Renault Megane I czy Mazda 323F VI

15 Sty 2015, 00:13

Witam. Mam prawo jazdy od prawie roku i w końcu przyszedł czas na zakup pierwszego samochodu :ok: . Moje wymagania wyglądają następująco: do 7 tys. zł, 4/5 drzwiowy hatchback, benzyna, manual, klima, ABS, poduchy min. 2 no i najważniejsze - jak najniższe spalanie. Samochód potrzebny mi będzie do dojeżdżania do szkoły (ok. 10km w jedną stronę) i niekiedy do dłuższych tras, ale w zdecydowanej większości będzie to miasto. Trochę już się naszukałem i stwierdziłem, że wybiorę między Renault Megane I, a Mazdą 323F VI. Jednak w tej kwestii postanowiłem zaczerpnąć wiedzy od Was, gdyż nie wiem do końca, który wóz z jakim silnikiem wybrać. Jeśli chodzi o Megane, to brałbym wersję z silnikiem 1.4i 16V 95KM (2000-2002). Jest też w opcji 1.6i 16V 107KM (2000-2003), jednak z tym silnikiem spalanie byłoby większe, a jak już mówiłem, zależy mi na oszczędności więc ten raczej z góry odpada. W Maździe też wybieram między dwoma silnikami - przed i po liftingu. 1.5 16V 88KM (2000) montowano przed, a po 1.6 16V 98KM (2000-2003). I tu nie jestem pewny co do spalania. Który z nich byłby oszczędniejszy? I czy wybrać Meganke, czy Mazde? Jeśli chodzi o mnie, to Mazda podoba mi się bardziej. Myślę, że będzie się lepiej prowadziła i dawała więcej frajdy z jazdy. Nigdy jednak nie prowadziłem żadnego japońskiego samochodu, za to miałem okazję zrobić ok. 350km trasę Megane I sedan z początku produkcji z silnikiem 1.4. Mimo że jechało się bardzo wygodnie (jak to francuzami), to nie do końca przypadł mi do gustu..
Dodam jeszcze, że Megane da się dorwać z lepszym wyposażeniem - stąd też mój problem z wyborem. Powiedzcie co myślicie i co mi polecacie. Z góry dzięki za odpowiedzi!
Precel4
Obserwowany

Prawo jazdy: 17 04 2014
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: nie mam

15 Sty 2015, 07:16

Czy ja wiem czy spalanie będzie większe,różnica między 0.5-1l.
Ogólnie masz dwa auta,jedż obejrzyj każde z nich,przymierz sie do nich,przejedz a potem wybierz bo obydwa są warte polecenia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

15 Sty 2015, 11:40

Oba auta które wybrałeś będą w tych rocznikach zaczynały gnić. Dotyczy to tak Mazdy jak i Megane I. Mechanicznie jeśli chodzi o trwałość ,to postawiłbym na Mazdę ale jak miałbym wymieniać niektóre podzespoły,to wole renówkę... Każdy kto próbował w maździe wymieniać przerdzewiałe np.rurki hamulcowe wie o czym jest w mazdach mowa...
Jak chodzi o ekonomię spalania,to Megane będzie paliło mniej od porównywalnej Mazdy ... i to nawet z tym 1,6-107KM co go nie chcesz.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mistrzowskie szlify Toyoty GR Yaris
    Zaprojektowany z myślą o sporcie, produkowany w specjalnej fabryce, testowany przez gwiazdy motorsportu. Toyota GR Yaris ma wszystkie przymioty najbardziej wyjątkowego hot hatcha na rynku. Prezes japońskiego koncernu, Akio ...
    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...

•  
    • Warto przeczytać