Renault Koleos 2.0DCI 173km. Wzmacniacz Bose nie wyłącza się.

Renault Koleos 2.0DCI 173km. Wzmacniacz Bose nie wyłącza się.

28 Lut 2019, 17:16

Witam Wszystkich.
Problem polega na tym że moje nagłośnienie Bose w aucie a konkretnie wzmacniacz jest ciągle od jakiegoś czasu włączony,mimo że radio jak i cała tablica jest nieaktywna/wyłączona. Nawet jak zamknę auto pilotem od środka ciągle jest słyszalny szum w głośnikach,czyli pobór prądu z akumulatora bezustannie,muszę wyciągać bezpiecznik podczas długich postojów aby nie wydoiło mi akumulatora.Po podłączeniu can clipa są błędy które powracają i tu pytanie do znających temat,co jest przyczyną albo jak mam rozumieć te błędy?.
Pozdrawiam.
antar6
Nowicjusz

Re: Renault Koleos 2.0DCI 173km. Wzmacniacz Bose nie wyłącza się.

28 Lut 2019, 22:24

Sprawdź czy na kablu wzbudzającym wzmacniacz po wyłączeniu radia znika napięcie. Być może w radiu zrobiło się jakieś zwarcie i ten kabel ma cały czas zasilanie wtedy wzmacniacz będzie pracował cały czas.

Błędy dotyczą radia więc od niego bym zaczął sprawdzanie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

28 Lut 2019, 22:27

Ok ,dzięki za wskazówki. Jutro wyciągnę wzmacniacz i sprawdzę ten kabel sterowania i dam znać. Po prostu łatwiej mi będzie dojść do wzmacniacza .
antar6
Nowicjusz

01 Mar 2019, 18:13

Problem rozwiązany,winę miało radio jak wspomniałeś kolego.Sygnał remote podawany był ciągle,wymieniłem na identyczne używane za małą dopłatą. Dzięki i pozdrawiam. :yes:
antar6
Nowicjusz

07 Mar 2019, 21:28

antar6 napisał(a):Problem rozwiązany
Super :) zatem miłego słuchania :ok:
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo
    VEA (Volvo Engine Architecture) to nowa rodzina silników czterocylindrowych, która pojawi się w ofercie Volvo pod koniec 2013 roku. Obejmie ona zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle. W jednostkach ...

•