Rajd Polski Kobiet

Rajd Polski Kobiet

29 Cze 2011, 23:45

W dniach 17-19 czerwca odbyła się pierwsza edycja Rajdu Polski Kobiet. SEAT-y Altea 4x4 Freetruck udostępnione przez Iberia Motor Company S.A., generalnego importera SEAT-a na polski rynek, przebyły ponad 300 km rajdu, na trasie którego rywalizowały na kilku odcinkach specjalnych. Auta prowadzone przez załogi składające się wyłącznie z kobiet przebyły drogę z Warszawy do Białegostoku.

Organizatorem oraz kreatorem rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z nowotworem. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych projektów na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych.

Image Image Image Image

17 czerwca o godzinie 17:30 w hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona profilaktyce onkologicznej, jednocześnie odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet. W obecności licznie przybyłych gości, sponsorów, patronów, partnerów, współorganizatorów, organizatorów, stacji telewizyjnych, radiowych i prasy - ceremonii otwarcia dokonała Martyna Wojciechowska i Jarek Kazberuk, którzy są oficjalnymi twarzami Rajdu, oraz Witold Prószyński - Komandor Rajdu. Na konferencji obecne były wszystkie zgłoszone załogi rajdowe, wśród czterdziestu dwóch uczestniczek była między innymi: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Natasza Caban, Jadwiga Gryn.

Dnia 18 czerwca o godzinie 08:30 spod hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie wystartował pierwszy Rajd Polski Kobiet. Łączna długość trasy rajdu to ponad 300 km, 4 próby - odcinki specjalne, ponad 20 miast i miejscowości, przez które przejechały załogi promując badania i profilaktykę onkologiczną (m.in.: Warszawa, Białobrzegi, Trzcianka, Wyszków, Długosiodło, Nowogród, Łomża, Kiermusy, Tykocin). Załogi jechały odpowiednio przygotowanymi do rajdu off road autami. SEAT oddelegował do tego celu auta z napędem 4x4 dysponujące 2.0 litrowymi jednostkami diesla legitymującymi się mocą 170 KM nie zapominając przy tym o ochronie środowiska, czyli małym spalaniu oraz niskiej emisji CO2 do atmosfery – SEAT-y Altea Freetruck.

Image Image

Na Trakcie Choroskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz certyfikatów ukończenia pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet. Przez całą trasę rajdu załogom towarzyszyła ekipa filmowa TVN oraz wiele innych mediów.

Jednocześnie w trakcie Rajdu prowadzone były bezpłatne badania mammograficzne oraz prowadzona była akcja poboru krwi. W Warszawie, Łomży i Białymstoku udostępnione były dla Kobiet mammobusy. W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, które w czasie trwania rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne i cytologiczne. Są to: Centrum Onkologii w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Za ostatnią załogą podążał mammobus, który świadczył usługi w tych miejscowościach, w których nie było mammobusu stacjonarnego.
W wyniku podjętej inicjatywy wykonano 63 cytologie, 108 mammografii, a honorowymi dawcami krwi zostało 115 osób.

Dzięki inicjatywie Rajdu Polski Kobiet - Fundacja Teraz Kobiety jeszcze raz przypomniała wszystkim jak ważna jest idea dynamicznej walki Kobiet z nowotworem. To profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorób nowotworowych u Kobiet.

Zobacz też: Seat z fundacją Teraz Kobiety

źródło: seat.pl
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4463
Zdjęcia: 10603
Rejestracja: 08 Mar 2006, 20:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej... Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej...
  Nadmierna prędkość grozi nie tylko otrzymaniem mandatu. Warto wiedzieć, że zbyt szybka jazda daje kierowcy mniej czasu na reakcję, a także ogranicza jego pole widzenia. Statystycznie z powodu nadmiernej prędkości każdego ...
  Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ
  Hyundai IONIQ został zwycięzcą Plebiscytu Fleet Awards Polska 2017 w kategorii "Samochód z napędem alternatywnym". To kolejna w Europie nagroda dla unikatowego modelu IONIQ, który jako jedyny samochód ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Autosacrum 2009
   MINI Clubman Bond Street, tył