PROSZE O POMOC PIERWSZE AUTO 5 K

17 Maj 2009, 12:00

Witam! Proszę was drodzy userzy o pomoc chciałbym zakupić pierwsze auto za koło 5 tys. zł
Chciał bym aby był ekonomiczny ponieważ jeszcze się uczę i zarabiał na niego będę tylko
w weekendy i dni wolne . Lepiej wybrać auto w gazie czy w dieslu??? Poniżej podam kilka moich typów.
Aut które mi się podobają i proszę o opinie. Jestem otwarty też na wasze propozycje

P.S LINKI DO AUT SĄ ZUPEŁNIE PRZYPADKOWE !

VW GOLF III np.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

OPEL calibra ( Ten samochód jest fajny wizualnie ( nie mówię tu o wiejskim tuingu) ;) Ale chyba spalanie ma wysokie ?
Np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Honda Civic- podoba mi się bardzo taki civic ale za te pieniądze nie znajdę chyba żadnej w dobrym stanie ?
Np.
[link do oferty na Allegro wygasł]

Daewoo Lanos ( Nie przemawia do mnie ten samochód ale za te pieniądze dostane dużo nowsze auto i chyba lepszym wyposażeniem )
Np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Myślałem jeszcze o Audi 80 ale bryła zaczęła mi się nie podobać jednak Audi to audi !

Teraz moje marzenie na dzień dzisiejszy ponieważ kocham tą markę mianowicie BMW !
Odstraszają mnie jedynie koszty związane z serwisowaniem oraz spalanie.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Proszę o opinie przede wszystkim ludzi co mieli styczność z tymi autami.

Jeszcze jedno pytanie ile kosztują opłaty mniej więcej i czy mogę zarejestrować go na ojca który ma 60% zniżki a ja jako współwłaściciel , zniżki będą na mnie przechodzić z czasem dodam że ojciec ma już jeden samochód.

Z góry dzięki !!!
william
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: BP

17 Maj 2009, 12:54

z tych samochodów ekonomiczny moze byc tylko golf i lanos ale zalezy z jakim silnikiem proponował bym ci golfa ale w dieslu 1.9 tdi pali w granicach 5-6 litrów a lanos 1.4 w granicach 7 litrów benzynki. ekonomiczne sa tez seicenta ja mam seicento 1.1 mpi i mi pali 5 na trasie a w miesci w granicach 6.5 litra Calibry i bmw to sa smoki i pala ile widza..
Michal_89
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Chrzanów

17 Maj 2009, 16:34

Lanos!!!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Maj 2009, 16:41

CC , Seicento i tym podobne odpadają ponieważ są po prostu za małe ;/
william
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: BP

17 Maj 2009, 16:44

Ja wziąłbym Seicento 1.1, które pali średnio ok.6 litrów (przy ostrzejszej jeździe).Ze starszych aut z dieslami polecam Golfa III 1.9 tdi, który mało pali i nie jest wrażliwy na jakość paliwa (tylko musisz znaleźć dobry egzemplarz, bo ja szukając kilka lat temu Golfa III Tdi szukałem przez 5 miesięcy bezwypadkowego Diesla, ale w końcu znalazłem).Golf będzie niezawodny, jeżeli będziesz wszystko wymieniał na czas, ale pamiętaj, że większośc Golfów ma cofnięte liczniki (szczególnie sprowadzonych), więc po zakupie najlepiej od razu wymień kompletny rozrząd!
"Polacy stawiają na ekologie, nie budujemy nowych dróg, bo to psuje krajobraz"
m44wp
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: Katowice

17 Maj 2009, 17:05

Widzę nie polecacie samochodów z gazem proponujecie diesle ? Czy na gaz nie będzie mi taniej ?
william
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: BP
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
    Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...

17 Maj 2009, 17:10

william napisał(a):Widzę nie polecacie samochodów z gazem proponujecie diesle ? Czy na gaz nie będzie mi taniej ?

To zależy czy już kupisz auto z gazem, czy założysz gaz po zakupie oraz jakie roczne przebiegi będzie miało to auto.Jeżeli sam chcesz założyć gaz to opłaci Ci się to dopiero jak będziesz robił około 20 tys. rocznie(kosz założenia instalacji to jakieś 2-3 tysiące, ale osobiście polecam założenie droższej instalacji sekwencyjnej)
"Polacy stawiają na ekologie, nie budujemy nowych dróg, bo to psuje krajobraz"
m44wp
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: Katowice

17 Maj 2009, 17:28

Jeżeli kupie samochód z gazem to już zamontowanym !!!
william
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: BP

17 Maj 2009, 17:30

william napisał(a):Jeżeli kupie samochód z gazem to już zamontowanym !!!


https://www.forumsamochodowe.pl/autko-na ... t11873.htm

Mogłeś najpierw przeczytać.[/scroll]
"Polacy stawiają na ekologie, nie budujemy nowych dróg, bo to psuje krajobraz"
m44wp
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: Katowice

17 Maj 2009, 20:41

Z tych wymienionych przez Ciebie najbardziej przemawia do mnie chyba Lanos. Przede wszystkim dlatego, że w tej cenie kupisz młodszego od tych pozostałych no i z lepszym wyposażeniem. Tylko do spalania, to wydaje mi się, że Daewoo lubi sobie trochę łyknąć paliwka, więc trzeba to wziąć pod uwagę. Może poszukać z gazem od razu. Od siebie dodam Fiestę. Autko nie za duże, ale już większe od Seicento, no i całkiem przyzwoicie wychodzi sprawa ze spalaniem. Ogólnie w środku wygodne i samochód mało awaryjny. Przynajmniej w moim przypadku, ponieważ ja sam mam Fiestę i bardzo polecam :wink:
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Maj 2009, 21:30

Co myślicie o SEACIE Cordobie
NP.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
william
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: BP

18 Maj 2009, 08:09

Cordoba,to fajny wóz ale ciasny w środku (szczególnie z tyłu) i za 5 k,nie będzie to nic przyzwoitego. Ja jednak proponuję tego Lanosa. Może i nie jest to prestiżowa marka ale na pewno solidne auto,trwała mechanika,przyzwoity i długowieczny silnik (w spadku po technologii Opla) i co najważniejsze w twoim przypadku - idealny do LPG...
chociaż z wersjami 16v bywa różnie... Natomiast ze zwykłymi głowicami jest spoko. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna