Problem z zamkiem centralnym. Błedy A0B3 oraz A125 Bmw E91

20 Lis 2019, 18:31

Witam wszystkich serdecznie :)
Jakiś czas temu zakupiłem swoje pierwsze bmw w wersji e91 2.0L 143km (diesel) 2009r.
Jednego dnia nad ranem wszystko jeszcze było w porządku, jednak kilka godzin później chcąc zamknąć kluczykiem auto nie bylem w stanie tego już zrobić. Ani zakluczyć, ani odkluczyc.. Pomyślałem, ze to kwestia baterii i odkopałem drugi kluczyk, jednak i z nim mam ten sa problem. Nie jest to kwestia akumulatora. Samochód odpala i jeździ jak należy. Dzis byłem na komputerze i główne błędy jakie mi wykazało to ;

A0B3 - Rozrusznik, zacisk nr 50
A125- Ustreka MSA

oraz następne, do których nie mam przekonania o ich znaczeniu to ;

DE51 -Czeste odblokowywanie?
jak i;
447B - Czujnika tlenu
4C5E- System filtra cząstek.

Czy ktoś z Was miał podobny problem i mógłby pomoc w diagnozie??
Tuptuś
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • 20 Lis 2019, 18:37

    Tuptuś napisał(a):Jednego dnia nad ranem wszystko jeszcze było w porządku, jednak kilka godzin później chcąc zamknąć kluczykiem auto nie bylem w stanie tego już zrobić. Ani zakluczyć, ani odkluczyc..
    Słychać ze zamek działa czy nie ma żadnej reakcji na przekręcanie kluczyka?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    20 Lis 2019, 18:48

    zupełnie zero reakcji na kluczyk. Myślałem, ze to bezpieczniki od centralnego, jednak w środku wbudowany przycisk do otwierania drzwi działa normalnie. Tylko oba piloty/kluczyki jakby nie działają. :(
    Tuptuś
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    21 Lis 2019, 09:27

    Tuptuś napisał(a):Tylko oba piloty/kluczyki jakby nie działają.
    Poczekaj, powiedz mi jeszcze czy ty fizycznie próbujesz otwierać i zamykać auto wkładając kluczyk do zamka w drzwiach czy przyciskając przyciski na pilocie?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    21 Lis 2019, 17:36

    nie no... dostaje sie do środka.. jeżdżę autem wiec otwieram kluczykiem( wkładając go do drzwi i odkluczajac) samochód nie reaguje na przyciski którymi chce zamknac/otworzyc auto. wszystko musze robić ręcznie :(
    Tuptuś
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    21 Lis 2019, 19:05

    Tuptuś napisał(a):samochód nie reaguje na przyciski którymi chce zamknac/otworzyc auto.
    Ok, może potrzebna jest synchronizacja pilotów. Pamiętam że w E90 wsiadałeś do auta musi być otwarte chodzi o centralny, zamykasz drzwi, wkładasz kulczyk do stacyjki i przekręcasz do zapłonu nie odpalając auta na 5 sekund. Następnie wyjmujesz kluczyk i wciskasz przycisk otwierania i go przytrzymujesz w tym samym czasie wciskasz drugi przycisk zamykania trzy razy i puszczasz oba przyciski. Po tym zamek powinien zareagować czy zamknąć się i otworzyć. Jak tak się stanie to bierzesz drugi kluczyk i robisz to samo czyli wciskasz na nim przycisk otwierania i trzymając go trzy razy wciskasz przycisk zamykania. Po tym oba kluczyki powinny być zsynchronizowane.

    Pamiętaj, że pisze to z pamięci więc robisz to na własną odpowiedzialność. Wiem że to działało w E90 ale czy w E91 też działa tego już Ci nie powiem. Nie mniej jednak powinno być tak samo.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!