Problem z parującymi szybami

05 Lis 2016, 16:28

Czesc :) mam problem ze swoja Laguna. Wymieniłem nagrzewnice ponieważ ze starej już było czuć zapach płyny. Od czasu nowej nagrzewnicy przednia szyba zachodzi czymś tłustym. Pomaga jedynie umycie szyby płynem. Ze stara nie było tego problemu. Jedynie co zauwazyłem to to ze jakby sie nagrzewnica pociła się na połaczeniu z rurkami. Czy to moze byc przyczyna?
arti21
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Renault Laguna I

05 Lis 2016, 17:01

moze byc to przyczyna , proponuje jeszcze wymienic filtr kabinowy .
milan240
Początkujący
 
Posty: 186
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lis 2016, 17:20

Tez myslałem ze to filrt wiec go wymieniłem i jest troche lepiej ale nadal zachodzi szyba :/
arti21
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Renault Laguna I

06 Lis 2016, 18:31

Nagrzewnica i połaczenia muszą być szczelne i nie ma prawa tam być nawet najmniejszej kropelki płynu. Być może dlatego ci szyba teraz paruje. Z tym, że musisz wziąść po uwagę, że przy obecnej porze roku, parowanie szyb, dopóki wnętrze, a właściwie szyba się nie zagrzeje, to normalka. Poprostu róznica temperatur. Tak ma kade auto, kte nie ma klimz. A nawet jak klima jest, po po uruchomieniu zimnego silnika i włączeniu dmuchawy, na szybie pojawia się od razu para. Oczywiście znika ona po kilku senkundach. Nalezy też wziąśc pod uwagę to, że klima może się nie załączyć z powodu niskiej temperatury. W zalezności od klimy oczywiście. Dodam też, że zaświecenie sie kontrolki , że klima jest włączona, wcale nie oznacza, że właczyła się sprężarka. Ta kontrolka oznacza tylko włączenie włącznika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lis 2016, 15:51

arti21 napisał(a):Jedynie co zauwazyłem to to ze jakby sie nagrzewnica pociła się na połaczeniu z rurkami. Czy to moze byc przyczyna?
Dokładnie.
MotoAlbercik napisał(a):połaczenia muszą być szczelne i nie ma prawa tam być nawet najmniejszej kropelki płynu
Sprawdź to co pisze MotoAlbercik, tłusty nalot jak opisujesz w pierwszym poście to nic innego jak płyn z układu. Uszczelnij połączenia (wyczyść pozostałości płynu) i wyczyść porządnie przednią szybę, następnie sprawdź czy nadal będzie problem.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Lis 2016, 16:52

MotoAlbercik ale to nie schodzi bo wlaczeniu dmuchawy bo to nie jest zwykla para tylko tlusty nalot.
Dzieki Kacper, wymienie ten oring i zobacze co bedzie dalej
arti21
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Renault Laguna I
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Stylowy kabriolet
    Nazwa kabriolet pochodzi z języka francuskiego i podobnie jak w przypadku coupé, pierwotnie odnosiła się do wozów ciągniętych przez konie. Kabrioletem nazywano jednoosiowy lekki powóz z opuszczanym dachem. ...

07 Lis 2016, 20:20

arti21 napisał(a):MotoAlbercik ale to nie schodzi bo wlaczeniu dmuchawy bo to nie jest zwykla para tylko tlusty nalot.

Jak właczysz dmuchawę, to tak od razu napewno ci to zejdzie. Chyba, że masz klimę - wtedy kilka sekund i pary na szybie nie ma. A jak nie masz klimy, to zanim szyba ci odparuje to nieco to potrwa. Chyba, że wytrzesz szybę gąbką. A w zależności od tego jaką masz gabkę ( np. taką za 1 czy 2 zł ) to albo tą parę wytrzesz, albo rozmarzesz po szybie. Dodatkowo, jak szybę masz brudną ( kiedy ostatnio myłeś szybę od środka? ) to im brudniejsza ( niekoniecznie musisz to widzieć ) tym goprzej sie ją ściera gąbką.
To, co masz na szybie to poprostu para. A tłusta, bo masz brudną szybę po prostu.
Jak już szybę umyjesz, to są różne preparaty, którymi wyciera sie szybę i para nie siada. Oparte na technologii nano.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lis 2016, 23:13

Chyba wiem jak wygląda normalna para... i potrafię rozróżnić co to jest. A szybę mylem 3 dni temu i znowu już powoli zachodzi także normalna para to nie jest...
arti21
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Renault Laguna I

08 Lis 2016, 09:15

Jeżeli uważasz, że wszystko w temacie wiesz i jest jasne, to o co chodzi? Doprowadz do porządku wspominany wyciek i tyle.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000