Renault Megane 2 check engine i inne dziwne objawy

Renault Megane 2 check engine i inne dziwne objawy

20 Mar 2018, 13:39

Cześć! Mam problem z moją Megane 2.
1.Od jakiegoś czasu odpala na zimnym i od razu gaśnie. Żeby wgl ruszyć muszę ją przygazować. Jeśli temperatura na polu jest dodatnia odpala normalnie, chwilę idzie na niski obrotach (trochę turkocze) i zaczyna chodzić jak zawsze.
2.W ciągu ostatnich 3-4 dni, dwa razy zdarzyło się, że pojawiła się kontrolka check engine. Auto zaczęło szarpać a z tłumika śmierdzieć spalenizną. To cewka/świece czy coś innego? Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś wie o co chodzi.
axelparis
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 10 2014
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane 2
Silnik: 1.6 116KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Renault Megane 2 check engine i inne dziwne objawy

20 Mar 2018, 16:30

Odczytać i napisac jakie błędy się pojawiły. Bez tego nie ma sensu ciągnąć tematu.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Renault Megane 2 check engine i inne dziwne objawy

22 Mar 2018, 16:08

Sprawdz jakie masz cewki zaplonowe,jesli f-my Sagem zacznij od nich.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki 56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki
    W piątek (30.XI) i w sobotę (1.XII) już po raz 56. odbędzie się słynny Rajd Barbórka. Na starcie rywalizacji obok nowoczesnych konstrukcji staną również prawdziwe rajdowe klasyki od Toyoty, Subaru czy Lancii. ...
    Superb w nowym stylu Superb w nowym stylu
    Nowy Superb wprowadza ŠKODĘ na kolejny poziom w wielkim stylu. Nieziemski design rozpoczyna nową erę ŠKODY, czyniąc każdą podróż wyjątkowym wydarzeniem, a klasa premium właśnie stała się dostępna. Nowa ...

•