Rejestracje itp.

04 Lip 2007, 14:45

witam.

mam podstawowe pytania ale mi potrzebne :

1.po jakiem czasie musze po zakupie auta w kraju zapłacić do skarbówki?
2. po jakim czasie przerejestrować? i tu pytanie mój znajomy powiedział mi że nie trzeba przerejstrować auta coś tam gadał o jakimś przepisie ... nie pamiętam fakt taki że on już rok jeździ na rejestracjach które były na kupionym przez niego aucie. o co chodzi??
3. jak przerejestruje auto to musze nowe OC założyć czy moge na starym jeździć jak jeszcze aktywne???

wiem że banalne pytanie ale prosze o pomoc.

dziękuje z góry
noizex
Nowicjusz
 
Posty: 2

05 Lip 2007, 18:56

może dla wielu to banalny temat ale gdybym wiedział to bym sie nie pytał, więc pomoże mi ktoś bo to ważne>?
noizex
Nowicjusz
 
Posty: 2

10 Lip 2007, 12:29

Ad1. Masz czas do 30 dni od daty na umowie kupna sprzedaży, później będziesz musiał się tłumaczyć i pisać jakieś odwołania.
Ad.2 Słyszeć to słyszałem o taki przepisie ale jak to się ma w praktyce to nie wiem
Ad.3 Jeżeli przerejestrujesz to jasne że trzeba nowe OC wykupić chociażby dlatego bo na OC masz wpisany numer rejestracyjny samochodu.

A i pamiętaj że jeżeli będziesz przerejestrowywał to masz 30 dni na wypowiedzenie poprzedniego ubezpieczenia OC (do 30 dnia od zawarcia umowy musi coś takiego do nich dotrzeć)

Mam nadzieje, że choć trochę Ci pomogłem.
Pozdrawiam
Michał
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 483
Zdjęcia: 7
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

29 Cze 2010, 19:00

no witam ja jeżdżę samochodem nie przerejestrowanym na siebie już przeszło rok i tak z dwa miesiące temu kontrolowała mnie straż graniczna jak patrzeli na dowód rejestracyjny zapytali mnie na kogo stoi samochód powiedziałam że na takiego łepka i zapytałam czy to jakiś problem powiedzieli ze nie więc myślę ze jest ok. pozdrawiam :wink:
gocha1559
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: gościno

29 Cze 2010, 19:27

gocha1559......ludzie...........co kto nowy się zarejestruje to się bawi w archeologa :twisted: Nie macie co robić i co pisać :!: Spójrzcie na date ostatniego postu .........to chyba rekord. Wykazujcie się w nowych sprawach a nie sprzed kilku lat , bo się forum zaśmieca.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4720
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Cze 2010, 22:21

Nowość piszę. Pytanie do znawcy. Czy po zakupie samochodu, gdy nie mineło jeszcze wymagane 30 dni do rejestracji(pan od którego kupowałem samochód już go wyrejestrował) mogę go odsprzedać komu innemu, zawierając z nim umowę, i być spokojnym że wszelkie obowiązki związane z rejestracją przejdą na niego? Rozumiem, że ubezpieczyciela powiniennem koniecznie poinformować o nowym użytkowniku(czyli mnie) zanim odsprzedam samochód?
Vincx
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kraków