Prośba o ocenę kilku ogłoszeń.

07 Cze 2017, 03:09

Witam, szukam auta dosyć młodego tj, 2009r < , mój budżet jaki mogę przeznaczyć na auto to ok 42k do max 45k. Potrzebuję auta dosyć dużego/pojemnego, jestem przyzwyczajony do silników diesla lecz nie pogardzę dobrą benzyna o spalaniu do 10l. Auto przeważnie będzie użytkowane na krótkich trasach do 10 km w 1 stronę lecz też wypady po 300-600 km. Nie mam upatrzonego auta którego bym szukał dla tego proszę o opinię kilku ogłoszeń oraz opinie tych aut bądź własne propozycje.

Dodam, że kiedy znajdę ciekawe ogłoszenie podczas rozmowy telefonicznej zadaję pytania takie jak:
czy aktualne -
kupione w Polsce czy sprowadzane -
prywatne czy komis -
czy 1 właściciel - leasing/firma/prywatne -
rok produkcji -
czy używany w firmie -
jakieś awarie / naprawy -
rozrząd / sprzęgło -
wypadek / stłuczka / malowanie / wymiana elementu -
co t km ile wymiana oleju
czy można sprawdzić książkę serwisową / dokumenty -
czy można zamówić inspekcję specjalisty / pojechać autem na serwis -
czy może podać VIN żeby sprawdzić historię auta -
opony lato zima / dodatkowe felgi -
do kiedy przegląd i ubezpieczenie -
dla czego sprzedaje -

Proszę o opinię aut z poniższych aukcji.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wyder90
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 02 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat B5 (1,9 TDI 90 KM)
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

07 Cze 2017, 11:25

Wyder90 napisał(a):dla czego sprzedaje -
dlaczego*
Inna sprawa, to czy musi być powód sprzedaży? Sprzedaję i koniec, w końcu demokracja, nie komuna (choć czytając wiadomości mam poważne wątpliwości, czy na pewno). Trochę inaczej to wygląda jeśli ktoś sprzedaje auto np po 3 m-cach użytkowania, wtedy może być coś na rzeczy. Choć jeśli ktoś usprawiedliwia prywatną decyzję sprzedaży auta, to też raczej coś jest nie tak.

Linki:
1. Wygląda ok, ale diesel nie na Twoje przebiegi (to nie czasy starego TDI na pompie)
2. j.w diesel, kiepskie zdjęcia (mógł dalej odejść)
3. Diesel z bardzo drogim osprzętem (only ASO)
4. Diesel
5. Diesel
6. Diesel
7. Diesel

Szukaj tych aut tylko że w benzynie, a będzie dobrze
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Cze 2017, 17:15

Ok, dzięki za odpowiedź.

A więc jakie jednostki benzynowe były by najlepsze np dla passata b7 sedan/kombi, Mazdy 6 II sedan/kombi lub czy znajdę jakiegoś godnego uwagi suv'a w benzynie? Przypomnę ze mój max budżet to 45k, auto możliwe młode od 2009 i młodsze oraz spalanie do 10l. Lub proszę o alternatywne propozycje spełniające lub zbliżone moim wymaganiom.
Pozdrawiam
Wyder90
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 02 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat B5 (1,9 TDI 90 KM)
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

07 Cze 2017, 17:38

Wyder90 napisał(a):Auto przeważnie będzie użytkowane na krótkich trasach do 10 km w 1 stronę lecz też wypady po 300-600 km

A jak często te trasy? Będziesz robił dłuższe trasy systematycznie? - co jaki czas?

Pytanie dlaczego ktoś sprzedaje zawsze warto zadać, ale na miejscu - widząc reakcję osoby pytanej ;)
A pytanie samo w sobie jest dobre, jeśli odpowiedź będzie prawdziwa.
2 miesiące temu znajomej kupiliśmy Mazdę 6 z 2006 roku, sprzedawał gość, który jeździł nią 4 lata, a sprzedawał, bo kupił nową Mazdę 3 ... nawet opony zimowe sobie zostawił. I taka odpowiedź w sumie jest fajna, bo po 4 latach jak najbardziej 11-letnie już auto ma prawo się znudzić, a nie sprzedaje, bo auto nie domaga.
Jest też ciekawa 6-tka GH na rynku, sprawdzam historię auta ... od 2011 do kwietnia 2016 ten sam właściciel, później ktoś kupił w kwietniu 2016 i sprzedał w październiku 2016 ... a obecny sprzedający kupił to auto w październiku 2016 ... i sprzedaje teraz ... trochę średnio i dziwna sytuacja.
Z 10 aut w ostatnim czasie przez moje ręce przeszło / towarzyszyłem w zakupie, i wszystkie były w posiadaniu sprzedającego przez minimum 3 lata (były też od 1-go właściciela) i jak tak teraz myślę, to z żadnym nie było problemu (po kupnie). A najśmieszniejsza sprawa na tym rynku jest taka, że ...
auta od pierwszego właściciela można nabyć w najlepszej cenie rynkowej, jeśli ktoś to auto już jakiś czas posiada. Po prostu utrata wartości już nie robi takiego znaczenia, w dłuższym okresie czasu, czy on dostanie 5-10% więcej, jakoś sprzedającego nie rusza.

Wyder - budżet masz naprawdę ciekawy, nie szukaj pierwszego lepszego auta, w tym budżecie możesz naprawdę coś fajnego upolować z niskim przebiegiem (nie patrz tak bardzo na rocznik, on nie jest najważniejszy).
Mazdę 6 II 2.0 benzyna w tym budżecie dostaniesz rocznik 2009-2010, z przebiegiem w granicach 100000km by się znalazła.

I ważna sprawa - jak przeglądasz ogłoszenia na otomoto to patrz czy jest zaznaczona opcja:
"Bezwypadkowy Tak".
Jak tego nie ma, to ryzyko rośnie bardzo.
Inna sprawa, że nawet jak ta opcja jest zaznaczona, to auto może być powypadkowe.

Popatrz jeszcze na Hondę Accord 2.0 benzyna, bardzo dobre auto.
tomekdk
 

07 Cze 2017, 17:42

A więc jakie jednostki benzynowe były by najlepsze np dla passata b7 sedan/kombi,


Wszystkie są tak samo beznadziejne.

W maździe każdy ok, ale celowałbym w 2,5 ze wzg na dynamikę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Cze 2017, 17:52

Invi napisał(a):W maździe każdy ok, ale celowałbym w 2,5 ze wzg na dynamikę

Tylko ta cholerna akcyza 18,6% (to samo Accord 2.4), w przypadku takiego budżetu zamiast ok. 1200zł podatku ... płacisz 6000zł, dlatego czasami lepiej te środki przeznaczyć na 2.0 i młodszy / z lepszym przebiegiem.
Trochę inna sprawa to auto z rynku krajowego, gdzie cena nabrała poziom rynkowy (chociaż te auta i tak się cenią), handlarze na akcyzie oszukują, bo takich kwot na pewno nie płacą ... w przypadku importu prywatnego silnik powyżej 2.0 to twardy orzech do zgryzienia.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bez mandatu za brak dokumentów
    Nowela ustawy o Ruchu Drogowym którą podpisał dzisiaj prezydent Andrzej Duda pozwala na jazdę bez dokumentów dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC w formie papierowej. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 ...
    Brak białych linii na jezdni - jak reagują kierowcy?
    Bardzo wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących limitów prędkości. Jak skłonić ich do ostrożniejszej jazdy w mieście? Można… usunąć białe linie oddzielające od siebie pasy ruchu na jezdni albo ...

07 Cze 2017, 19:39

tomekdk napisał(a):A jak często te trasy? Będziesz robił dłuższe trasy systematycznie? - co jaki czas?


do 10 km w 1 stronę 4-5 razy w tygodniu

do 50 km w 1 stronę 1-2 razy w tygodniu

300-600 km 1-2 razy w miesiącu

tomekdk napisał(a):od 2011 do kwietnia 2016 ten sam właściciel, później ktoś kupił w kwietniu 2016 i sprzedał w październiku 2016 ... a obecny sprzedający kupił to auto w październiku 2016 ... i sprzedaje teraz ... trochę średnio i dziwna sytuacja.


właśnie takiej sytuacji chciałbym uniknąć :)
tomekdk napisał(a):Mazdę 6 II 2.0 benzyna w tym budżecie dostaniesz rocznik 2009-2010, z przebiegiem w granicach 100000km by się znalazła.
Popatrz jeszcze na Hondę Accord 2.0 benzyna, bardzo dobre auto.


takimi byłbym z pewnością zainteresowany :D

tomekdk dzięki za rady i odp :ok:

Invi napisał(a):W maździe każdy ok, ale celowałbym w 2,5 ze wzg na dynamikę


przy tym silniku trochę obawiałbym się jego spalania - chociaż nie znam jego specyfikacji

auto jeśli sprowadzane to do 2.0 ponieważ nie chcę przeznaczyć sporej części mojego budżetu na akcyzę ...
Wyder90
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 02 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat B5 (1,9 TDI 90 KM)
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000