Problem z autem Seat Cordoba 99

08 Cze 2021, 13:16

Witam serdecznie jest to mój pierwszy post na forum. :D
Problem dotyczy auta marki Seat Cordoba 99 r. sedan.
Kiedy uruchamiam samochód słychać charakterystyczny dźwięk jakby ktoś kręcił korbą i wydaje mi się że to coś z silnikiem. Nie jestem w temacie mechaniki samochodowej wiec chciałem zapytać i zaczerpnąć trochę wiedzy od ludzi mądrzejszych. Kiedy aktualnie odpalam auto mogę przejechać nawet 30-40 km i dopiero usterka zaczyna się uaktywniać a wtedy samochód zaczyna szarpać i gaśnie silnik. Oprócz specyficznego dźwięku silnika , szarpania i gaśnięcia podczas jazdy i postoju auto cierpi także na samo uruchamiające się wycieraczki od przedniej szyby. Jeśli chodzi o wymianu auta to dopiero wyjechał z warsztatu i dalej nie działa jak należy. Wcześniej wymieniłem całe sprzęgło i skrzynię biegów ze względu na dziwne odgłosy wydobywające się z auta. Jeszcze wcześniej od kiedy usterka zaczęła się powoli ujawniać wymieniałem końcówkę układu wydechowego ale żeby nie wprowadzać w błąd samochód po wymianie części układu wydechowego, oleju i kilku drobnych naprawach jeszcze jeździł jednak niepokojące odgłosy wskazywały na skrzynię biegów i sprzęgło które poszły do wymiany po tych ostatnich naprawach zdążyłem zrobić ok 70 km może do 120km i samochód znowu nadaje się do warsztatu dlatego chciał bym się dowiedzieć co może z nim być nie tak, co należy sprawdzić czego może dotyczyć naprawa. Dodam jeszcze że kontrolki niczego nie wykazują tak samo wskaźnik temperatury także niczego nadzwyczajnego nie pokazuje. akumulator nowy ma max 4 miesiące. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
arsk99
Obserwowany
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan zapowiedział powrót marki Datsun
    W marcu 2012 roku Nissan zapowiedział powrót marki Datsun, która będzie firmowała nowoczesne, niezawodne i dostępne produkty dla optymistycznych i rozwojowych klientów na rynkach o dużym potencjale wzrostu. ...