Rejestracja auta z Holandii

04 Sty 2015, 09:20

Witam,
Chciałem kupić auto bezpośrednio od Holendra który jeździ tym autkiem w Polsce. Chciałem zapytać Was jakie dokumenty potrzebuje do zarejestrowania takiego samochodu. Oczywiście dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem + papiery celne + przetłumaczone dokumenty. Czy oprócz tych dokumentów potrzebuje coś jeszcze? np. jakieś wyrejestrowanie auta z Holandii lub inne?

Pozdrawiam
rsu1984
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 11 2001
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

13 Sty 2015, 14:50

Będziesz potrzebował niżej wymienionych dokumentów żeby zarejestrować auto bez problemu w Polsce.

1. Pierwszy to dokument przeniesienia własności (umowa zakupu lub faktura).
2. Dowód rejestracyjny pojazdu w Holandii (I-część dowodu rejestracyjnego, II-część dowodu rejestracyjnego oraz 1b tzw. małe RDW, w przypadku gdy pojazd przyjechał na własnych kołach i otrzymał tablice exportowe jest wymagane duże RDW, na którym są nadane tablice wywozowe).
3. Tłumaczenia wszystkich dokumentów sporządzonych w języku obcym muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
4. Od pojazdów osobowych wymagane jest potwierdzenie zapłaty akcyzy z urzędu celnego.
5. Zaświadczenie z urzędu skarbowego tzw. VAT-25 (gdy importerem jest osoba fizyczna nie prowadzącą działalności gospodarczej), w przypadku firm wystarczy faktura VAT lub VAT-marża.
6. Przegląd techniczny "zerowy" dla pojazdów które zostały wyrejestrowane za granicą lub nie posiadają aktualnego badania technicznego.
7. Oświadczenie o tablicach rejestracyjnych (jeżeli pojazd przyjechał bez tablic rejestracyjnych) lub tablice jeśli pojazd je posiada.
8. Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS dotyczy firm posiadających osobowość prawną.
9. Opłaty:
- opłata recykling-owa w wysokości 500 zł (złomowanie)
- opłata rejestracyjna w wysokości 256 zł

Chyba tyle :) Jak coś pominąłem niech ktoś dopisze / uzupełni.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sty 2015, 22:04

Autko już zarejestrowałem :)

Jeśli chodzi o pkt 5 to od 01-01-2015 już nie obowiązuje dla aut sprowadzanych z UE.
rsu1984
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 11 2001
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Chevrolet Corvette C1
    Zupełnie inne oblicze ma natomiast Corvette C1. Pierwsza generacja legendarnego sportowego Chevroleta była dostępna wyłącznie ze zdejmowanym dachem. Miała być odpowiedzią na brytyjskie i włoskie kabriolety importowane po ...
    Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń
    Od premiery w roku 2006, dotychczasowa generacja LS przeszła ponad 2500 bieżących udoskonaleń, zaś najnowszy LS dodaje do tego kolejne 3000 zmian, a wśród nowych elementów oraz innowacji technicznych znalazły ...