Porsche z dieslem już w produkcji!

30 Gru 2008, 18:58

W końcu musiało się to stać. Pod maską Porsche będzie klekotał silnik diesla. Jak na decyzję firmy zareagują fani marki? Istnieje duża szansa, że… szybko ją docenią! Właśnie ruszyła produkcja Cayenne z silnikami diesla.

Porsche z dieslem już w produkcji!

Gdy Porsche prezentowało Boxtera oraz Cayenne wielu mówiło, że oba modele nie powinny znaleźć się w ofercie firmy słynącej z produkcji prawdziwie sportowych wozów. Jednak to właśnie krytykowane auta stanowiły jeden z kroków, które wydźwignęły Porsche z tarapatów finansowych.

Teraz firma ze Stuttgartu zaproponowała Cayenne z silnikiem wysokoprężnym. Pod maskę SUV-a z czarnym koniem ma masce trafi 3-litrowy diesel o mocy 240 KM. Sześciocylindrowa konstrukcja pochodzi z półek koncernu Volkswagena. Do wyposażenia standardowego będzie należała automatyczna przekładnia Tiptronic-S.



Cały artykuł: [link do Onet wygasł]Porsche z dieslem już w produkcji!




Tak się tylko zastanawiam ... Czy nie lepiej by się jeździło takim "potworkiem" z manualną skrzynią ? ... Może jestem przewrażliwiony na punkcie skrzyni biegów... ale jaka przyjemność jest z jazdy na automacie?? Wg. mnie powinno się w standardzie montować manualne skrzynie, a ewentualna opcja z automatem niech będzie dla tych którzy nie lubią wykorzystywać lewej nogi podczas jazdy.



Warto również zajrzeć tutaj:[link do Onet wygasł]Dwa odświeżone Porsche
bebe-rock
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Katowice

02 Sty 2009, 14:10

Tak, zrobili Diesla ktory bżmi jak benzyna. Podobnie jest w Audi. Byłem na jeździe próbnej nowym Audi Q5 i nieghdy bym niepowiedział, że pod maską pracował diesel. No ale racja. Robić diesla w Porsche to profanacja. Niedługo do 911 wstawią diesla to już wtedy wogole bedzie przegięcie.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

02 Sty 2009, 23:58

Klekotał? Chyba ktoś kto pisał ten artykuł nie jeździł autami z nowymi turbodoładowanym silnikami diesel-a. Bardzo dobry ruch ze strony Porsche, trzeba iść z zapotrzebowaniem ludzi.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2009, 00:01

Zawsze to lepiej niz cayenne z LPG;]
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

03 Sty 2009, 03:14

Wydaję mi się, że będzie popyt na te samochody z silnikiem Diesel-a.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...