Przełożenie radia w Oplu Karl

03 Lis 2021, 20:57

Dzień dobry,
poszukuję jakiegoś dobrego elektronika samochodowego w okolicach Krakowa który będzie w stanie wymienić (zalogować) radio w Oplu Karl.
Jest zamontowane radio fabryczne ale niestety nie ma obsługi telefonu. Kupiłem radio fabryczne z możliwością podpięcia telefonu ale trzeba go "zalogować " do istniejącego systemu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Piotr
romek43b
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 3

04 Lis 2021, 10:07

Pytałeś ile taka opcja kosztuje w serwisie? Przełożysz sam i podjedziesz zalogują ci radio i będzie po sprawie. Może się okazać że usługa nie jest droga, zawsze warto się dowiedzieć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

04 Lis 2021, 12:58

Do serwisu dzwoniłem w pierwszej kolejności. Niestety cena jaką powiedzieli za usługę zalogowania radia przekracza wielokrotnie jego wartość. Cena wynosi 370 zł i nie gwarantują że się uda, jeżeli nic by nie wyszło to 230 zł za podłączenie komputera.
Dlatego szukam kogoś z odpowiednią wiedzą i oprogramowaniem.
Piotr.
romek43b
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 3

05 Lis 2021, 12:21

Jakie masz tam dokładnie zamontowane radio fabryczne, model? Na jakie chcesz zmienić?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

05 Lis 2021, 13:21

Na zdjęciu jest radio które chcę zamontować. Jest to radio fabryczne do Opla Karl z możliwością podłączenia przez bluetooth telefonu jak do zestawu głośnomówiącego.
Zamontowane jest takie samo radio tylko bez możliwości podłączenia telefonu (na przycisku brakuje napisu PHONE).

Przełożenie radia w Oplu Karl
Przełożenie radia w Oplu Karl

Radio które kupiłem nie było drogie i dlatego dałem się skusić na takie rozwiązanie. Nie zdawałem sobie jednak sprawy, że będzie taki problem z zalogowaniem . Cena usługi w ASO jest na tyle duża że bardziej opłaca się kupić zestaw głośnomówiący który załatwi sprawę.
romek43b
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 3

08 Lis 2021, 14:02

Radio które kupiłeś jest wylogowane z poprzedniego samochodu?

Generalnie powinien tu wystarczyć interfejs op-com którym powinno się udać wykonać takie logowanie. Możesz sobie kupić i sam sprawdzić lub poszukaj kogoś w okolicy kto już go ma i może pomoże.

Zobacz sobie jak to wygląda na tym filmiku bo zasada jest taka sama

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

11 Lis 2023, 21:41

Czy udało się przełożyć radio. Albo znaleźć kogoś kto to zrobił? Mam dokładnie ten sam problem. Chciałem jeszcze dopytać czy dokładałeś mikrofon ? Jeśli tak to czy jest instalacja która pozawala wpiąć mikrofon?
neo235
Obserwowany
 
Posty: 1