Proszę o pomoc w wyborze samochodu

06 Cze 2013, 07:22

Po raz kolejny moje wymarzone autko poszło w *** :cry: , proszę więc o pomoc w wyborze auta, budżet mam skromny ok 5tys,
oto moje skromne krytaria :wink:
cena do 5tys, (moze być sprowadzone, ale opłacone)
rocznik aby OC było małe tak do 2005
auto najlepiej 3 drzwiowe z dość wysokim podwoziem, wspomaganie kierownicy i by dało radę jeździć po górskich drogach (serpentyny, teren górzysty, musi mieć moc silniczek by nie zamulał pod górę i żeby nie wciskać do oporu pedału gazu)
pojemność silnika do 1,6 (aby mało spalał, jedynie benzyna, na naprawę diesla nie stać mnie, a instalacja gazowa odpada, bo już jeździłam z tykającą bombą na tyle i jak facet uderzył moje auto w tylny zderzak na szczęście butla gazowa się zaklinowała :naughty:)
auro o dość tanich częściach zamiennych, w razie napraw, by stać było mnie zarówno na naprawy, jak i części zamienne (czyli takie auto, którego egzemplarz znajdę z pewnością na szrocie)
nie garażowane (bo nie mam garażu i będzie nocował pod chmurką)
kolor wolałabym srebrne lub czarne, ale mam prośbę nie białe i nie różowe

na pewno nie chcę auta sportowego, obawiam się Francuskich marek, może jakieś niezawodne hondy pomóżcie kochani :oops:
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Cze 2013, 08:23

HigherLove napisał(a):instalacja gazowa odpada, bo już jeździłam z tykającą bombą na tyle i jak facet uderzył moje auto w tylny zderzak na szczęście butla gazowa się zaklinowała )


Kurczę to masz problem bo zbiornik paliwa jest o wiele bardziej niebezpieczny niż zbiornik LPG więc wykazując troskę o swoje bezpieczeństwo powinieneś zrezygnować ze zbiornika paliwa :D

Oczywiście polecam Ci Hondę :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Cze 2013, 08:42

masz jakiś konkretny model na myśli :naughty:
a co sądzisz o KIA Shuma? bram polecił mi te auto nie znam się na ten marce :naughty:
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Cze 2013, 08:49

Butle nie wybuchaja poniewaz maja zawory zabezpieczajace, jesli butla ulegnie zgnieceniu, tym samym w srodku zrobi sie wieksze cisnienie i wlasnie wtedy przez ten zawor stopniowo(w zaleznosci od wielkosci cisnienia) jest wypuszczany gaz. Butle nawet podczas pozaru nie wybuchaja tylko tez stopniowo jest uwalniany gaz i tez na zasadzie wiekszego cisnienia bo w czasie pozaru, gaz sie podgrzeba tym samym zwiekszajac objetosc. Gaz jest bezpieczny :mrgreen:
Co do samochodu to polecam Opla Corse B 1.4, wersje 5 drzwiowa bo jest wieksza, czesci tanie, nie psuje sie, wszystko okej, tylko szukaj bez rdzy, ale na drogach widze wiele Cors bez rdzy mimo ze to opel, takze tragedii nie ma.
LBNxDamian
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 04 07 2008
Auto: Almera N16
Silnik: 1.8 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Cze 2013, 09:04

LBNxDamian napisał(a):Butle nie wybuchaja poniewaz maja zawory zabezpieczajace, jesli butla ulegnie zgnieceniu, tym samym w srodku zrobi sie wieksze cisnienie i wlasnie wtedy przez ten zawor stopniowo(w zaleznosci od wielkosci cisnienia) jest wypuszczany gaz. Butle nawet podczas pozaru nie wybuchaja tylko tez stopniowo jest uwalniany gaz i tez na zasadzie wiekszego cisnienia bo w czasie pozaru, gaz sie podgrzeba tym samym zwiekszajac objetosc.


Co do LPG to jeszcze dodam że żeby nastąpił wybuch musi być stężenie gaz/tlen w odpowiednich proporcjach więc stworzenie warunków wybuchowych w aucie raczej jest ciężkie do zrobienia.

Za 5k zbyt wielkiego wyboru nie masz ale szukałbym auta lekkiego raczej z pewnym nadmiarem mocy ponieważ jak potrzebujesz jeździć w terenie górkowatym to mała pojemność spali więcej niż większa i będzie kiepsko jechać.

Honda Civic 1,4/1,5/1,6 90KM wzwyż będzie ok.
Corolla 3d e11 1,4/1,6

Polecam zawsze te auta ponieważ mając mały budżet raczej nie ma lepszego wyboru na rynku pod względem psucia się i parametrów silnika.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Cze 2013, 09:18

dzięki :) prawda jest taka, że ja wolę mieć bagażnik niż butlę gazową, trochę boję się z tym jeździć, ostatnio tak mi się butla zaklinowała, że w ogóle nie zszedł gaz przy demontażu :o
Honda Civic i Toyota to w jakim przedziale 94-97?
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Cze 2013, 09:25

HigherLove napisał(a):Honda Civic i Toyota to w jakim przedziale 94-97?


Civic od 92
Corolla e10 od 93 a e11 od 97 do 99 . najlepiej 1,6.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Cze 2013, 11:56

A ja tradycyjnie Lanos :mrgreen: części tanie i łatwo dostępne (sporo pasuje od Astry I),blacha ocynkowana więc nie gnije,silniki dobrze znoszą lpg (butle można wsadzić w miejsce koła zapasowego),często zdarzają sie egzemplarze z klimą i z małym autentycznym przebiegiem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Cze 2013, 15:43

Barol napisał(a):http://otomoto.pl/daewoo-lanos-ladny-os ... 81226.html
:D już wiem, gdzie jutro pojadę, od Wrocławia dzieli mnie ok. 50km :) dzięki Barol, zobaczę co to za perła, jeśli jeszcze ogłoszenie jest aktualne i nie sprzedali autka :piwo:
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Cze 2013, 15:48

Barol a co powiesz na ten model:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

brat wybrał mi tą ofertę i jadę w pon, by zobaczyć auto
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Cze 2013, 18:19

Ale yyy tego srebrnego podałem jako przykład bo widać że auto ma wiele odcieni lakieru szczególnie z przodu.
Ja powiem szczerze z Kią dałbym sobie spokój bo potem możesz mieć problem z odsprzedażą,znam dwa przypadki tych aut gdzie ludzie mieli problem żeby sprzedać i ostatecznie poszły za marne grosze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Cze 2013, 18:30

Znając moje szczęście auto i tak nie doczeka odsprzedaży a jak coś kupię, to nie sprzedam tak szybko bo ja wybieram auta na lata i nie żałuję kasy na naprawy :) eee lanos odpada poczekam z kupnem :) dzięki za pomoc
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Cze 2013, 18:41

Niekoniecznie,zobacz na te linki,może akurat któryś wpadnie Ci w oko.
[link do Tablica wygasł]
[link do Tablica wygasł]
[link do Tablica wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Cze 2013, 18:55

Super propozycje dziękuje :) jutro wrocław czeka dzięki
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

07 Cze 2013, 18:14

niestety deawoo lanos w ogóle nie podoba mi się :no: to nie auto dla mnie, co do kia to mam mieszane uczucia, ale te auto chociaż wizualnie mi się spodobało :naughty: denerwuje mnie to, że każdy odradza mi japońców, i wciska vw golfa czy polo, passata w życiu nie kupie tego, a w salonach sprzedazy aut od razu chcą pokazywać mi vw :evil: mechanicy odradzaja mi kia i honde, że to najgorsze złomy, że części drogie i meksyk w elektryce, nawet powiedzieli, że Honda civic to rzęch... :unsure:
czekam na dalszą pomoc, podnoszę kwotę auta do 8tys :)
HigherLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998