Radio + Głośniki Peugeot 206

06 Maj 2021, 19:21

Czołem!

Marzy mi się jakiś fajny zestaw nagłośnieniowy do mojego POLIGLOTY 206, aktualnie mam tam seryjne radio i głośniki a, że auto jest z 2004 roku, to już pierdzi mi to niemiłosiernie i gra jak z kartonu to wszystko.

Na sam początek pomyślałem o wymianie radia + głośniki.
Czyli 2xtwitery które są na słupku + 4x drzwi (W PRZYSZŁOŚCI WZMACNIACZ I JAKIŚ SUB)
Na radio mogę wydać te 500/550zł, na głośniki też coś koło tego, może coś więcej nawet jak będzie warto. ^^

Znalazłem coś takiego: VORDON AC-5201 Kent

Jest tu niby 4x60W, nie wiem czy warto się tym kierować..?
Z tego co rozumiem, to podłączę tu jedynie 4 głośniki?
Czyli albo 4x drzwi bez słupka, albo słupek plus przednie drzwi.

Prosiłbym o jakieś porady, jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie musi być to radio z wyświetlaczem..

Pozdrawiam!
Maksymalnie94
Nowicjusz
 
Posty: 12

07 Maj 2021, 08:37

Maksymalnie94 napisał(a):Jest tu niby 4x60W, nie wiem czy warto się tym kierować..?
Z tego co rozumiem, to podłączę tu jedynie 4 głośniki?
Czyli albo 4x drzwi bez słupka, albo słupek plus przednie drzwi.
Moc jest przyzwoita ale nie wiem jak to radio gra w rzeczywistości. Czasem w sklepie można zobaczyć jak działa podłączone. Wracając do podłączenia głośników to 4x60 nie oznacza że podłączysz tylko cztery głośniki. W twoim przypadku mając sześć głośników można je spokojnie podłączyć do takiego zestawu używając przy przednich głośnikach zwrotnic. Czyli z radia na przód kabel podłączasz do zwrotnicy do której dalej podłączasz dwa głośniki (ten w drzwiach i tweeter na słupku).

Maksymalnie94 napisał(a):(W PRZYSZŁOŚCI WZMACNIACZ I JAKIŚ SUB)
Jeżeli chcesz tak rozbudować system to musisz szukać radia z wyjściami RCA na wzmacniacz tylko to ma sens. jak kupisz rado bez takich wyjść to później trochę taki rzeźbienie i nie do końca będzie to grało jak powinno. Radio które podałeś powinno sprawdzić się w konfiguracji z czterema głośnikami na przód połączonych zwrotnicą plus głośniki tylne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Maj 2021, 20:08

Aaa, rozumiem. To zmienia postać rzeczy teraz. :D

RCA - pre-out przedwzmacniacz <-- coś takiego? :shock:

Mógłbyś może rzucić jakimś przykładem dobrego radyjka do podanej kwoty z możliwością podłączenia w przyszłości wzmacniacza?

EDIT:

Znalazłem coś takiego:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Maksymalnie94
Nowicjusz
 
Posty: 12

08 Maj 2021, 16:34

Dobra, naczytałem sie o tych chińczykach i raczej będę szukał czegoś w stylu: pioneer sph 10bt.
Maksymalnie94
Nowicjusz
 
Posty: 12