Przysłali mi nową polisę OC za sprzedany samochód.

Przysłali mi nową polisę OC za sprzedany samochód.

25 Kwi 2017, 14:51

Witam,
Sprzedałem samochód, oc było ważne jeszcze ok 1,5 miesc. Fakt faktem o sprzedaży nie poinformowałem ubezpieczyciela. Dostałem pocztą kontynuacje polisy OC na kolejny rok za samochód, którego już nie posiadam.
Wysłałem ubezpieczycielowi skan umowy sprzedaży samochodu. Czy to wystarczy bo polisę unieważnić?
pozdrawiam.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

Re: Przysłali mi nową polisę OC za sprzedany samochód.

25 Kwi 2017, 15:25

Ze względu na to, że przy zmianie właściciela umowa rozwiązuje się najpóźniej z końcem okresu na jaki została zawarta, towarzystwo ubezpieczeniowe nie powinno było przedłużyć umowy w trybie prolongacyjnym. Proszę napisać pismo do ubezpieczyciela, w którym powoła się Pan na 31 ust 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

Re: Przysłali mi nową polisę OC za sprzedany samochód.

25 Kwi 2017, 20:33

Nie musisz się obawiac w takiej sytuacji nie mają prawa Ci przedłużyć polisy poprostu szukają jelenia który zapłaci bez wnikania czy powinien czy nie
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz

Miejscowość: Francja
Prawo jazdy od: 05 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WJ
Silnik: 530i, 520i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyróżnienie w plebiscycie Wyróżnienie w plebiscycie "Auto Lider" dla Audi S7
    Audi S7 zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Auto Lider, który jest organizowanych w Polsce przez redakcję tygodnika Motor i miesięcznika Auto Świat. To sportowe z coupe zwyciężyło głosami czytelników i ...
    Hyundai HND-9 koncepcyjny model sportowego samochodu coupe Hyundai HND-9 koncepcyjny model sportowego samochodu coupe
    Hyundai ujawnia szkice koncepcyjnego modelu HND-9 - sportowego samochodu typu luksusowe coupe. HND-9 jest przykładem stylistyki luksusowego coupe nowej generacji. Nowy Hyundai zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mazda3 Facelift, Hatchback, 2011, styl zewnętrzny, 3
      Summer Cars Party 2010
      Grave Digger - Monster Truck, tył
      Scania - transport drewna