Problem z podłączeniem AUXa do RCD300

14 Sty 2021, 22:02

Witam. Posiadam Golfa V w którym znajduje się radio RCD 300 Chrome BVX (jak widać na poniższym zdjęciu), chciałbym podpiąć do tego radia gniazdo AUX do odtwarzania muzyki z telefonu.
Kupiłem w tym celu adapter. Poniżej link do tego adaptera:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Po jego zakupie chciałem go podpiąć do radia. Gdy podpinam ten adapter i w radiu klikam ,,CD'' to z filmów na yt powinno mi go czytać i powinnem wybrać ,,Track'' lecz w moim przypadku wyskakuje napis ,,NO CD'' i mi go w ogóle nie czyta .
Czym może to być spowodowane ,że ten adapter nie działa? I czy wie ktoś pod jakie to piny powinno być podłączone. Z góry dziękuje :)

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Matyy225
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Sty 2021, 11:00

Wygląda na to że musisz aktywować funkcję AUX przez kodowanie w VCDS. Powinno być tak że wciskasz przycisk CD (raz) i masz dostęp do płyty w radiu, wciskasz CD drugi raz i pojawia Ci się na wyświetlaczu AUX IN i wtedy powinno działać to dodatkowe wejście. Jak nie działa to trzeba zrobić kodowanie i powinno być ok.

Tu masz pokazane jak to zrobić przy identycznym radiu.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

18 Sty 2021, 12:16

Czy to kodowanie musi zrobić jakiś elektromechanik czy da się to samemu zrobić? I jak to zrobić żeby się z radiem połączyć przez to VCDS?
Matyy225
Nowicjusz
 
Posty: 4

21 Sty 2021, 09:33

VCDS to oprogramowanie np. na laptopie który podłączasz odpowiednim kablem do OBDII w samochodzie. Wtedy zmieniasz ustawienia i powinno być ok. Jeżeli nie masz takiego programu i kabla to najlepiej podjedź gdzieś gdzie go mają i poproś o wprowadzenie takich zmian. To chyba będzie najlepsza i najszybsza opcja w Twoim przypadku,
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Limitowana wersja Mazdy3 MPS
    Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu Mazda3 MPS, która jest już w ofercie salonów sprzedaży w całej Polsce. Oferta obejmuje 10 egzemplarzy Mazdy3 MPS. Mazda3 MPS została wzbogacona o nowe elementy ...