Prawko T czy B+E

Prawko T czy B+E

20 Sty 2010, 16:28

Mam pytanie czy lepiej jest robić kategorię T razem z B czy zrobić B poczekać rok i zrobić B+E?? Bo jak bym robił B i T to 1800zł, i czy ktoś się może orientuję ile kosztuje zrobienie B+E po roku???
KoXiK
Nowicjusz

Miejscowość: z Polski

Re: Prawko T czy B+E

20 Sty 2010, 20:57

Tylko i wyłącznie B+E!! Sam tak mam.

B - płaciłem 950 zł
E - płaciłem 600 zł

Mam uprawnienia na 2,5 tony + 2 przyczepy także extra :).

T jest chyba od 16 lat i tylko to przemawia za tą kategorią, jednak, jak ktoś nie musi to niech poczeka 2 lata na B+E!
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

20 Sty 2010, 22:11

A może wie ktoś po jakim czasie od zrobienia B mogę robić B+E?? po roku? bo nie jestem pewien?
KoXiK
Nowicjusz

20 Sty 2010, 22:48

raczej od razu możesz zacząć jak tylko dostaniesz b do ręki
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

21 Sty 2010, 18:51

Można robić nawet równolegle, tylko w dniu zdawania egzaminu na B+E musisz mieć prawo jazdy na B w ręku..
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

21 Sty 2010, 18:57

Ale muszę mieć dokument prawa jazdy czy wystarczy ten świstek, że już zdałem???
KoXiK
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...

• Re: Prawko T czy B+E

22 Sty 2010, 18:35

Dokument, żadnego świstka nie dostaniesz "że zdałeś". Dostaniesz świstek jak nie zdasz..
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

22 Sty 2010, 20:51

Ja robiłem równolegle te dwa kursy i nawet egzaminy miałem w tym samym dniu, a przyjemność ta mnie kosztowała :
    1000 zł kurs kompletny kat B.
    500 zł kurs kat. T.
    Z tym że tutaj zależy czy potrzebujesz tą kat. T bo ja np. potrzebowałem więc B+E mnie nie urządzała.
    P.S tylko się nie śmiejcie, że informatyk a traktorem jeździ, bo i kombajnem czasem się zdarza (bo papiery mam więc jak trzeba...) a kursy spawacza, na wózki widłowe i obsługi kas fiskalnych też mam :oops:
    Ze szkoły można było "po pieniądzach" zrobić to się robiło... :razz:
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
    Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
    Silnik: 2.5 TDI AXG
    Paliwo: Diesel
    Typ: Van
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1997

22 Sty 2010, 21:04

No właśnie potrzebuję kategorię T, bo nie chce ganiać ciągnikiem na gapę(z przyczepami oczywiście, chociaż i tak już jeżdżę tak od jakichś 6 lat), a że kategorię T i B można zdawać w jednym terminie to wiem, ale ja bym wolał zrobić B+E bo daje takie same uprawnienia jak T plus jeszcze przyczepy w samochodzie... i nie wiem czy będę mógł zdawać w jednym terminie czy muszę mieć ileś czasu prawko na B, bo słyszałem, że dopiero po roku...ale jak jeszcze tu na forum się nie dowiem to za kilka tygodni dopytam się w szkole jazdy.
    KoXiK
    Nowicjusz

22 Sty 2010, 21:29

Ja wiem, że kat. B uprawnia do jazdy ciągnikiem tylko z maszynami zawieszanymi.
    I raczej B+E nie daje takich możliwości jak kat. T
    Też kiedyś miałem ten problem i nawet instruktor jazdy (nawet sam kierownik ośrodka szkolenia kierowców) nie umiał mi odpowiedzieć jak to jest bo też chciałem zrobic B + E i mozna śmigać ciągnikiem z przyczepami ale usłyszałem taką odp. -" to po co kat. T"
    Moze teraz coś się zmieniło w tych przepisach.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

22 Sty 2010, 21:39

Kategoria T jest od 16 lat, także może jakiś młody rolnik potrzebuje to sobie zrobi i jeździ ciągnikiem... A kategoria B+E z tego co słyszałem właśnie od instruktora daje takie uprawnienia jak T no i w necie też tak pisze, także wolę zrobić B+E....Tutaj daję kawałek tekstu z wikipedii:
    kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).
    KoXiK
    Nowicjusz

22 Sty 2010, 21:52

B - jeździsz pojazdami bez przyczep, ciągnik, samochód, quad, ciągnik z pługiem, broną, ciągnik z wozem, ciągnik z rozrzutnikiem...

B + E - to samo tylko z 2 przyczepami (takimi które można zarejestrować i w które wchodzi sporo ton :P).

Wóz - drewniany, samoróbka nie jest przyczepą, rozrzutnik nie jest przyczepą...

Kategoria T daje możliwość młodym osobom jazdy ciągnikiem z przyczepą, dobrze że jest.. wiele młodych osób pomaga w rolnictwie już od najmłodszych lat..

PS.

Najlepszym interesem, jak ktoś ma samo B a ostro zajmuje się rolnictwem, jest zakup, a najlepiej samodzielne wykonanie takiej oto przyczepy:

Image

Nie da się jej zarejestrować, bo jest to wóz, maszyna rolnicza, tak jak pług itp. a można całkiem sporo przewieźć. Odpadają też, co prawda małe ale jednak, koszta rejestracji przyczepy.

Druga opcja, jeszcze lepsza to rozrzutnik przerobiony na przyczepę, czyli tylko zdjęte "rozdrabniacze" zastąpione burtą - piękna sprawa :).
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

24 Sty 2010, 23:07

qki007 napisał(a):E - płaciłem 600 zł

To chyba kolega gdzieś w rodzinie zdawał :wink: U mnie w ośrodku i tak po zniżkach (jeszcze + A) wyniosło 800.

Dla rozwjania wątpliwości dorzucam link:
    http://www.akademiajazdy.pl/k_kategorie.html

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 23:09 ]
    Na kat T jest o wiele gorzej zdać. Tzn. trzeba cofnąć po łuku przyczepą 2 osiową. Ale jak ktoś miał już styczność z tymi sprawami to nie jest tak źle. :wink: A na mieście jest ok 20 min i to w ściśle określonej trasie.
    Pozdrawiam,
    norpaw
    norpaw
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: k/Poznań

24 Sty 2010, 23:37

norpaw napisał(a):
    qki007 napisał(a):E - płaciłem 600 zł

To chyba kolega gdzieś w rodzinie zdawał :wink: U mnie w ośrodku i tak po zniżkach (jeszcze + A) wyniosło 800.

Robić reklamę? Chociaż nie wiem czy to teraz dalej aktualna cena.. ja prawko na B+E robiłem wakacje 2007 r.

Cabrio w Zamościu. Najpierw zrobiłem B u nich, potem miałem zniżkę na B+E, zresztą, pracują tam super ludzie i idzie się ze wszystkim dogadać.
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'
    qki007
    Stały forumowicz

11 Wrz 2018, 09:50

Trochę stary temat ale pochwalę się, robiłem kurs w OES Edukacja - znajdują się na ulicy Kościuszki w Krakowie, Panowie mają super podejście do ludzi, pozytywnie nastawieni ;), robiłem u nich kurs B + E, i od razu pykło :)
    Antihyper
    Obserwowany