Renault Koleos 2.0DCI 173km. Wzmacniacz Bose nie wyłącza się.

28 Lut 2019, 16:16

Witam Wszystkich.
Problem polega na tym że moje nagłośnienie Bose w aucie a konkretnie wzmacniacz jest ciągle od jakiegoś czasu włączony,mimo że radio jak i cała tablica jest nieaktywna/wyłączona. Nawet jak zamknę auto pilotem od środka ciągle jest słyszalny szum w głośnikach,czyli pobór prądu z akumulatora bezustannie,muszę wyciągać bezpiecznik podczas długich postojów aby nie wydoiło mi akumulatora.Po podłączeniu can clipa są błędy które powracają i tu pytanie do znających temat,co jest przyczyną albo jak mam rozumieć te błędy?.
Pozdrawiam.
antar6
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Lut 2019, 21:24

Sprawdź czy na kablu wzbudzającym wzmacniacz po wyłączeniu radia znika napięcie. Być może w radiu zrobiło się jakieś zwarcie i ten kabel ma cały czas zasilanie wtedy wzmacniacz będzie pracował cały czas.

Błędy dotyczą radia więc od niego bym zaczął sprawdzanie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Lut 2019, 21:27

Ok ,dzięki za wskazówki. Jutro wyciągnę wzmacniacz i sprawdzę ten kabel sterowania i dam znać. Po prostu łatwiej mi będzie dojść do wzmacniacza .
antar6
Nowicjusz
 
Posty: 5

01 Mar 2019, 17:13

Problem rozwiązany,winę miało radio jak wspomniałeś kolego.Sygnał remote podawany był ciągle,wymieniłem na identyczne używane za małą dopłatą. Dzięki i pozdrawiam. :yes:
antar6
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Mar 2019, 20:28

antar6 napisał(a):Problem rozwiązany
Super :) zatem miłego słuchania :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Świecąca podsufitka
    Toyota Boshoku Corp. stworzyła świecącą tkaninę do wykończenia wnętrza samochodów. Materiał jest utkany z optycznego włókna, które emituje światło w dowolnym wybranym kolorze. Technologia LED Źródłem ...