Renault 5 Prototype - samochód elektryczny

04 Kwi 2022, 16:11

Renault 5 Prototype pokazuje ambicje marki – Renault chce upowszechnić dostęp do samochodów elektrycznych dzięki modelowi, który wejdzie do sprzedaży w 2024 roku.

Stylistyka nowego modelu nawiązuje do nonszalanckiej elegancji oryginalnego Renault 5. Zabawny styl „fun” czerpie z trendów widocznych w elektronice, nieruchomościach i sporcie.
Renault 5 Prototype - samochód elektryczny Elementy stylistyczne inspirowane modelem Renault 5 są nie tylko ukłonem w stronę samochodów z lat 70., ale kryją w sobie nowoczesne funkcje. Na przykład we wlocie powietrza w masce jest ukryte gniazdo do ładowania, tylne światła mają wbudowane aerodynamiczne spojlery, a tam, gdzie kiedyś były światła przeciwmgłowe, dziś są światła dzienne LED.

Podświetlane logo, umieszczone z przodu i z tyłu, ożywia samochód.
A kolorystyczne nawiązanie do flagi Francji na bocznych lusterkach podkreśla „French touch” samochodu.
Renault 5 Prototype - samochód elektryczny Nowoczesna stylistyka Renault 5 Prototype inspiruje się zarówno wersjami Renault 5, Supercinq, jak i R5 Turbo, od którego nowy model przejął poszerzone tylne nadkola.

Przyszłe Renault 5 będzie produkowane – od akumulatora po zespół napędowy, a także montaż podzespołów na kompaktowej i najbardziej konkurencyjnej na rynku platformie przeznaczonej dla samochodów elektrycznych – w kompleksie przemysłowym Renault Electricity w północnej Francji, w Douai.

Renault świętuje 50-lecie modelu Renault 5 na salonie Retromobile

Renault, dumne ze swoich korzeni, zwraca się ku przyszłości, która będzie należeć do popularnego samochodu elektrycznego – godnego kontynuatora tradycji kultowego modelu.

źródło: Renault Group | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

30 Wrz 2022, 08:54

Pytanie, czy te elektryki utrzymaja sie na rynku. Już terwaz wiemy, że elektryk jest nie bardzo opłacalny. Najpierw nas kusili żeby kupować elektryki, bo ekologicznie i tanio. Teraz okazało się, że ani ekologicznie ani tanio. Wyprodukowanie takiego auta wcale nie jest takie ekologiczne - najbardziej szkodliwym produktem zarówno podczas produkcji jak i utylizacji są jak wiadomo akumulatory. Żeby naładować te aku w aucie potrzebny jest prąd, który w większości wytwarzany jest z węgla. No i ceny tego prądu...Ładowarek jak na lekarstwo, a te co są przy hotelach, stacjach itp są niestety drogie..
W zeszłym roku w Zakopanem zgadałem się z gościem, który przyjechał elektryczną Toyotą. Zrobił trasę 515 km i kosztowało go to niecałe 140 zł. Mnie z autem na LPG kosztowałoby to jakieś 150 zł, licząc LPG po 3 zł. Oszczędność 10 zł na 500 km? Dla mnie żadna oszczędność. A dzisiaj to już wogóle...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Wrz 2022, 10:43

MotoAlbercik napisał(a):Zrobił trasę 515 km i kosztowało go to niecałe 140 zł. Mnie z autem na LPG kosztowałoby to jakieś 150 zł, licząc LPG po 3 zł. Oszczędność 10 zł na 500 km? Dla mnie żadna oszczędność. A dzisiaj to już wogóle...
Jak by miał fotowoltaikę to jeszcze jest w stanie użytkować takie auto w miarę tanio. Dzisiejsze ceny za ładowarki i abonamenty nie nastrajają optymistycznie nawet jak auto zużywa powiedzmy te 18kWh na 100km. Im szybsze ładowanie z większa mocą tym droższy abonament, a i za przekroczenie czasu podpięcia do ładowarki też są naliczane dodatkowe opłaty :) ogólnie trzeba mieć dużo czasu żeby się zająć samym ładowaniem i na czas odłączyć auto od ładowarki.

Wracając do tego Renault 5 Prototype to samochód strasznie urósł względem modelu z lat 70tych co widać na zdjęciu. i tak jak wspomniałem fotowoltaika i kręcenie się po miejscu to jedyne słuszne rozwiązanie w przypadku takiego auta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

30 Wrz 2022, 15:22

Rokiko napisał(a):Jak by miał fotowoltaikę to jeszcze jest w stanie użytkować takie auto w miarę tanio.

Rok temu jeszcze chyba tak. Ale przepisy sie niedawno zmieniły i z fotowoltaiką już nie ma niestety tak wesoło.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000