Problemy z elektryką

12 Kwi 2020, 18:34

Witajcie, mam od jakiegoś czasu problemy z elektryką w starym MINI ONE (rocznik 2002). Zaczęło się od elektrycznego opuszczania prawej szyby. Następnie rozeszło się na niedziałający wyświetlacz z liczbą kilometrów i padem kontrolera ABS (nie wiem czy to powiązane ale był regenerowany po czym działał przez chwile i znowu padł). Ostatnio do kompletu problemów doszło elektryczne opuszczanie lewej szyby. Niestety wszystkie naprawy (nie tylko te które wymieniłem) dorównałyby wartości samochodu, dlatego szukam jakiejś rady co mógłbym sprawdzić / zrobić samemu. Nie jestem mechanikiem ale coś tam na ogólnej elektryce się znam. Tylko gdzie szukać jak wszystko jest tak ściśnięte w tym samochodzie?

Bezpieczniki sprawdziłem. Przełączając przyciski od szyb słychać stukanie (pewnie jakiś przekaźnik). Pamiętam że na początku usterka z oknem co jakiś czas znikała. Podejrzewam że może gdzieś jakieś kable się przecierają/korodują/przepalają. Będę wdzięczny za jakąś radę.
pp2
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Kwi 2020, 12:48

Nie ma złotego środka który naprawi wszystkie usterki za jednym razem. Zacznij od problemu z szybami. Skoro bezpieczniki są ok to sprawdź wiązki przewodów w drzwiach i przy podłączeniu do samych przełączników od szyb. Musisz po kolei eliminować ewentualne miejsca w których może wystąpić problem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!