Porsche Cayenne , BMW X5 czy AUDI Q7 ? które wybrać polecacie ?

13 Sty 2019, 13:20

Witam Was Koledzy i Koleżanki :) tak jak w temacie co polecacie wybrać z tych 3. Cayenne interesuje mnie tylko ta po lifcie, tak samo jak X5 czyli chyba od 2006r ... jaki motor polecacie i na jakie wersje silnikowe uważać podczas wyboru. Chodzi mi też po głowie Merc GLA. Autka tak do ok 60tys PLN.
Pytania :
1. pytanie czy jest sens szukać i kupować tego typu auto do tej kwoty ?
2. Jak z eksploatacją i awaryjnością poszczególnych modeli w praktyce ? słyszałem i czytałem że cayenki bardzo kosztowne pod tym względem i że mają jakąś wadę fabryczną w układzie chłodzenia silnika... czy to prawda ?
3. Którym się najlepiej jeździ według Was ? :P
4. Diesel czy benzyna ?
Ogolnie koszta spalania mnie średnio interesują, bardziej to aby było niezawodne. Dzięki i czekam na Wasze opinie.
bbl
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Sty 2019, 14:57

bbl napisał(a):Ogolnie koszta spalania mnie średnio interesują, bardziej to aby było niezawodne


Przy Twoich typach złota myśl :D

bbl napisał(a):


2. Jak z eksploatacją i awaryjnością poszczególnych modeli w praktyce ? słyszałem i czytałem że cayenki bardzo kosztowne pod tym względem i że mają jakąś wadę fabryczną w układzie chłodzenia silnika... czy to prawda ?


A x5ka jest bez wad i taka tanioszka :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sty 2019, 15:48

W skrócie, każde z tych aut będzie drogie w uj w użytkowaniu.
Wiele zależy od konkretnego egzemplarza jaki uda Ci się kupić - o aktualnych cenach niewiele wiem więc nie podpowiem czy budżet wystarczy. Po prostu jeżeli źle trafisz, polecisz na rocznik/niski przebieg/"okazyjną" cenę to może być niemiło.

Ogólnie to wybrałeś marki podwyższonego ryzyka. Wydaje mi się, że o wiele łatwiej w dobrym stanie znajdziesz volvo xc90 czy lexa rx
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Sty 2019, 16:23

Volvo i Lexy mnie nie interesują :D raczej nastawiam się na to co w poście, pytanie czy jest sens szukać takiego autka do ok 60 - 70k i jak to sie ma faktycznie do kosztów eksploatacji na przełomie 1 - 2 lat przy przebiegach rzędu 30 - 40 k rocznie......bo po tym co widze w ogloszeniach prawie kazde ma ok 180k czyli tylko po mnie bedzie miało ok 300k na liczniku :D no i ktorym sie najlepiej jezdzi :D
bbl
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Sty 2019, 16:35

Wiadomo, zawsze można kupić za te 60k nowego dustera :D ale nie o to w życiu chodzi chyba żeby iść aż tak na łatwizne :P Jak sąsiad zazdrości i co dzień przy koszeniu trawnika zgrzyta zębami robiąc tą głupią minę... , syn mówi "tato ale fajnie", a żona sama rozkłada się wieczorem w łóżku.... to znaczy że jeździsz odpowiednim autem :D

sorry za tekst ale akurat pracuje w reklamie :P
bbl
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Sty 2019, 16:37

bbl napisał(a):no i ktorym sie najlepiej jezdzi :D

Dlatego nie pytaj o koszty tylko o jazdę. A to najlepiej sprawdzić samemu bo czyjeś odczucia nie muszą się pokrywać z Twoimi. Co do kaski to spokojnie Ci starczy koło 60k + przy Twoich przebiegach sądzę że z kosztami napraw zamkniesz się w 50% budżetu początkowego + serwis.
Co do benzyna vs diesel to niby w benie będzie teoretycznie taniej ale trzeba by dokładnie sprawdzić zagwostki konkretnych silników. Diesle będą fajnie jechać ale teoretycznie są droższe w naprawach.
Użyłem słowa teoretycznie bo zależy jak trafisz. No i zacznij też poszukiwania mechanika który ogarnia takie auta bo może się okazać że będziesz musiał dodać konkretny przebieg na poszukiwanie warsztatu :ok:

p.s.

Ostatnim cajenem jakim jechałem to właściciel naprawiał go 1,5r. a chodziło o detal za 5k :ok: ...dlatego wspomniałem o mechanikach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sty 2019, 16:59

no dobra, wszystko fajnie tylko bardzo by mi zależało żeby ktoś podał tu jakieś konkrety w stylu " bierz taki model i taki bo to i to" albo "nie bierz tego i tego bo to i to .. " :)
bbl
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Sty 2019, 17:08

Jeżeli chodzi o mechanika w mojej wiosce to raczej nie ma szans, więc nastawiam się głównie na duże serwisy w większych miastach :/ Punktem wyjścia jest które z tych 3 albo w sumie 4 ( bo merca GLA też biorę pod uwagę ) ma najlepszą opinię wśród użytkowników ? ja się na tym nie znam więc dlatego pytam... bo opinie są skrajne... Fani ceyenne chwalą porsche, fani bmw chwalą x5 i tak w kółko...
bbl
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Sty 2019, 17:41

bbl napisał(a):Jeżeli chodzi o mechanika w mojej wiosce to raczej nie ma szans, więc nastawiam się głównie na duże serwisy w większych miastach :/ Punktem wyjścia jest które z tych 3 albo w sumie 4 ( bo merca GLA też biorę pod uwagę ) ma najlepszą opinię wśród użytkowników ? ja się na tym nie znam więc dlatego pytam... bo opinie są skrajne... Fani ceyenne chwalą porsche, fani bmw chwalą x5 i tak w kółko...


Problem jest taki że w obu przypadkach jedni i drudzy nie mają zielonego pojęcia co to znaczy "nie psuć się"... i tak jak ostatnio sobie śmigam po necie to oglądając różna fora dedykowane to nie jestem zaskoczony tym że ktoś coś chwali mówiąc że jest ok.tylko tym co jest potem jak opisze dokładnie stan "ok". Więc np; Pan opisuje świetne BMW same superlatywy a na końcu dodaje zrobiłem nim 25k.km. i "tylko" dwa razy wracałem na lawecie... albo inny pan twierdzi że dane auto jest zajebi..te kupił je za 1/3 ceny nic w nim nie działało ale jechało i sprzedał je za tą samą kasę i to jest dla nie go zajebiste :D
Do tego tej wiedzy jest tak dużo że często przekazywany jest tylko wierzchołek góry lodowej bo realia są znacznie gorsze.

No i jeszcze aspekty techniczne ... część usterek jest przewidziana i masz jak w banku ale są też takie o których się nie mówi...a są bardzo drogie do usunięcia i to jeszcze musi ktoś chcieć je naprawić.

Osobiście zrobiłbym tak... kupiłbym opcje najnormalniejszą ze normalnym silnikiem. Czyli jak bmw to diesel 3,0d lub jakaś bena oscylująca w tych pojemnościach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sty 2019, 18:44

Dyskusja jak przy wyższości świąt BN nad Wielkanocą. Tak jak napisano wyżej - kup to, co najbardziej Ci się spodoba i co będzie w najlepszym stanie, bo i tak będzie drogo

bbl nie pisz pod swoimi postami, jak Ci się coś przypomni jest opcja edycji
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004