc nie najgorzej i przód napęd więc w zimę tak tyłem nie rzuca ale od myślenia to nie zwalnia
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] III VR6 jeszcze szybszy około 6,5-7 sekund ale koszt OC może zaboleć chyba że bierzesz na kogoś kto ma spore zniżki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] carina e tu już troszkę słabsze przyspieszenie bo okolice 9-10 sekund ale źle nie jest i wiele nie pali.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lis 2015, 07:26

Tutaj pewna i zadbana Ibiza znana z niektórych zlotów/spotów ale musiałbyś trochę dołożyć.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lis 2015, 12:24

Ładna ta Cupra,plus do tego możesz zawsze dorobić kilka rzeczy po swojemu,w tym stylowe wskaźniki, "upiększyć" go bo moc jak na taką masę jest jak najbardziej okej,trochę ciągnie po kieszeni co do kosztów paliwa. Za 8k możesz szukać też Golfa 1.8 plus lpg lub ładniejszego bliźniaka Leona czy Audi w wersji 3drzwiowej z 1.8 i lpg.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295