Rejestracja samochodu sprowadzonego z USA za granicą

Rejestracja samochodu sprowadzonego z USA za granicą

10 Wrz 2009, 18:24

Witam,
Posiadam samochód sprowadzony z USA i chcę uniknąć akcyzy. Został przywieziony do Niemiec i zapłaciłem tam cło i vat. W jakim kraju najlepiej zarejestrować taki samochód żeby było jak najłatwiej. Mam tylko Polskie obywatelstwo. Czy przegląd techniczny mogę wykonać w Polsce i będzie on uznawany za granic ą przy rejestracji?
Jeżeli ktoś wie o rejestracji samochodu za granicą to prosiłbym o rady.
rush
Nowicjusz

Miejscowość: Legionowo

11 Wrz 2009, 12:20

żeby nie płacić akcyzy samochód musi być ciężarowy a najlepiej dwumiejscowy.

Nie wiem czy np. w Niemczech uznawane są Polskie badania techniczne.

Możesz zarejestrować na siebie samochód w Niemczech - tablice wywozowe (czerwony pasek) wtedy dowód rejestracyjny będzie uznawany w polskim urzędzie komunikacji.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...
    Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...? Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Jaguar