Prawdopodobna nieszczelność silnika.

15 Lut 2021, 16:45

Siemka wszystkim samochód Astra J 1.6 turbo a16let. Od pewnego czasu zauważyłem ze samochod ma problem z mocą i jest słaba reakcja na gaz gdy długo stoje z wciśniętym pedałem hamulca nożnego. Gdy nie trzymam nogi na hamulcu, wydaje się że auto ma duzo mocy a gdy tylko wcisne i przytrzymam jakis czas(1-2 min) noge na hamulcu to czuc ewidentna ciezkosc w reakcji na gaz. Myslalem ze to moze byc serwo bo jak wciskam pedal hamulca slychac jak pompuje ale przy uruchamianiu pedal hamulca normalnie wpada w podloge do tego auto hamuje dobrze a na postoju z wlaczonym silnkiem moge wcisnac hamulec kilkadziesiat razy i nie twardnieje. Jakies pomysly co to moze byc ?
rs321
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Lut 2021, 17:13

Odpowietrz układ hamulcowy,najlepiej płyn wymień,lub upuszczaj stary z okolic każdego tłoczka i dolewaj świeży,do momentu pojawienia się czystego,podejrzewam,ze któryś tłoczek nie odbija od razu,przyglądnij się też przewodom giętkim,one mają niebagatelny wpływ przy wspomaganiu pompy hamulcowej,gdy są elastyczne,gdy zrobią się twarde spada sprawność układu hamulcowego w obydwu kierunkach czyli dopływu i odpływu płynu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Lut 2021, 17:38

Byłem ostatnio u mechanika gdyż mialem podejrzenie że zapieczony jest któryś zacisk. Okazało się że zapieczone sa dwa, gdzie zapieczone były prowadnice zacisku - prawy przod i lewy tył ale profilaktycznie przesmarował wszystkie i sprawdził. fakt faktem 3 lata temu wymieniany byl ostatnio plyn hamulcowy i niedawno musialem dolewac a padnieta okazala sie byc pompka sprzegla. szczerze mowiac nie wiem czemu auto traci reackje na gaz po dlugim trzymaniu hamulca, bledow na kompie zero, na lewe powietrze mi to nie wyglada bo bylyby bledy, serwo jest okej bo nie byloby wspomagania hamulca a autko hamuje znakomicie..juz nie wiem gdzie mam szukac przyczyny auto bylo u dwoch roznych mechanikow
rs321
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Lut 2021, 17:55

Czyli gdy stoisz i dasz na luz też nie wkręca się na obroty?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Lut 2021, 18:33

Wkręca się na obroty lekko do 3 tyś, potem powolutku do góry ale myślę że to być może jakieś zabezpieczenie aby na jałowym nie wchodzić na obroty. On sie wkreca na obroty caly czas ale czuc ciezkosc w przyspieszaniu od niskich obrotów jakby mi ktoś cegłe dal pod pedal gazu tak sie czuje a przepustnica byla czyszczona niedawno jak i przeplywka. dodam ze gdy kilkukrotnie szybko wcisne pedal hamulca to zmienia sie troche nuta silnika przez moment ale zaraz znowu brzmi rowno lecz to chyba normalne przy gwaltownym wciskaniu hamulca tak uslyszalem od mechanika . dodam ze czasami gdy docisne sprzeglo na zimnym silniku obroty potrafia podskoczyc .
rs321
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Lut 2021, 01:05

Sprawdziłbym szczelność wężyka od sterowania turbiną,myślę,że w turbinie leży przyczyna.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Lut 2021, 07:37

Auto było ostatnio u mechanika z powodu przerywania przy 2 tyś obrotów lub przy gwałtownym wciśnięciu gazu . Stwierdził on że była zapieczona sztanga gruszki turbiny po czym ja rozruszał no i niby fajnie ale nie wiem czy przy okazji nie zmniejszył doładowania turbiny bo wcześniej autko fajnie strzelało z wydechu ( ma zrobiony )a od tego czasu kompletnie nic no i autko było po mapie, dodatkowo stwierdził że turbo ma delikatne luzy na wirniku ale turbina to k03 i z tego co wiem one zawsze mają lekki luz. Ostatnio jadąc usłyszałem zgrzyty z silnika przy dodawaniu gazu myśląc że zaraz się stanie coś złego typu korba wyjdzie na spacer stanąłem autem zgasiłem i odpaliłem i odgłos zniknął ale szczerze nie wiem co to było.
rs321
Nowicjusz
 
Posty: 7