Przyczyny drgań w samochodach terenowych

08 Lip 2023, 14:09

Witam,
Mam pytanie odnośnie drgań w samochodach terenowych, chodzi mi dokładnie na jakie elementy zwracać uwagę, które generują drgania w czasie jazdy. Mieliście jakieś przypadki i rozwiązaliście je jakoś ?
adonis231
Nowicjusz
 
Posty: 4

08 Lip 2023, 20:24

Przy terenówkach może być naprawdę wszystko, masa +opony muszą mieć naprawdę sztywne zawieszenie jeżeli tak nie jest to często są drgania
Na oko nie ma co strzelać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Lip 2023, 20:46

Rozumiem, jednak bardziej mi chodziło o jakieś przypadki niekonwencjonalne czy może ktoś miał jakiś problem gdzie sprawdził juz wszystko, a samochód dalej drgał
adonis231
Nowicjusz
 
Posty: 4

08 Lip 2023, 22:23

Bywa, potrafi nawet drgać skrzynia biegów czy półośka
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2023, 08:54

adonis231 napisał(a):które generują drgania w czasie jazdy
Drgania występują tylko przy określonej prędkości?
Jaki masz samochód jakie opony czy jest to oryginał czy też robiony pod offroad...?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

09 Lip 2023, 13:12

Dość wysokie drgania są przy jeździe ogólnej bez względu na prędkość. Samochód to Uaz, który jest dość stary i wiadomą sprawą, że zastosowane tam twarde zawieszenie będzie generowało drgania w terenie i czuje się każdy dołek oraz silnik, który samą pracą wywołuje duże drgania w całym pojeździe. Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym ograniczyć te wibracje, stosując prewencje w postaci jakichś dodatkowych akcesoriów, Głównie mi chodzi o bardziej przyjemniejszą jazdę, ponieważ przy codziennej jeździe jest to mocno odczuwalne
adonis231
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poślizg w zimowych warunkach - co robić?
    Wielu kierowców sądzi, że nigdy nie przydarzy im się poślizg, bo przecież jeżdżą ostrożnie lub są po prostu świetnymi kierowcami. Jednak rzeczywistość może ich zaskoczyć. Lepiej wiedzieć, jak wyjść z poślizgu. Najlepiej ...