Problem z wyborem opon.

09 Gru 2011, 20:00

Drodzy forumowicze!
Mam problem z wyborem opon zimowych. Brałem już pod uwagę wszystkie możliwe opcje, ale nie mogę się zdecydować.
Najbardziej odpowiadająca mi marka opon to Dunlop. Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś konkretny model? Może ktoś na tym jeździ?
Dziękuję z góry za odpowiedź,
Artur.
Artie
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

09 Gru 2011, 20:56

Może byś tak chociaż rozmiar podał?
Nie ma przecież gwarancji, że ten sam model w różnych rozmiarach sprawuje się identycznie.
Łukasz93
Początkujący
 
Posty: 59

10 Gru 2011, 14:14

Dunlopy Wintersport to swietne gumy, tansze od drozszych Goodyear UG8, a praktycznie w niczym im nie ustepuja.

Jezdzilem na M3 i bardzo dobra opona, zero problemow zima praktycznie w kazdych warunkach, chyba ze bedzie tyle sniegu ze sie zawiesisz na nim, zero problemom z trzymaniem bocznym na zakretach, hamowaniem czy ruszaniem. Tak naprawde kazda opona z najwyzszej polki bedzie bardzo dobra, czy to bedzie Conti PremiumWinterContact(czy jak tam sie ona nazywa), czy to UG8 od GY, czy jakis Blizzak od Bridgestone, Pirelli sotozero tez wysoko sa w testach oceniane, ale testy czasami troche klamia, np Bridgestne w nich zwykle sa nisko, a to sa tez bardzo dobre oponki. Bo niby dlaczego niemieckie ADAC mialo by promowac Japonski koncern, gdy moga swoja Conti promowac. :D

Znajomy tylko na Nokianach jezdzi, mowi ze sa swietne, a w testach te opony zawsze jakos po srodku sa, co sie srednio zgadza z opiniami ich uzytkownikow, gdzie wiele osob twierdzi ze Nokian robi najlepsze zimowki, rekord predkosci na lodzie nalezy wlasnie do nokiana, ale to juz calkien inna historia.

Wracajac do Dunlopow, rozmiary ponizej 205(czy tam 195) to masz tylko Winter Response, 205 i wyzej to masz M3, 3D i 4D, 4D najlepiej, bo to najnowszy wzor bieznika.

Jak cie stac na UG8, to kup UG8, powinny byc ciut lepsze. :P

Duzo opinii o oponach znajdziesz na oponeo.pl
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

15 Gru 2011, 11:26

Polecam stronę, gdzie można samodzielnie wyszukać opony przez wpisanie modelu swojego pojazdu:
[link wygasł]
Wyświetla sie wtedy zalecany rozmiar opon i lista marek/modeli opon, które następnie można sortować według własnych kryteriów: cena, bezpieczeństwo, komfort, itp
Dodatkowo na stronie podają masę informacji o oponach i syntezę wyników licznych testów.

Jeśli chcesz kupić opony w internecie, to w rezulteo możesz też porównać ceny opon w największych sklepach internetowych z oponami.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez slickrz, 07 Lut 2012, 09:40, edytowano w sumie 1 raz
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

06 Lut 2012, 15:55

Chętnie pomożemy, ale to prawda co napisał przedmówca, przy doborze opon niezbędne jest podanie ich rozmiaru.

To kwestia podstawowa, bo definiuje zakres bieżników, z których możemy Ci później pomóc wybierać.

Domyślamy się że potrzebujesz opon do osobówki, zimowych.

Dopisz rozmiar, a my podpowiemy producenta.

Zwracamy również uwagę na rodzaj bieżnika. Generalnie istnieją 3 typy bieżników: symetryczne, asymetryczne oraz kierunkowe.

Czimi polecał Dunlopy albo Nokiny. Te akurat posiadają bieżnik asymetryczny. Co w dużym skrócie oznacza, że ich zewnętrzne strony mają większe i masywniejsze klocki bieżnika, dzięki czemu zapewniają stabilność na zakrętach i lepszą przyczepność. Czyli na obecne warunki pogodowe wybór idealny.


Zarówno nokian, jak i dunlop produkują opony z bieznikiem asymetrycznym (Dunlop winterresponse, Nokian WR A3) i kierunkowym (Dunlop 3D, 4D, Nokian WR D3). Kierunkowe lepiej sprawują się w cięższych warunkach (czyt. duża ilość zalegającego śniegu, błota pośniegowego itp.) natomiast na zmienną pogode jaka jest w Polsce polecane są te z bieżnikiem asymetrycznym, ponieważ wykazują lepsze właściwości na większej ilości nawierzchni.
na wszelkie pytania dotyczące opon i felg chętnie odpowiem również na pw :)
Opona
Nowicjusz
 
Posty: 27

07 Lut 2012, 09:38

Proszę podaj szczegółowe dane auta oraz rozmiar w jaki aktualnie auto jest wyposażone. Dane auta są przydatne w doborze ogumienia aby były zgodne z zaleceniami producenta.
netcarmil
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Cordoba

19 Lip 2012, 10:23

Ja polecam sklepy w internecie.
Doradzą, wybiorą najlepsze i do tego tanio :)
lenka15
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 09 08 2010
Auto: Nissan Micra