[S60] Regeneracja wtryskiwaczy Bosch

07 Wrz 2015, 13:07

Powitać :)
Jestem tutaj nowy, ale szukam pomocy w związku z wtryskiwaczami firmy Bosch. Jakieś 6 miesięcy temu wykonywana była w jednym z serwisów na śląsku, regeneracja wtryskiwaczy Bosch. Przez pół roku auto zapie*****ło jak nowe, dopóki nie zaświeciła się kontrolka świec żarowych i auto od tego momentu wyraźnie ma mniej mocy, ma problemy z rozruchem itd. Sądziłem, że padła turbina, gdyż mechanik mówił że podobne objawy mogą występować gdy ona padnie. Jednak turbo jest w dobrej kondycji. Szybka próba przelewowa i wszystko jasne. Czy naprawdę regeneracja wtryskiwaczy ma tak wyglądać? wydać kilka tysięcy złotych za naprawę by pojeździć pół roku? Chyba czas najwyższy rozstać się z tym samochodem..

Pozdrawiam wszystkich
Jowix
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Volvo S60 I
Silnik: 2.4 D5
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

07 Wrz 2015, 13:16

To co piszesz to wgl. jakiś absurd :) jakie tysiące ? ktoś Ci musiał coś spierd. . . D5 2.4 - mógł bym dużo opowiadać na jego temat w samych superlatywach :) łączny koszt regeneracji wtryskiwaczy to 1250 zł i ja już zrobiłem 250 tys. i wszystko jest ok pozdrawiam :)
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

13 Wrz 2015, 14:46

Tak jak kolega pisze wyżej dziwna sprawa. Oddaj do Bosch Service Pawlik w Stalowej po ich naprawie nie będziesz miał problemów od Common Rail są jednymi z lepszych w Polsce. Poczytaj o tych układach wtryskowych będzisz mądrzejszy. D5 to faktycznie udane silniki jak paliwo masz dobre nie powinieneś mieć problemów z tym dieslem.
pieczatka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Daewoo Lublin