Punto vs Punto które wybrać? POMOCY

09 Kwi 2013, 10:51

Witam Was drodzy forumowicze
:)
Mam problem, który z punciaków wybrać:
[link do Tablica wygasł]:
Pierwszy wlasciciel, podobno starszy pan, przebieg 130 tys, gaz do 2014, jest faktura ze wymienial cos tam w instalacji gazowej, cena to 8700 po negocjacji, jest zgoda na wypad do stacji diagnostycznej- mam do nich okolo 110 km
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pierwszy wlasciciel, Siostra zakonna, przebieg 185 tys, gaz do 2015, jest ksiazka z naprawami i fakturami, cena to 9500 zl po negocjacji- mam do nich 210 km
Jak myslicie, ktory z nich jest bardziej autentyczny? Ktory byscie wybrali? A moze zupelnie inna droga i podarowac sobie.... ?
Dzieki za wszystkie odpowiedzi!
:)
adriant
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: brak

09 Kwi 2013, 14:57

Ja bym sie bał kupić auto z gazem które ma go od nowości ale to tylko moja opinia.
W niebieskim jakoś dziwnie tył opadł i jeszcze ten spory przebieg więc czyżby auto jeżdziło na L-ce?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Kwi 2013, 17:15

Wszystkie przebiegi typu 130 tyś km w 9 letnim aucie co ma gaz od nowości to dobry żart takie auto się nie kupuje by więcej stało jak jechało. Ja bym się zainteresował tym niebieskim bo auto jest serwisowane i ten przebieg może być prawdziwy można to sprawdzić.Ale według mnie kupowanie auta z gazem tym bardziej co jest od nowości to spore ryzyko że auto najlepsze ma już za sobą.
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

09 Kwi 2013, 19:03

Bierz tego od siostry zakonnej, mniejsza szansa ze Cie z czyms oszuka :D A tak na serio, to dlaczego akurat Punto i to oba z konczaca sie legalizacja na gaz? Jesli to kwestia gustu, to moze warto przyjrzec sie wersji przed liftem... Rozni sie chyba tylko przednimi swiatlami. Jest troche tansze i zostaloby Ci gotowki na ewentualne niespodzianki
Damian106
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 11 2006
Auto: Mitsubishi Colt

09 Kwi 2013, 20:27

Jesli chodzi o autom co jezdzi od nowosci na LPG to nie mam osobiscie obaw- poprzednim moim autem, ktory tez od nowosci jezdzil na LPG i szczeze? Naprawde bez problemow :)
Dlaczego Punto II po FL? Po wnikliwej analizie rynku i popytu na te auta to traca relatywnie mniej wraz z uplywem lat od punciakow II przed FL- obserwacja dosc szczegolowa, poniewaz tez zastanawialem sie na wersje przed FL jednoczesnie nie chca aby stracil jakos duzo na wartosci :)
Zreszta dochodzi tu aspekt wizualny- mi poprostu osobiscie bardziej podoba sie wersja po FL ( nie chodzi tu tylko o atrape i przednie lampy) lecz wiadomo o gustach sie nie dyskutuje :)
A czy ten czerwony jesli faktycznie jest od dziadka to nie moze miec przebiegu 130 tysiecy? To wychodzi okolo 14 tysiecy rocznie
adriant
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: brak

10 Kwi 2013, 12:32

Tylko zauważ że w papierach może być ten starszy pan a jeżdzić mógł ktoś inny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Kwi 2013, 12:47

Ok, dzieki wszystkim za pomoc.
Bylem zobaczyc czerwonego- okazlao sie ze autohandel, wczesniej sprzedawca o tym nie poinformowal.
Zakupilem niebieskiego, tego od siosr zakonnych :)
Po sprawdzeniu auta na stacji giagnostycznej.
:)
Jeszcze raz dzieki.
adriant
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: brak