Przyczyny drgań w samochodach terenowych

08 Lip 2023, 15:09

Witam,
Mam pytanie odnośnie drgań w samochodach terenowych, chodzi mi dokładnie na jakie elementy zwracać uwagę, które generują drgania w czasie jazdy. Mieliście jakieś przypadki i rozwiązaliście je jakoś ?
adonis231
Nowicjusz

08 Lip 2023, 21:24

Przy terenówkach może być naprawdę wszystko, masa +opony muszą mieć naprawdę sztywne zawieszenie jeżeli tak nie jest to często są drgania
Na oko nie ma co strzelać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Lip 2023, 21:46

Rozumiem, jednak bardziej mi chodziło o jakieś przypadki niekonwencjonalne czy może ktoś miał jakiś problem gdzie sprawdził juz wszystko, a samochód dalej drgał
adonis231
Nowicjusz

08 Lip 2023, 23:23

Bywa, potrafi nawet drgać skrzynia biegów czy półośka
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2023, 09:54

adonis231 napisał(a):które generują drgania w czasie jazdy
Drgania występują tylko przy określonej prędkości?
Jaki masz samochód jakie opony czy jest to oryginał czy też robiony pod offroad...?
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 35

09 Lip 2023, 14:12

Dość wysokie drgania są przy jeździe ogólnej bez względu na prędkość. Samochód to Uaz, który jest dość stary i wiadomą sprawą, że zastosowane tam twarde zawieszenie będzie generowało drgania w terenie i czuje się każdy dołek oraz silnik, który samą pracą wywołuje duże drgania w całym pojeździe. Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym ograniczyć te wibracje, stosując prewencje w postaci jakichś dodatkowych akcesoriów, Głównie mi chodzi o bardziej przyjemniejszą jazdę, ponieważ przy codziennej jeździe jest to mocno odczuwalne
adonis231
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...