Problem ze sprzęgłem - Astra H 1,6 benzyna

06 Lis 2019, 19:19

Witam. Posiadam Astre H 1,6 benzyna 2010r. Do wymiany poszło sprzęgło, stare łapało mi już bardzo wysoko, nieraz wsteczny nie chciał wgl wejść. Wymieniłem na sprzęgło kompletne wraz z wysprzęglikiem ale zamiennik za 460 zł. Mechanik chciał mi zamówić najtańsze jakie znalazł ale takie to min 800zl - nie stac mnie na takie aktualnie + jeszcze robocizna 560 zł. Po wymianie biegi fajnie się zmieniają, wsteczny wchodzi i wgl tylko, że sprzęgło strasznie ciężko mi chodzi, wcześniej chodziło mi ciężko ale teraz to już dosłownie jak w traktorze. Płyn jest, odpowietrzane wg nich też niby było. Gdy do nich dzwoniłem to wspomniał mi coś o jakiejś pompce. Wiecie co to może być??
Ząbek
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Focus mk1
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2004

06 Lis 2019, 20:02

Generalnie jak wszystko jest poprawnie zrobione to pedał sprzęgła musi chodzić lekko. Moim zdaniem jeżeli przed wymianą było lekko to po wymianie może być tylko lżej a nie w drugą stronę.

Jeżeli chodzi o pompę to pewni chodziło im o cos takiego, załączam zdjęcie.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tak naprawdę kiedy ciężko chodzi sprzęgło to najczęściej jest to wina pompy lub zapowietrzonego układu. U ciebie układ musiał być odpowietrzony po wymianie sprzęgła i płynu więc wszystko wskazuje na to o czym mówił mechanik.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Lis 2019, 20:27

Cichy77 napisał(a):Tak naprawdę kiedy ciężko chodzi sprzęgło to najczęściej jest to wina pompy lub zapowietrzonego układu.
albo nie nasmarowanego wałka ataku
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16254
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lis 2019, 21:00

Po wymianie sprzęgła to chodzi mi 2x ciężej niż przed niestety ale jutro im go oddaje z powrotem. Napiszę jak zrobią co było
Ząbek
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Focus mk1
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2004

07 Lis 2019, 16:29

Niestety samochód nie zrobiony. Właściciel jeszcze mnie opieprzył, że to wina sprzęgła, kto takie wgl kupuje itd. Oni nie wiedzą co jest. Wrąbałem w auto 1060 zł a nic z tego. Chciałem w takim razie zwrot kosztów za naprawę ale nie pomogło, nie chętny oddać i zwala na sprzęgło ciągle.
Ząbek
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Focus mk1
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2004

04 Gru 2019, 13:06

Jak się kupuje najtańsze części to czasem wcześniej czy później trzeba się liczyć z takimi problemami. Może to być oczywiście wina samego sprzęgła.

Jeżeli nigdzie nie widać wycieków, układ hydrauliczny jest odpowietrzony i wysprzęglik jest ok to pozostaje sprzęgło.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Seat Leon III - oszałamiający design
    "Dzięki swojemu dynamicznemu i pewnemu charakterowi, nowy SEAT Leon odnajduje należne mu miejsce. Ma zdecydowany wygląd”, mówi Alejandro Mesenero-Ramanos, szef zespołu projektantów SEAT-a. "Swoim wyglądem ...
    Alkohol przyczyną 25% ofiar na drogach
    Około 25% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Unii Europejskiej ma związek ze spożyciem alkoholu − wynika ze statystyk przedstawionych w raporcie Europejskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu ...